Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Сила кремлівської пропаганди

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

Сила кремлівської пропаганди

Бі-бі-сі

Пропагандистська політика Москви з перекручуванням фактів знайшла шлях до вух певних європейських політиків, котрі почали висловлюватися за «однобічне виконання Мінської угоди» Україною. Саме цього очікують пропагандисти Кремля, котрі ґвалтують дипломатів своєю інтерпретацією сумнозвісної угоди. Москва силоміць накидає світові думку про громадянську війну, переслідування російськомовних, потребу в «прямих перемовинах із повстанцями» (котрих визнано в Україні терористами) й інший блуд.
Цікаво, що коли йшлося про інтереси Чеченської Республіки, то Кремль навіть не згадував російськомовних чеченців, бо такої катеґорії тоді ще не вигадали. Про трагічні наслідки невизнання права чеченців на самостійне існування знає цілий світ. Але світ не забув і про підступне вбивство героя чеченського народу Дудаєва й окремих груп чеченських патріотів. З ліквідацією чеченського спротиву російські збройні сили та внутрішні війська знищили і сотні росіян, серед котрих були десятки невинних дітей і жінок.
Раніше ми були свідками того, що засоби масової інформації (ЗМІ) у вільному світі нечасто вірили московській пропаганді. Звісно, Кремль має своїх тролів по всьому світу, на жаль, навіть на високих державних посадах. Досі великі медіакорпорації намагалися уникнути впливу кремлівської пропаганди, але поява інформації чи інтерпретацій окремих подій щодо окупації частини української території свідчить про те, що дехто не встояв перед пропагандою Кремля.
Нещодавно ми мали змогу переконатися в тому, що інформація Бі-Бі-Сі часом теж є не новинами, а пропагандою. 2 липня ц. р. «Українська правда» публікацією «Корпорація BBC наполягає, що конфлікт на Донбасі є громадянською війною» підтвердила підозри, що «зелені чоловічки» сидять й у цьому ЗМІ.
Тут же було вміщено відповідь на скаргу колишнього журналіста О. Северина щодо вживання редакцією Бі-Бі-Сі терміну «громадянська війна» на окупованій території східної України. «Немає загальноприйнятого визначення фрази або того, коли слід її застосовувати (тобто, в якій точці внутрішній конфлікт стає громадянською війною)», — вважають у корпорації.
Коли би відповідний працівник радіо звернувся до «Словника української мови» (1971, стор. 175), то міг би прочитати там: «Громадянська війна — збройна класова боротьба всередині держави». Згідно з відомим німецьким словником DUDEN (1989, стор. 295), громадянська війна — це збройна конфронтація між різними (політичними) групами в межах одної країни. Згідно з Google: війна між громадянами тої самої країни.
Британська корпорація далі допускає неправдиве твердження, що, мовляв, «бойові дії українців проти українців за майбутнє своєї країни є досить масштабними, щоби виправдати використання цього терміну», — наголошує вона у своїй відповіді на скаргу.
По-перше, тут е іде не війна всередині країни, а війна між окупантом-аґресором і громадянами України. Працівники Бі-Бі-Сі мали би хоч пригадати, що Російська Федерація (РФ) спочатку окупувала Крим, а потім – частину східної України, де посадила на керівні посади своїх громадян. Цілий світ знає, що тут іде не війна «українців проти українців», а війна проти російських найманців та їхнього війська, серед котрих є лише близько 20 % колишніх громадян України, якими вони себе сьогодні не вважають!
По-друге, проросійські сепаратисти, російські найманці та російські війська борються не за майбутнє своєї країни, а за приєднання до РФ, що є цілковитим доказом того, що провадиться загарбницька війна РФ проти України, яка не має нічого спільного з громадянською війною. Своїм «виправдовуванням» британська корпорація лише поширює брехню Кремля, який «громадянською війною в Україні» прагне замаскувати свою загарбницьку політику.
Дивує те, що працівникам Бі-Бі-Сі «уникають» фактів, які є доказом того, що в Україні воюють російські війська, що РФ постачає важке озброєння та бойовиків на схід України. Зрештою, хіба оприлюднені документи СБУ про п’ятьох російських генералів, котрі керують терористами та російськими військами в Україні, не відомі такій обізнаній та поінформованій корпорації, якою є Бі-Бі-Сі?
Сергій Алексашенко, один із провідних російських економістів, в інтерв’ю С. Сидоренкові, редакторові «Європейської правди», каже: «Треба чесно визнати, що частина території України окупована РФ. Окуповано і Крим, і Донбас».
Чи цього вистачить працівникам української редакції Бі-Бі-сі, щоб зрозуміти, що в Україні — не громадянська війна, бо на окупованій території може бути тільки визвольна війна. Оборонна війна українців від ненажерливого російського окупанта є яскравим свідченням того, як ворог може використати не тільки свою потужну пропаганду, але й своїх тролів, яких розмістив у цілому світі.
Колись ця радіокорпорація була джерелом незаанґажованої інформації, а зараз, на жаль, стає рупором кремлівської пропаганди, яка хоче світ завести в оману, мовляв, неоголошена війна РФ в Україні є громадянською. Отак проходить нівелювання вартостей, коли перевагу надають пропаганді та забувають про джерела правди.
Зазначимо, що жоден міжнародний документ або рішення, що стосуються конфлікту на сході України термін «громадянська війна» не використовує.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply