Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Стратегічні запаси

Автор:

|

Травень 02, 2022

|

Рубрика:

Стратегічні запаси

— Вуйко Орко, чуєте? Ви де? То я, Микольцьо!
— Та чо ти галайкаєш, притрушений? Кури ми напудив… Знов яйці буду по чужих городах збирав. Туткай я, біля дровітні.
— Всьо, вуйку, в склепі горівки нема!
— Тааак, не пойняв. Що, знов заборонили продаж? Чисто повар’ювали людиска…
— Нєєєєє, гірше — львівська голота приїхала машинами і всьо викупила. Навіть тоті настоянки, від яких кишки сі злипають.
— Чекай, Микольцю, а в них що, своєї горівки бракує?
— Та дідько го’ знає, але у Львові прийняли постанову, шо не мож спродавати алкоголь на їхній території.
— О, видиш, а я не казав, що нам не тра до Львова сі горнути, а свій город пильнувати! Чекай, то що, ві Львові жадної чарки не вип’єш?
— Ані п’ять дека!
— А як у чоловіка уродини, чи ювілей, весілє і він захце то якось си пригадати при келішку? Курча, а як хто вмер, то вже й не пом’янеш. Чи то горе узваром мож скропити?
— То теперка босота зі Львіва гонит по селах, що незалежні від львівського дистрикту, і розносять всю випивку. Маріка з кооперативи казала, що віднині горівку навіть не буде виставляла на прилавок, бо львівські пияки всьо викупили ще на ґанку! Кажут, що через таку біду Сихів оголосив себе територією, вільною від Львова і готуєсі проголосити незалежність, вийти з-під львівської влади і приєднатися до Сокільник на правах автономного члена. Але Сокільники того не дуже хочуть, бо не знають, чи годні той цілий Сихів прогодувати. Хіба би де на Сихові нафту найшли, як у Кувейті, то може тоді приймут…
— Чекай, Микольцю, то якась чиста вар’яція. Я памнятаю, що коли совіти вже були навмирані, то ві Львові видавали бльочки на горівку. На каждого члена сім’ї. Навіть на дітисок. То що, нинька ще гірше?
— Та я вам кажу: сухо, як у вас у пивниці. Пам’ятаєте Ромка Чобота, брата Ксені Оришкової? Його тверезим навіть янгол-охоронець не видів. А недавно Ксенька в маршрутці казала, що Ромко вже всьо — ні грамульки до писка. Каже, що записався в шунди, ходит по Південному базарі і книжочки роздає.
— Ну, то така справа: кождий має право мати право. А скажи мені, Микольцю, ти там до влади троха ближчий, бо ві Львові робиш: що на то каже цілий Садовий?
— Вповідав мені колєґа, що в Ратуші муніципалом служить, ніби видів у Садового в сейфі змієвик!
— Ана маєш!!! Значить не постить грішна душа! Певно десь у пивници заквасив си бражки і жене потихоньку… Та я йому сі ніц не дивую: до нього все якісь гості приїжджеют, часами з-за границі, тож не буде пісну кавусю подавати.
— Я вам кажу, вуйко Орко, Львова не впізнати. Ціхутко, як у склепі. Я в шокови.
— Чекай, чоловіче, та ж війна, не до празників.
— То що, маєм у могилу полягати і руки скласти?
— Та нє. Най моzкалота там гниє.
— Цьотка Орися на відправі казала, що до Паски всьо ся має скінчити. Вона так чує.
— Та вона глуха з того часу, як її на пляці Пруса трамвай «четвірка» збив. Чує вона… То грайка надовго.
— А що то ви таке стругаєте, вуйцьо?
— А, то не важне…
— Та скажіт! Таке ладне і гладоньке! Дека на бандуру?
— На бздуру! Дурне ті в голові! Ну добре, скажу, але чуєш, нікому ні мур-мур.
— Та шо, ви мене не знаєте? Я — могила!
— Ага, розрита. Пльотки по селі розносиш ліпше за поштарку. А я хочу безпілотник зробити! І назву вже придумав «Чорний дятел». Крила вже маю, вистругав. Дошки дав файні — воріх не пожалів, маю моторчик від Бодькового скутера. Кулка від старої кравчучки. Пульт від теліка «Електрон», він надьожний, батарейки поклав свіжі.
— А на чому буде літати?
— Солярки не маю. Але підігнав моторчик, щоб на перваку робив.
— А пробувалисте?
— Ще нє.
— А, може… Ну, треба тестування провести. Можете спершу на мені.
— Але то пияцюра! Тож пальне для воєнної техніки, а не для твоєї печінки.
— Вуйко Орисько, ви хочете встиду набратися? Передасте той байрактар армії, чи нашій теробороні, а він бац — і не злітає, бо первак заслабий! І всьо — вас навіть до церкви не пустять.
— Курча, ти й мертвого вмовиш! Йди до саду, під семиренкою зобачиш такий легонький горбик. Обкопай його і витягни слоїк. Але вважєй, щоб львівскі не занюхали! Ще мені бракувало, щоб пияки стратегічні запаси зліквідували.

Богдан Волошин

Як повідомляв «Міст», горілка втрачає популярність.

About Author

Meest-Online