Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Слуги імперії і чорношкірий американець

Автор:

|

Липень 30, 2020

|

Рубрика:

Слуги імперії і чорношкірий американець
Джуда Окейчуква

Атаку на українську мову започаткували деякі депутати Верховної Ради України (ВРУ) від панівної партії «Слуга народу» (СН), чиї погляди на мовне питання в Україні вказують на близькість до того, щоб називатися «слуга імперії», а не народу. Натомість деякі засоби масової інформації, в т. ч. тижневик «Міст», опублікували інтерв’ю з темношкірим американським студентом, котрий навчається в Україні, заявив: якщо ти живеш в його країні, а його мовою не володієш, це неповага до українського народу.
Йдеться про 23-річного Джуду Окейчукву, котрий осягав премудрості медицини в Івано-Франківську, а в Instagram присутній як «Юрій із Коломиї». За шість років він не лише вивчив українську, але й став лікарем. На запитання: «За який час опанував мову?» відповів: «На те, щоби розуміти людей і відповідати їм, я витратив чотири-п’ять місяців. Спілкувався з україномовними друзями, вчився на підготовчому відділенні університету».
Отже, чужинець зумів за пів року вивчити українську, а у ВРУ досі сидять неуки, котрі вже десятки років живуть на українському хлібі, а мову ніяк «проковтнути» не можуть. На сторінках тижневика «Міст» ми вже не раз вказували на чужинців: японців, китайців, хорватів, британців та багатьох інших, здатних навіть самотужки вивчити українську, бо вона їм сподобалася. Серед перших американців був і видатний дослідник Голодомору Джеймс Мейс, за походженням — американський індіанець.
Поява новини про Джуду-Юрка з Коломиї в час, коли в Україні промосковські сили вирішили, що можуть повернути колесо історії до московської імперії, є дуже актуальною та важливою. Актуальною, позаяк саме зараз, немов за командою, декотрі «слуги», з пропрезидентської партії вирішили, що колесо утвердження державної української можна хоч зупинити, якщо не повернути назад.
Дуже шкода, що не тільки пересічні депутати (Бужанський), але й голова ВРУ Разумков, голова партії СН Корнієнко не зрозуміли значення для незалежності державної мови на всіх ділянках і, зокрема, в освіті. Вони просто не хочуть бачити анексованого Криму й окупованого та знищеного Донбасу тільки тому, що Путін використав запозичену від нацистів доктрину про співвітчизників. Щоправда, якщо для Гітлера ознакою «співвітчизників» була німецька громада в Чехо-Словаччині, яка спілкувалася німецькою мовою, то для Путіна досить того, що українців змусили розмовляти російською — спершу царські імперіалісти, а потім і комуністичні.
На жаль, п. Разумков вдався до демагогії: «Впевнений, що Рада і депутати повинні чути не голос вулиці, а голос народу. Якщо ми говоримо про те, що депутати мають орієнтуватися на інтереси всіх українських громадян — це 100 %». По-перше, на вулиці ніколи не виходить увесь народ, а ті, хто виходять, — активна частина цього народу. По-друге, як хоче голова ВРУ інтереси «усіх» громадян вирішити саме російськими школами?
І далі: «Будь-які закони повинні працювати на користь всього українського суспільства — стосується це культури, мови, оборони чи соцзахисту». Це слушно, але варто додати, що «українське суспільство» може розвиватися лише в незалежній Україні з українською мовою в усіх школах. Російські школи в Україні залишаться складовою путінської доктрини «там де російська мова, там закінчується кордон Росії». Беручи це твердження Путіна до уваги, необхідно згадати слова академіка і Героя України Юхновського: «Хто проти української мови, той державний злочинець».
І не треба вигадувати нові закони, коли брутальний фашистський ворог накопичує війська та військову техніку на кордоні з Україною, звісно, не для її захисту. Коли окупаційне російське військо скоює воєнний злочин — спершу дозволяє забрати пораненого, а коли медичні працівники українського війська з білими пов’язками наближаються до пораненого, починають полювати на них, неначе на рухливі мішені — медика вбивають, двох ранять, а пораненого холоднокровно залишають померти.
Це не перший випадок звірської поведінки окупаційного війська на сході України. Свій садизм вони проявили вже під час так званого Дебальцівського коридору, коли також порушили домовленості і розстрілювали беззбройних українських добровольців навіть із піднятими вгору руками!
Тому, варто нагадати імперським слугам і всім промосковським прихильникам в Україні, що термін «російськомовне населення» це, як приманка для риби. Бо частина українського народу, яку вороги України позбавили мови, залишилися частиною великого українського народу. Вони не «населєніє» без імені та роду, бо їхнє ім’я збереглося — українці зі славного козацького роду і залишаються нащадками скіфів і трипільців, так само, як і італійці залишаються спадкоємцями стародавніх римлян.
Принизливо називати «русскоязичним населенієм» людей, чиїх предків і родичів імперські режими позбавили мови. Так, мову їм накинули іншу, але це не змінило їхнього славетного українського роду, що вони й довели та щодня доводять зі зброєю в руках проти імперського загарбника. То ж хоч не торкайте дітей, нехай мають змогу відчути себе повноцінними громадянами, а не іншомовним населенням. Прихильники та відверті агітатори за імперію зміною закону хочуть продовжити почуття без роду, честі та гордості, бо так легше маніпулювати безликим «населєнієм».
Війна Росії проти Україна вже багатьом російськомовним відкрила очі і «прочистила» вуха, вони знають, що їм забрали мову, але Україну вони не дали забрати. Багато з них полягло за Незалежну і вони гинули (і досі гинуть) від куль російськомовних москалів. Це було і залишається брутальним свідченням того, що імперіалісти не «мовних співвітчизників» рятували, але імперські намірі демонстрували — захопити територію. Це підтвердив «обтулений» Путін, котрий вважає, що українська земля належить Московії, бо на її топтав колись московський чобіт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply