Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Скільки ще триватиме війна?

Автор:

|

Травень 30, 2022

|

Рубрика:

Скільки ще триватиме війна?
Будинки в Гостомелі зруйновані дощенту

Коли закінчиться російсько-українська війна? Чи зможе Україна звільнити всі захоплені окупантами території? Ці й інші запитання зараз дуже хвилюють не лише українське суспільство, а й усю світову спільноту. Тижневик «Міст» зібрав прогнози авторитетних фахівців.

Кирило Буданов, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України:
— Перелам у війні з Російською Федерацією (РФ) настане у серпні ц. р. Російське військо зазнає величезних втрат в Україні, тож війна може закінчитися до кінця цього року. Україна зможе відновити контроль над усіма територіями, в т. ч. Кримом, Донецькою та Луганською областями. Ми знаємо про нашого ворога все. Знаємо про їхні плани майже в той момент, коли їх складають.

Віктор Андрусів, радник міністра внутрішніх справ України:
— Інтервенти планують третю фазу війни щонайменше до кінця року. Згідно з їхніми розрахунками, ближче до зими почнеться серйозна енергетична криза, проблеми з опаленням в Україні, а також серйозні клопоти з економікою. Ціни на енергоносії дуже ростуть, тож ставка Кремля буде на те, що ближче до кінця року Захід «зрозуміє»: з Москвою треба домовлятися.

Олег Жданов, військовий експерт:
— Активна фаза війни може затягнутися на п’ять-шість місяців, але головне досягнення — ми вже досягли паритету зі Збройними силами (ЗС) РФ. Завдяки отриманому озброєнню, ЗС України можуть вести контрбатарейну боротьбу. Отримані гармати надають перевагу в точності та дальності, ми можемо знищувати ворога без великого ризику для наших воїнів і витрачаємо менше боєприпасів. А наприкінці цієї війни Україна повинна отримати абсолютно іншу армію, яка відповідатиме західним зразкам. Якщо використаємо цей шанс і переозброїмось, Україна почуватиметься в більшій безпеці.

Давид Арахамія, голова парламентської фракції «Слуга народу»:
— Ми хочемо перемогти найближчим часом, і не хочемо навіть думати про тривалий сценарій, який може тривати роками. На жаль, світовий досвід засвідчує, що мало було війн, які закінчувалися за кілька тижнів чи місяців. Держава має враховувати всі часові варіанти закінчення війни й адаптувати діяльність із урахуванням різних сценаріїв.

Марія Берлінська, волонтерка:
— Війна триватиме щонайменше кілька років, з повною мобілізацією росіян, застосуванням всіх видів зброї, можливо, й ядерної. Спустошена, як Маріуполь, лівобережна частина України, дуже зруйнована правобережна. Концентраційні табори, масові розстріли, великі битви за міста, партизанський рух, махновщина. Можливо, союзники вступляться не лише зброєю. А потім буде поразка РФ, із можливим розпадом, демілітаризація. Виплата репарацій. Ті, хто залишаться платити нам репарації, будуть ненавидіти українців до кінця свого життя. Ніякої провини, як німці, ні вони, ні їхні діти не відчуватимуть. Принижені і загнані в кут росіяни якийсь час плануватимуть помсту за поразку. Й обов’язково спробують розпочати ще одну війну.

Микола Бучин, професор національного університету «Львівська політехніка»:
— Результат російсько-української війни до кінця невідомий, оскільки бойові дії на території України ще тривають, а російська армія прагне за будь-яку ціну здобути хоча б часткову перемогу. Проте три місяці війни вже дають підстави зробити висновок про те, що Москва не зможе досягнути встановленої мети, а перемога буде за Україною, питання тільки в тому, наскільки масштабною та кардинальною. Кінцевий результат війни залежатиме від трьох чинників: боєздатності та рішучості ЗС України, рівня консолідації українського суспільства та рівня міжнародної підтримки України. Їхня комбінація визначить не лише долю РФ та України, а й подальший розвиток усієї міжнародної спільноти.

Веслі Кларк, колишній головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі:
— Україна зможе уникнути сценарію тривалої війни, якщо матиме достатньо зброї. Й якщо в України буде бойова спроможність відкинути російські війська на Донбасі, розрізати поступово їхні сили в Херсоні, Херсонській області, закрити їм доступ до Криму і атакувати і на сході, і на півдні, розрізати їхні війська. Крім того, треба отримати мобільні засоби захисту, закрити ці котли чи оточення у двох місцях. А для цього потрібні танки, ракетні системи залпового вогню, гелікоптери, літаки, а також належні логістичні спроможності та відповідні дані розвідки. Натомість РФ не має уявлення, що відбудеться, якщо діяти швидко.

Генрі Кіссинджер, 56-й державний секретар США:
— Путін прорахувався в ситуації, з якою зіштовхнувся на міжнародній арені, і прорахувався у можливостях РФ для ведення такої великої війни. Я зустрічався з Путіним приблизно раз на рік упродовж 15 літ і побачив, що в нього є своєрідна містична віра в російську історію і він почувався ображеним. Але після закінчення війни в Україні геополітична ситуація у світі зазнає значних змін. РФ доведеться переглянути свої стосунки з Європою та своє спільне ставлення до НАТО. Та це не означає, що він стане близьким приятелем Заходу.

Мірча Джоне, заступник генерального секретаря НАТО:
— Війна РФ проти України може тривати ще довго, проте вирішальними стануть найближчі тижні. Ми вступаємо у вирішальну фазу російсько-української війни. Але вона може тривати ще певний проміжок часу після цієї вирішальної фази. В НАТО не передбачають можливої ескалації війни проти себе, адже Москва не захоче воювати ще й проти Альянсу після того, що отримала в Україні. Мабуть, бентежним для Кремля став той факт, що НАТО мобілізувало значні додаткові сили на східному фланзі, що ми вперше в історії активізували оборонний план для східних країн.

Володимир Зеленський, президент України:
— Ознак швидкого завершення російсько-української війни зараз немає. З 24 лютого не було жодного дня, щоб ми не вели перемовини щодо надання нам зброї, посилення санкцій проти РФ тощо. І не було жодного дня, коли ми не вели б перемовини щодо безпечного виходу та «зеленого коридору» для людей, які перебувають в облозі в Маріуполі. Україна прагне досягти перемоги у цій війні якнайшвидше, відновити свою територіальну цілісність і розпочати відбудову зруйнованого майна, зокрема за кошти, конфісковані в РФ. Російсько-українська війна також матиме глобальні наслідки в багатьох царинах. Передусім ідеться про виклики для продовольчої безпеки сотень мільйонів людей, зокрема, на Близькому Сході. Світові лідери починають усвідомлювати глобальні наслідки цієї війни, хоча в перші дні вони мали песимістичні очікування щодо здатності України чинити відсіч російській аґресії. Світ має діяти рішуче і швидко, адже масштаб шкоди й втрат від війни для всього світу зростатиме з кожним днем.

Олег Говда, український письменник:
— Я все частіше натрапляю на запитання: що буде після Перемоги? А нічого не буде. Я про радикальні зміни, на які хтось сподівається. Вмивши руки від крові москалів, український нарід витре піт із чола, засукає рукава і піде лагодити зруйноване обійстя та копати бульбу. А влада, може, з місяць поозирається, а потім нагородить орденами тих, хто ближче до тіла, і займеться тим, що найкраще вміє — красти гроші, які весь світ збиратиме на відновлення держави. Всі гострі питання забалакають. Нікого не покарають (хіба що заздалегідь призначених в офіру), і все покотиться звичним руслом. Як і до війни. Відосики, шашлики і заколисуючі промови. Наші союзники подивляться на все це, почухають потилиці і плюнуть: мастіть собі голови самі. Бо шкода часу. Тягнути з болота свиню, якій там добре, — лише самому в багні вимаститися.
За тиждень чи два до перемоги, коли все вже буде зроблено і залишиться лише прийняти капітуляцію Кремля, усіх бойових генералів відправлять на відпочинок, а на їхні місце поставлять тих, хто присягне Зе-владі. Вони й стануть батьками перемоги. А потім будуть активно розповідати, як вона кувалася під розумним, ба навіть геніальним керівництвом Самого. Всі олігархічні засоби масової інформації розкажуть народу «правду» про війну і розкриють всі таємниці, в т. ч. хто винен у тому, що країна не була готова до нападу. Як гадаєте, чиї імена назвуть? Правильно, генералів, які вже будуть відсторонені від служби. А дії влади пояснять, як грандіозну спецоперацію з дезінформації ворога, що вміло маскувала підготовку армії до війни. Ну, а те, що не все змогли зробити — не провина керівництва. І втомлений від війни нарід, радісно плескаючи в долоні, обере їх на ще один термін.
За те, що наш керманич присягне на Конституції назавжди забути про Московію і обрати курс на Європейський Союз, йому пробачать усі викрутаси, благословлять і навіть грошенят підкинуть. Бо він уже знайоме (а головне — слухняне) зло, а нових ще треба буде приборкувати. Для втихомирення плебсу, когось із найбільш токсичих наближених осіб гарант показово здасть. Решта — або поїдуть послами, або перейдуть на менш помітну, але не менш «хлібну» роботу. Такий хід дозволить і свою демократичність Заходу продемонструвати, і розв’язати руки для боротьби з опозицією. Армію переформатують, зроблять професійною і з великими зарплатами. А всіх надміру активних і самостійних звільнять. Ті, хто залишаться, будуть чемно відробляти пайку. Бо в повоєнній, знищеній країні це буде ситно і безальтернативно. Щоб нарід усе це лигнув, йому кинуть якусь кістку, приміром, 10-15 % зниження комірного. А бізнесу (якщо союзники дадуть грошей) оголосять податкові канікули.
Як повідомляв «Міст», війна уже коштувала Україні 280 мільярдів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online