Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Що означає ґарантія, коли її порушує сам ґарант?

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Що означає ґарантія, коли її порушує сам ґарант?

15 березня 1939 року Гітлер напав на Чехо-Словаччину, щоби «визволити» німецьких «співвітчизників» від чеських «утисків». Словаччина «отримала незалежність», а Чехія й Моравія стали німецьким протекторатом, тобто повністю залежними від Німеччини.

Нападові Німеччини на Чехословаччину передував так званий Мюнхенський пакт 31 вересня 1938-го, який підписали англійський і французький прем’єр-міністри Чемберлен і Даладьє, а також Гітлер і Мусоліні. Згідно із цією зрадницькою угодою, гітлерівська Німеччина загарбала Судетську область, а Чехо-Словаччина була зобов’язана задовольнити територіальні вимоги Польщі та фашистської Угорщини, яка захопила Закарпатську Україну.
Саме від часу цієї капітуляції європейських потуг перед Гітлером слово «Мюнхен» стало синонімом політики зрадництва та заохочення аґресії. На останньому засіданні Ради безпеки (РБ) ООН Мюнхенська угода знайшла своє відлуння у вето РФ на резолюцію, що закликала до миру. Технологія кремлівського «царя» Путіна, яку він використовує в Криму, є цілком аналогічною до захоплення нацистською Німеччиною Судетської землі та посилання на «співвітчизників».
Слід додати, що Судети були заселені німцями, а в Криму крім росіян і українців проживає корінне населення — кримські татари! Якщо ж «політичні туристи» та російське військо покинуть Крим, то «істінно рускіх» на цій території не набереться й 50 %. Про це знають режисери з Кремля, тому й відбулося захоплення кримського парламенту озброєними російськими солдатами, а «волевиявлення» парламентаріїв пройшло за сценарієм Москви. Таким чином, кримінальний злочинець стає нелегітимним прем’єр-міністром автономії й негайно оголошує відокремлення Криму від України та приєднання до РФ. І все це — протягом двох-трьох тижнів.
Для більшого «ефекту» нелегітимний голова уряду проголошує нелегальний «референдум», який «організували» впродовж тижня, оголосили про високу участь населення, що майже одностайно «проголосувало» за антиконституційне приєднання до РФ. Позитивні результати вже давно лежали на столі в Путіна, і він був «змушений» оминути Хартію ООН, міжнародне право й підписати угоду про прийняття Криму до Росії.
РБ ООН у своїй резолюції від 14.03.2014 р. намагалася дипломатичним шляхом «привести до тями» кремлівське керівництво, але зусилля були марними. Саманта Павер, постійний представник США в ООН, зі жалем зазначила: «Росія поставила себе за межі тих міжнародних норм, які ми розвивали для того, щоби вони служили кращою основою для мирних відносин між державами».
Американський представник наголосила, що «в рамках Договору ООН у РФ є право на вето резолюції РБ ООН, але в неї немає права ветувати правду». І саме правда про Крим і російську аґресію проти України є найуразливіщим місцем московської пропаґанди.
З одного боку, Путін вважає кримінального екс-президента Януковича легальним, а Верховну Раду України, яка є головним чинником у парламентсько-президентській республіці Україна, — нелеґальною. Захоплення озброєною частиною підлеглих Путінові російських солдатів кримського парламенту та неконституційне «обрання» нового прем’єра він також називає леґальним. Крім того, президент РФ не рахується з тим, що «референдум» — неконституційний, бо порушує українське законодавство й Хартію ООН.
Для Путіна «автономний переворот» у Криму, задуманий і проведений із його ініціативи, — законний, а мільйонні протести українців у всіх областях України проти диктатора та злодія, котрий утік із країни, — незаконні! Путінові ніхто не надавав права визначати, хто може обирати та скидати президента іншої країни чи владу. Це — абсолютне право українського народу та його парламенту! Якщо навіть і було щось порушене в Україні, то це ВНУТРІШНЯ СПРАВА України! Але аж ніяк не справа Путіна!
Кілька днів тому в медіа з’явилися плани кремлівського керівництва на переселення українців на російські території, які лежать пусткою, бо бракує людей, аби їх заселити. Якщо Путін так переймається долею співвітчизників, яких ображають в Україні, а тут є такі, котрі дуже хочуть приєднатися до Росії, то чи не краще зробити всім гуманітарну приємність і уникнути кровопролиття, яке вже розпочалося.
Замість планувати виселення українців, котрим і в Україні добре, і переселяти їх кудись у глибину РФ, дуже гуманно було б із боку Путіна надати й співвітчизникам фінансову допомогу та можливість переселитися туди. Таким чином, вони опиняться у своїй вимріяній історичній батьківщині, позбудуться «образ» і «утисків» від українців, а Путіна висунуть на Нобелівську премію: мовляв, він уник міждержавної сварки через співвітчизників і війни з братнім народом. Люди зможуть славити в себе вдома його ім’я, свою мову, свої звичаї, а в Україну їздитимуть не «політичні туристи», а ті, хто справді хоче ознайомитись із країною, і не ті, хто провокує неспокій і так звані рухи за приєднання до іншої країни. Крім того, заплановані витрати на війну проти України можна було б інвестувати в нові проекти повернених на батьківщину співвітчизників.
В іншому разі Росія вічно боротиметься з ООН, а та, щоби не повторити Мюнхенські угоди 75-річної давності, змушена буде активно реагувати на порушення норм міжнародного права, Хартії ООН або припинити своє існування. Допущення появи новоявленого Гітлера у ХХІ ст. не сміє відбутися, бо кров від прорахунку цієї міжнародної організації з її 193 членами-країнами не зможуть змити жодні резолюції та вета!
З іншого боку, якщо сама країна-гарант порушує своє слово, то вона повинна бути покарана, згідно з міжнародним правом, бо інакше зайвим буде слово «ґарант», а з ним зникнуть і право та закон, бо настане повне безправ’я за панування сильнішого й нахабнішого.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply