Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Що буде поставлено на карту в Україні?

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Що буде поставлено на карту в Україні?

Арсеній Яценюк

The Washington Post опублікував статтю прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, в якій той нагадує про проблеми, що стоять перед Україною, і просить про допомогу країни Заходу. «Україна веде війну на два фронти. Та війна, яку ви бачите по телевізору, іде на сході нашої країни, де тисячі російських військових задіяні у збройній аґресії проти територіальної цілісності України, у т. ч. у незаконній анексії Криму. Не така помітна, але так само важлива війна України з радянським минулим, а також зі спадщиною корупції та поганого управління, які так багато років стримували наш розвиток. Битися й перемогти в цих війнах потрібно одночасно, тому що ведуться вони, по суті, за одне й те ж — бажання України будувати заможне та демократичне майбутнє», — пише голова українського уряду.
На думку п. Яценюка, «Путін хоче, щоби ми зазнали невдачі, бо знає, що демократичні ідеї є заразні та що вільна Україна стане небажаним прикладом для жителів його країни. Російське військове вторгнення — це спроба перешкодити змінам, змусивши нас обирати між безпекою та реформами. Українці всі як один відкидають цей вибір. Замість того, щоб уповільнювати темп змін у політиці та економіці, ми його пришвидшуємо».
Далі Арсеній Яценюк перераховує вже розпочаті реформи, зокрема скорочення штату державних службовців, судове переслідування корупціонерів, спрощення системи оподаткування та повномасштабну відмову від регулювання економіки. Він підкреслює, що це — лише мала частка від задуманого.
«Відповідальність за реалізацію цих реформ лежить тільки на Україні, — визнає чиновник. — Але нам потрібно, щоби партнери підтримали нас, допомогли нам стабілізувати економіку та стримати подальшу аґресію з боку Росії, поки ми їх (реформи. — Ред.) проводимо… Нам потрібна додаткова підтримка від США у вигляді двосторонньої допомоги, технічного супроводу, приватних інвестицій та ініціатив у міжнародних фінансових організаціях. Крім того нам потрібно, щоби міжнародні санкції проти Росії зберігалися доти, доки не буде повністю виконано «мінські угоди».
«Хай ні в кого не буде сумнівів щодо того, що поставлено на карту. Відродження російського авторитаризму й імперіалізму створює пряму загрозу Європі — єдиній і вільній, цьому великому досягненню, яким ознаменувалося закінчення «холодної» війни. Якщо дозволити придушити нашу незалежність, це потягне за собою такі наслідки, які будуть стосуватися не тільки України. Це викличе до життя нові загрози та кризи, залагодити які буде ще важче і дорожче. Постраждає сама ідея демократії. Разом нам під силу цьому запобігти. З нашою твердою прихильністю до реформ і за підтримки наших партнерів ми можемо здійснити мрії нашого народу про свободу та процвітання», — підсумовує п. Яценюк.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply