Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

«Рускій мір» — на межі краху

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

«Рускій мір» — на межі краху
Ураза Байрам у Москві

Ураза Байрам у Москві

П’ять років тому уряд Росії офіційно проголосив 28 липня державним днем Хрещення Русі. Яким же було здивування й самих православних росіян, і багатьох апологетів Російської православної церкви поза межами імперії, коли вони цьогоріч побачили на екранах телевізорів не помпезну патріаршу хресну ходу, не фальшивий блиск софрінської біжутерії на головах і грудях архієреїв, а велетенське море віруючих мусульман, котрі вщерть заповнили не тільки всю центральну частину, а й інші мікрорайони Москви.

На той день припало одне з найбільших свят ісламу — Ураза Байрам, яке прихильниками цієї релігії відзначається з нагоди завершення священного місяця посту Рамадан. Не тисячі, не десятки, а сотні тисяч мусульман завмерли на колінах у молитві біля своїх мечетей.
Ця картина, можливо, не виглядала би так вражаюче, якби не одне «але». Отож, вона спостерігалася в місті, яке вважається столицею «руского (читай — православного) міра». Але із сотень православних церков російської столиці того дня віяло пусткою, зате навколо вирувало свято іншої релігії, яка не має жодного стосунку до Хрещення Русі. На жаль для православних і на щастя для мусульман, така віровизнавча палітра для «столиці Святої Русі» зовсім не нова, а навпаки — типова.
А тому Рада муфтіїв Росії відразу звернулася до влади з вимогою збільшити кількість мечетей (їх зараз у Москві — чотири). В іншому разі в мусульман не буде іншого вибору: деякі з них чи-то жартома, чи-то всерйоз нагадують московській владі про долю численних православних храмів Константинополя, який зараз по-турецькому називається Стамбулом.
500-літня імперська концепція Москви як Третього Риму добігає кінця. Московитський «вєлікій князь» (він же — татаро-монгольський хан Якуб, син великого хана Улу-Мухамеда) Іван ІІІ за намовою своєї дружини Софії Паолеолог, непрямої спадкоємиці збанкрутілих візантійських імператорів, зрікся ісламу та прийняв православіє, щоби перетворити московський улус Золотої Орди на світову потугу — на противагу католицькому Заходу й Османській турецькій імперії. Щоб досягнути мети, московські правителі впродовж століть вогнем і мечем підкорювали сотні народів і племен, вони пролили ріки невинної крові, вихолостили суть християнства, зробивши з нього інструмент насилля, але свого так і не домоглися. Самодержавіє ганебно впало, а на його місці постала імперія зла — СРСР, яка, не змінюючи суті, змінила лише ідеологію, узявши на озброєння замість «казьонного православія» масонський комуно-большевизм.
Дикунський експеримент «міровой рєволюції» забрав 100 млн. життів, знищив релігію, розділив світ на два ворогуючих табори і теж зазнав краху. Але імперська манія всесвітнього панування нікуди не зникла. Стара й прогнила ідея Третього Риму зараз постала в новій іпостасі «Руского міра», промоутерами якого стали теперішній Московський патріярх Кирило й володар Кремля Путін.
Щоправда, програма-мінімум «Руского міра» — набагато скромніша. Ідеться наразі не про глобальну гегемонію, а про втримання в орбіті Москви хоча б України та Білорусі. І задля досягнення цієї мети російський імперіалізм розв’язав криваву війну на українському Донбасі під блюзнірським гаслом «сохранєнія русского єдінства і защіти святаго православія».
Але незважаючи на судомно-конвульсивні намагання врятувати імперію зла, на смерть, розруху й хаос, які сіє північний антихрист на сході нашої держави руками «православного воїнства», Україна та її християнство рішуче скидають кайдани «Руского міра». І недалеко вже той час, коли московське політичне православіє, яке не має нічого спільного з духом Євангелія й вірою в Бога, виявиться не потрібним ані в мусульманській Москві, ані в християнському Києві. Крах «Руского міра» — неминучий.

о. Ігор Пелехатий

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply