Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Російська пропаґанда формує фальшиві наративи

Автор:

|

Вересень 18, 2021

|

Рубрика:

Російська пропаґанда формує фальшиві наративи

Дезінформаційні наративи про Україну та українську діаспору, які поширюють у світових засобах масової інформації (ЗМІ) та соціальних мережах різних країн, переважно формує потужна, добре фінансована російська пропаґандистська машина.
Тому громадська організація «Україна-2050» створила спеціальну місію, яка розпочала роботу 4 червня ц. р. Тепер вона нараховує 168 членів із 56 країн, які на волонтерських засадах здійснюють моніторинг ЗМІ 42 мовами світу.
З початку діяльності місії спостерігачі вже надіслали понад 100 звітів. Наші аналітики проаналізували їх та узагальнили дезінформаційні наративи, які переважно формує російська пропаґандистська потужна, добре фінансована машина.
Зокрема, серед таких наративів є відомі російські тези, що «українці та росіяни — один народ», «українська влада є нелегітимною та перебуває під зовнішнім управлінням США», «на сході України відбувається внутрішньо український конфлікт», «Київ планує військовий наступ на Донецьк», «Україна не дотримується мінських угод та порушує режим припинення вогню», «Україна залежить від Російської Федерації (РФ) і потребує доброї волі Москви для свого існування», «Крим приєднався до РФ унаслідок демократичного референдуму, а Революція гідності є державним переворотом», «Україна є дитям Радянського Союзу і створена завдяки Радянському Союзу» тощо.
Наша Місія протидіятиме таким фальшивим наративам. Ми вже конкретно напрацювали, як можемо протидіяти поширенню дезінформації у Facebook і продовжуємо працювати. Маємо підтримку громадянського суспільства в Україні. Спостерігачі місії у 56 країнах — це, здебільшого, лідери українських громад у цих країнах та особи, дотичні до журналістики. Ми будемо шукати шляхи співпраці із відповідними структурами в цих країнах, щоб запобігати поширенню дезінформації у ЗМІ та соціальних мережах. Наступний етап — ефективно протидіяти з підтримкою відповідних органів влади в країнах проживання української діаспори.
Місія вже встановила контакти з Міністерством закордонних справ і Радою національної безпеки й оборони України, тож залишається сподіватися, що вони даватимуть свої плоди.
Як повідомляв «Міст», російська пропаґанда страшніша за коронавірус.

Евген Чолій

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply