Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Приниження чи ядерна війна?

Автор:

|

Червень 28, 2022

|

Рубрика:

Приниження чи ядерна війна?

Експерти телеканалу CNN вважають, що підтримка України Заходом зажене Путіна, який розв’язав російсько-українську війну, у глухий кут. Стратегічна військова катастрофа, героїчний опір України й екстраординарний багатомільярдний конвеєр союзників зі зброєю та боєприпасами не залишають йому особливого вибору. Після Карибської кризи президент Кеннеді попереджав, що ядерні держави мають запобігати конфронтаціям, що ставлять супротивника перед вибором або принизливого відступу, або ядерної війни. Що ж обере Путін?
Президент Байден, який завжди заявляв, що його подвійна мета полягає у тому, щоб допомогти Україні захистити себе й уникнути прямої ескалації з Путіним, що може призвести до ядерної війни, схоже, обмірковував попередження Джона Кеннеді. Нещодавно теперішній господар Білого дому зізнався, що стурбований тим, що Путін ще має знайти вихід із війни. Щоправда, самі США вихід для нього вже знайшли —мета підтримки України Вашинґтоном полягає у тому, щоб Путін цю війну програв.
Аґресивний підхід Заходу, повільний розвиток путінської війни на виснаження і відсутність будь-яких дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення війни, означають, що російського лідера, вірогідно, таки заженуть у небезпечний глухий кут. Єдиним варіантом виходу для нього зараз, схоже, є капітуляція та мовчазне визнання того, що зусилля Заходу у поєднанні з лютою українською мужністю взяли над ним гору.
Зараз немає єдиної думки про те, що може зробити Путін, якщо опиниться у відчаї. Хоча він не поділяє логічної думки Вашинґтона про те, що війну він програє, немає жодних вказівок на те, що володар Кремля схильний до самогубства і ризикне розпочати повномасштабну ядерну конфронтацію, перевіряючи рішучість Заходу.
Кілька американських чиновників високого ранґу публічно висловили побоювання, що Путін може використати менш потужну тактичну ядерну зброю на полі бою як альтернативу принизливій поразці в Україні. Та коли Авріл Гейнс, директорка національної розвідки США, заявила комітету Конґресу, що немає неминучої небезпеки застосування Путіним ядерної зброї, настало деяке полегшення. А Скотт Беррієр, директор розвідувального управління Міністерства оборони США, додав, що оцінка також охоплює тактичні пристрої, призначені для застосування на полі бою.
Ідея про те, що Путіна можна вмовити вибратися зі стратегічного глухого кута, у якому він опинився, не має шансів із двох інших причин. По-перше, він відмовився від усіх дипломатичних виходів, умовлянь і попереджень щодо деескалації конфлікту перед вторгненням. Тепер ставки його особистого престижу, політичного становища та репутації РФ, а також суду історії піднялися.
Друга причина, через яку, можливо, зараз не час для дипломатії, полягає у вірі войовничих західних столиць, таких, як Лондон і Вашинґтон, у те, що Збройні сили України, озброєні західною зброєю, заслужили право виграти війну і можуть, зрештою, зробити це. Й Україна, врешті, є постраждалою стороною, яка зазнала нічим не спровокованого вторгнення.
Як повідомляв «Міст», Путін хоче забрати всіх своїх співвітчизників до раю.

About Author

Meest-Online