Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

Післяолімпійські роздуми

Автор:

|

Серпень 16, 2021

|

Рубрика:

Післяолімпійські роздуми

Попри карантини, щеплення, локдауни, численні смерті від вірусу, який вже встиг «розплодитися», японцям вдалося успішно провести Олімпійські гри в Токіо. В цій Олімпіаді взяли участь 11 326 атлетів із 206 країн, хоча офіційно у світі існує 195 країн. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) пояснює це тим, що про кожну країну, чи учасника, вирішує Національний олімпійський комітет, а їх, виявляється, більше, ніж визнаних країн.
Медалі на завоювали спортовці з 86 країн. Національні гімни звучали лише тих держав, атлети яких здобували «золото», а прапори підіймали тих, хто входив до переможної трійки. Та не всі медалісти могли похвалитися своїм прапором, чи почути гімн власної країни. Російська Федерація (РФ) виступала під прапором Російського олімпійського комітету (РОК), а замість гімну звучала музика українця Петра Чайковського.
На жаль, за масові допінги, спонсоровані російською державою, МОК не зумів покарати Росію повною забороною участи в Олімпіаді. Досвідчені кремлівські функціонери здатні купувати не лише дозволи, а й людей, які допомогли та допомагають РФ добудовувати газогін «Північний потік-2», таких, можливо, знайшли і в МОК. «Покарання» корумпованої Росії виявилося пшиком, оскільки в самій Росії його подають як «антиросійську» пропаґанду, а ЗМІ інформують не про успіхи атлетів РОК, а успіхів Росії (навіть не РФ).
Токіо-2020 було, немов, вітриною, яка вказує на те, що планета подолала відстань між расами та показала сліди колишніх власників колоній в Африці й Азії. Зокрема, показовими стали виступи чорношкірих атлетів, які вже стали рівноправними з колишніми колоніальними власниками, якими були Велика Британія, Німеччина, Франція, Нідерланди, Бельгія, Іспанія, Португалія, Італія. Інтеграція вихідців із колишніх колоній у спортивне життя цих країн є свідченням зміни суспільної та політичної поведінки колишніх власників до підлеглих.
Якщо в самій Росії «покарання» за державну програму допінгу перекручують та приховують не тільки від атлетів, які, можна припустити, не брали участи у державній програмі допінгу — задля успіху держави, але й від суспільства, яке щодня дезінформують російські ЗМІ. Якою брехнею виправдовує кремлівська пропаґанда відсутність прапорів РФ та її гімну під час вручення нагород, ми не знаємо, але, беручи до уваги майстерність кремлівських спадкоємців нацистського пропаґандиста Ґебельса, вони вже «натренувалися» на брехні про Україну. Досить пригадати «київський переворот», «українських фашистів», «розіп’ятого хлопчика» та неймовірну брехню про «братів» та «єдиний народ».
Погляд на участь в Олімпіаді-2020 недавно посталих держав, поряд із колишніми колоніальними країнами, викликають запитання: А чому відсутні на таких святах планети Земля, якими стали Олімпіади, такі незаперечні та самобутні народи, якими є чеченці, дагестанці, татари, башкири, черкеси, калмики й інші, які за чисельністю часто перевищують країни цивілізованого світу з 1-3 млн населення?! І чи здатні московити зрозуміти, що у ХХІ ст. імперське правління та зазіхання на сусідів є чистої води анахронізмом?
Токіо-2020 мало б відкрити очі хоч офіційно підопічним РОК атлетам, що гармонії співжиття на планеті Земля можна досягнути не шпигунством, підкупом, вбивством, аґресією проти сусідів та цивілізованого світу.
Перебіг Олімпіади довів, що світ, навіть атлети РОК, можуть обійтися без символіки імперської Росії. Зрештою, це величаве свято було демонстрацією порозуміння, взаємоповаги, визнання переможців і переможених і до них ніяк не пасувала б корупційна Росія.
Брутальне щоденне вбивство російськими снайперами на російсько-українському фронті, жорстоке переслідування корінного населення кримських татар на Кримському півострові, є ганьбою для МОК, який країну-вбивцю на чолі з президентом-убивцею (як його справедливо назвав американський президент), за те, що спадкоємниця «імперії зла» не припинила, а помножила його.
Будемо сподіватися, що зникненню імперської московської символіки буде слідувати й зникнення самої імперії, що дасть можливість поповнити вселенську цивілізацію невідомими людству витворами вже понад 300 років знищуваних народів московськими правителями. Надія в тому, що Токіо-2020 стане тим основоположним каменем істини, що добро переможе і на планеті дадуть про себе знати й ті народи, в яких досі відбирають мову, культуру, історію не задля збагачення, а задля їхнього знищення.
Хочеться вірити, що зникнення символіки спадкоємниці «імперії зла» стане початком оновлення гуманітарного, дружнього духу, взаємоповаги, чуття єдиної родини у розумінні людського гуманітарного ставлення до ближнього, а в такому світі нема місця ідеології Путіна, який живе ідеями ХІХ ст.
Як повідомляв «Міст», Олімпіада-2020 — уже історія.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online