Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Під час війни діють інші порядки!

Автор:

|

Лютий 24, 2021

|

Рубрика:

Під час війни діють інші порядки!
Віктор Медведчук

«Час уже, нарешті, розгорнути фронтальний наступ на внутрішнього ворога. У першу чергу необхідно завдати поразки інформаційним військам Путіна в Україні. Початок покладено паном Зеленським. Але чи буде продовження?»
Ігор Лосєв

Санкції проти головного «аґента Кремля», як величають Віктора Медведчука, викликали такий резонанс в Україні й поза межами, що його неможливо не помітити. Звісно, насамперед прихильники демократичного розвитку в Україні та непримиренні її вороги привернули нашу увагу. І це зрозуміло — вперше недосвідчений президент України наважився на те, на що за 28 літ до нього ніхто із президентів цього не зробив (а причин було більш, ніж потрібно) — підписав Указ про санкції, визначені Радою з національної безпеки й оборони (РНБО).
Певна річ, що закриття пропаґандистських промосковських каналів знайшло схвалення більшости не тільки українців, але й західних союзників. Цивілізований світ уже зрозумів, що розміщені по всьому світу пропаґандистські кремлівські телеканали та радіо, з їхньою систематичною брехнею, маніпуляцією фактів, вигадуванням неймовірних історій щодо вбивства колишніх російських аґентів КДБ забороненою речовиною (Литвиненко, Скрипаль і критик режиму Навальний), щодо збиття малайзійського літака з 299 особами на облавку, серед яких майже половина була діти, щодо застосування хімічної бомби проти сирійських повстанців та багато іншого. Зрештою, саме українці найкраще знають твердження про те, що «іх там нєт», а поспішну окупацію Криму провело російське військо.
Після Другої світової війни російські пропаґандисти ще СРСР «визволяли» угорців 1956-го, що вартувало Угорщині 2 652 особи мертвих, близько 20 тис. поранених, 200 тис. врятованих втечею до Австрії. Після так званої стабілізації понад 350 осіб стратили, понад 13 тис. поранили. Скільки втратили «визволителі», знає лише Господь, бо вже, починаючи з московських царів, про власні втрати мовчали. Тож відпрацьовані методи вбивати притаманні Кремлеві ще з часів Івана Грозного, тому й не диво що саме російські війська продемонстрували це вже у війні проти Чеченської Республіки, Грузії, України та щодня демонструють це у війні в Сирії, Африці, та де тільки ступить російський чобіт.
Усім російським війнам проти сусідів, починаючи ХХ ст., притаманна попередня пропаґандистська підготовка «ґрунту». І саме це виконували і виконують не тільки кремлівські брехливі пропаґандисти в самій РФ, а й у тих країнах, де їм вдалося під гаслом демократії насадити свої брехливі «засоби масової інформації» (ЗМІ). В Україні, як це було відомо вже давно, відверті вороги української держави мали доступ не лише до телеканалів, а й ставали їхніми власниками та депутатами різних рівнів, аґресор користався навіть власними банками в Україні.
Тому запитання до Зеленського історика й політолога Лосєва «Чи буде продовження першому правильному крокові РНБО?», є дуже актуальним. Та справа не тільки у прокремлівських ЗМІ в Україні. Андерс Аслунд, шведсько-американський дипломат та економіст, зазначає: «Володимирові Зеленському терміново потрібно зосередитися на антикорупційних питаннях, які дозволили йому здобути перемогу під час президентських і парламентських виборів 2019 року. Українська громадськість завжди вимагала дій проти корупції та прагне підвищення рівня життя. Це має формувати політику президента. На щастя, ці цілі є також ключовими завданнями Міжнародного валютного фонду, США, Європейського Союзу та країн G7».
Отже, Зеленський мав час переконатися, що його рішучість щодо терористичних організацій вже виплатилася не тільки тим, що більшість схвалює його дії, але й, якщо вірити повідомленням, піднесла його рейтинґ. Позитивно вчинок оцінює і незалежний російський політолог Д. Орєшкін: «Якщо говорити про сигнал, який Зеленський дав Кремлю, то цей сигнал дуже простий: Україна суверенна держава. Не важливо, хто є президентом — Порошенко, чи Зеленський. Якщо Україна має інтереси, отже, український президент буде їх відстоювати. Ось який сигнал отримав Кремль».
Але знайдуться в Україні й такі фахівці, котрі запевняють, що тут є «два різні виміри — юридичний і політичний. На жаль, навіть такий поважний політолог та юрист А. Окара забув, що Україна перебуває у війні і має справи з терористами, котрі щодня убивають українських громадян і окуповують і руйнують українські здобутки.
Потрібно виходити з принципу захисту перед аґресором, який нагромадив на захопленій території більше танків, ніж їх має вся Західна Європа. Обов’язком українського президента й уряду є дбати про безпеку громадян і територіальну цілісність — тоді підписані Зеленським санкції проти аґентів Кремля перестануть бути «контраверсійними», бо війна — не демократія. А коли хтось починає сумніватися у правильності кроків проти незаперечних терористів та їхніх фундаторів і помічників, то це лише вказує на той вплив прокремлівської пропаґанди, яка поширилася в Україні, мов, бур’ян на неопрацьованій ниві.
Одне можна ствердити, якби Порошенко не приховував російську аґресію за термінами антитерористична операція й операція Об’днаних сил, але повідомив усім громадянам, що Росія провадить війну проти України, що вона окупувала Крим та частину Донбасу, то він ще 2014-го мав оголосити воєнний стан, заборонити проросійські партії та ЗМІ, банки, торгівлю та припинити дипломатичні взаємини. Тоді б не було причини запроваджувати санкції проти людини, котру США вже давно визнали дестабілізуючим «аґентом Кремля» цілісности України.
Сім років Медведчук поводився, немов губернатор Малоросії, порушував повітряний простір, вкладав українські гроші до російської економіки і зараз не тільки санкції треба підписувати, але й пред’явити підозру. Практика вже довела, що злочинці та терористи, яких порошенківський генеральний прокурор уже заздалегідь, за три-чотири дні, повідомляв, що оголосить їм підозру, вони зникали. То надіймось, що теперішня генеральна прокуратура не припускатиметься помилок Луценка, а то доведеться судити заочно, на що «п’ята колона» вже звикла. На першому місці повинна запанувати безпека та цілісність країни.
Як повідомляв «Міст», Путін передав Медведчуку контроль над вугільними копальнями ОРДЛО.

Йосиф Сірка

P. S. Редакція тижневика «Міст» не завжди поділяє позицію своїх дописувачів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply