Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Пане міністре, вгамуйтеся та перестаньте поширювати несусвітню брехню!

Автор:

|

Квітень 15, 2021

|

Рубрика:

Пане міністре, вгамуйтеся та перестаньте поширювати несусвітню брехню!
Арсен Аваков

Безглузда заява Арсена Авакова, міністра внутрішніх справ України, про те, що він «російськомовний український націоналіст» є свідченням того, що цей нездара надіється, що це може йому допомогти приховати нездатність вивчити державну мову країни, в якій уже восьмий рік займає одну з найважливіших посад у державі. Річ у тім, що китайські, корейські, японські, африканські студенти вже довели громадськості України, що можна вивчити українську за 6-12 місяців, а п. Авакову для цього замало навіть 55 років (він приїхав до України дворічним).
А щоб більше заплутати людей у своїх намірах, то вирішив вдатися до фальсифікації, яка б виправдовувала його неповажне ставлення до державної мови. Звісно, і тут п. Аваков вдався до «запозичення» ідеї — оголосити російську мову… українською! Цю ідею вже озвучував письменник Андрій Курков, але й він скумекав, що не можна імперську-колоніальну мову привласнювати, бо станеш вічним рабом.
Твердження п. Авакова, що, мовляв, російська мова є українською, бо ж нею писали Микола Гоголь, Григорій Квітка-Основ’яненко й інші, є нічим іншим, як доказом того, що незнання історії народу, до якого себе хочеш зарахувати, породжує несумісні речі. Найперше, щоб себе назвати націоналістом, потрібно проявити якщо не ґрунтовне знання історії своєї нації (політичної, чи етнічної), то хоч базове. Але п. Авакову бракує і того мінімуму, тому й назвав колоніальну мову українською, забуваючи (не знаючи) про найрізноманітніші заборони навіть самої назви України й її мови впродовж понад 300 літ!
Гадаю, що сам урядовець, якби був навіть не міністром, але простим поляком, ніколи б не писав про існування «польської англійської мови», бо ж Йозеф Конрад-Корженіовський, поляк за походженням, писав англійською. Так само, жодному чехові, навіть, на гадку не спаде говорити про «чеську німецьку мову», бо нею писав чех Франц Кафка
Додамо, що чеський народ був також у колоніальній залежности від Німеччини, його намагалися понімеччити, хоча німці й не видавали циркуляри, як Росії, про знищення всього писаного українською, заборону мовлення й русифікацію усіє освіти. Чи знають про це не міністри України й запеклі «борці за рівноправність» не скривджених україномовних, а зрусифікованих українців та інших етносів? Українська Конституція гарантує кожній етнічній групі доступ і можливість до вивчення рідної мови. Якщо в Україні є етнічна російська меншина, то вона повинна мати ті самі права й обов’язки, що й решта. Не варто вигадувати колесо (мовне) — воно вже давно крутиться — існує, а вигадувати «досягнення» та «розвиток», з якими пов’язана понад 300-річна колоніальна політика імперської Росії щодо України є антигуманним, нелюдським вчинком до багатостраждального народу й етносів, які жили на її території. Насправді п. Аваков хоче продовжувати і розвивати колоніальну освітню політику царської та путінської Росії в Україні.
І тут потрібно бути відвертим: не можна пускати на державні посади людей, котрі не знають історії України. Політична нація — це не анальфабети, неуки — це люди, котрі знають історію своєї країни. Погляньте на США — політична нація, яка пишається країною, який не повних 250 років! А Україна, яка є одною з найстарших в Європі, повинна опиратися на демократичні принципи, які були закладені в неї ще її засновниками Володимиром, Ярославом, митрополитом Могилою, Хмельницьким, Мазепою, Орликом, Грушевським та Українською Народною Республікою (УНР).
На жаль, в Україні на найвищу посаду можуть призначити особу, цілковито необізнану з історією країни. Саме тому ведеться потім боротьба за «права» так званих російськомовних, а це переважно зрусифіковані колоніальною політикою царської, а потім і комуністичної російської імперії.
Тож, пане міністре, не витрачайте сили на «розвиток» колоніальної мови в Україні, з якою дуже промовисто та трагічно пов’язана історія країни, яка вам надала таку високу довіру, доручивши очолити Міністерство внутрішніх справ. Не розвивати і задурманювати народ терміном «російськомовний український націоналіст» (яким, ви себе проголошуєте), бо з терміном російський пов’язана понад 300-річна траґедія української нації й етнічних груп народів, які проживали й проживають на території України. Найсвіжіший приклад того, що навіть згадувати термін «російський» є небезпечним, стала окупація Криму та частини Донбасу.
Війна Російської Федерації (РФ) проти України є прикладом того, що не варто «бавитися з вогнем», у нашому випадку — з «новою українською мовою» на імперській заквасці, бо може згоріти Незалежність, за яку вже пролилися ріки крові та загинули десятки мільйонів у боротьбі за неї — від голодоморів і заслань до збройного спротиву козаків, війська УНР та борців за волю ОУН-УПА.
Стосовно ж назви «націоналіст», то тут вже п. Аваков цілковито «стрельнув повз ціль». Український націоналіст — це людина, котра бореться за рівність своєї нації поміж іншими, патріот національної держави, котрий знає історію свого народу та володіє своєю НАЦІОНАЛЬНОЮ мовою. Назву «російськомовний український націоналіст» п. Аваков вжив, щоб заплутати поняття патріот і націоналіст. Насправді це тотожні поняття, коли йдеться про політичну націю, а коли ж маємо на увазі її етнічний патріотичний відтінок, то, скажімо, кримські татари є прикладом того, як можна бути кримськотатарськими націоналістами і патріотами України.
«Винахід» українським міністром терміну «російськомовний український націоналіст», є, скоріше всього, образою українців, для котрих завоювання інших територій ніколи не було в програмі, чи на меті. Але історія знає сумнозвісних німецьких «націонал-соціалістів» (нацистів) і російських націонал-шовіністів (фашистів), в програмі яких було й залишилося бажання захопити і привласнити чуже. Щоденні полювання російських снайперів на російсько-українському фронті на патріотів України є яскравим свідченням цього..
У 110-ту річницю з народження націоналіста Михайла Сороки (1911-1971), члена Крайового проводу ОУН, котрий упродовж 34 літ був в’язнем радянських таборів, де організував рух спротиву в’язнів ОУН-Півночі та став одним із організаторів повстання у Кенгірі (1954-го написав гімн повстання «У гарячих степах Казахстану»), заява п. Авакова викликає не лише запитання, але й підозру.
Справа в тому, що М. Сорока був українським націоналістом-ідеалістом. Він не лише створив ОУН в концентраційному таборі, а й організував контакти з націоналістами балтійських народів та євреями, якими також були заповнені численні концтабори. В організованому повстанні брали участь й інші національні групи радянських республік. Сорока розумів, що тільки спільними зусиллями тюрма радянських республік може перетворитися на вільні національні держави.
Отже, рекламне гасло а. Авакова «Я російськомовний український націоналіст», на фоні леґендарного українського націоналіста Сороки, звучить не лише абсурдно, а й небезпечно для доброго імени саме українського націоналіста. Український націоналіст ніколи не боровся за завоювання чужого, лише за звільнення рідної й історичної території, з рідною мовою, що підтримував і в інших національних патріотів.
На противагу «рекламі» п. Авакова, варто пригадати, що до руху українських націоналістів часто приєднувалися й неукраїнці: ще за часів УНР росіянин Микола Фітільов, борець за права українців став українським письменником, відомим під прізвищем Хвильовий. Його зацькувала російська шовіністична пропаґанда як українського «буржуазного націоналіста», а він вже в 1920-1930 рр. закликав українців «Геть від Москви», бо ж вже 100 років тому комуністична Москва намагалася задушити український дух в Україні.
Відомі і численні єврейські патріоти, котрі були активними в рядах УПА й ОУН, а про співпрацю націоналістів у радянських таборах міг би сказати і Йосиф Зісельс, виконавчий віцепрезидент Конґресу національних громад України, котрий на власній долі зазнав співжиття у «таборах праці» з українськими націоналістами.
Самозванець-«націоналіст» Аваков, від коли увійшов до Зе-влади, став ув’язнювати «своїх» патріотів, яким вішають ярлик із неґативним «присмаком» націоналіст. Саме такими «титулами» позначали групу патріотів на чолі з п. Артеменком, який, без доказів звинувачений, вже понад рік сидить за ґратами (чималою заслугою і «націоналіста» Авакова).
Деякі швидкі арешти патріотів, котрих підступними натяками зараховують до націоналістів, є доказом організованого хаосу, сумнівної політичної доцільности. Створена «театральна сцена» небезпеки від волонтерів і національно-патріотичних сил має на меті відвернути увагу від більш поважних загроз. А справи навколо визнаного США багаторічного аґента РФ Деркача та санкції проти Коломойського замовчують.
Витягування з «чарівного капелюха» «російську українську мову» (може п. Аваков мав на увазі поширений суржик?) не має знов призвести до сумніву стосовно статусу української мови, попри те, що ніхто не забороняв і не думає забороняти нікому розмовляти вдома будь-якою мовою.
Зрештою, необхідно сказати правду російськомовним, що саме російська колоніальна мова зробила з них кріпаків імперії, змусила забути рідну мову (часто і рідний край), втратити самобутній характер і мільйони зробила лише населенням, не здатного жити без московської нагайки — хіба не досить глянути на різних медведчуків, шуфричів, марченків та, зрештою й усю Опозиційну платформу — За життя»! У Незалежній вони зможуть знову стати повноцінними людьми і повернутися до «лона своїх предків» — до прекрасної мови своїх пращурів. А нащадки вже будуть рости вільними, не працюватимуть на жорстоку та ненаситну імперію, яка за всю свою історію не мала поваги не тільки до інших народів та етнічних груп, але й до ісконних московитів.

Йосиф Сірка

До слова
Юлія Мендель, прессекретарка Президента України вважає, що частиною культурного розмаїття України є «українська російська мова». «Українська мова, як і ідентичність, — це ширше явище, ніж виключно протистояння РФ. І в цьому наше поки ще неусвідомлене багатство. А російська, точніше, українська російська мова, — це частина культурного розмаїття нашої країни», — заявила вона сказала в етері телевізійного каналу «Дом». Речниця глави держави нагадала, що англійську мову використовують в різних країнах і на континентах — в Австралії, в США, Індії тощо, але Велика Британія не вважає англійську мову тільки своєю. «І нам треба демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова», — наголосила п. Мендель. Після цього користувачі Facebook заявили, що «Мендель покусав Аваков». А Тарас Кремінь, уповноважений Кабінету Міністрів України зі захисту державної мови, заявив, що кодифікатором російської мови у світі є РФ Федерація, тож поняття кодифікації російської мови в Україні неможливе.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply