Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Невже нардепи зроблять це?

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Невже нардепи зроблять це?

Скасуванню депутатських пільг бути! Сам голова парламенту Володимир Литвин підтримує цю ідею. За його словами, фінансування всіх пільг нардепів, окрім зарплати й безкоштовного проїзду, має відображатися в законі про держбюджет на 2012-й:

«Один із пунктів проекту держбюджету на наступний рік передбачає ліквідацію всіх соціальних пільг нардепів, окрім зарплати та проїзду. Я підтримую прийняття такого рішення, щоби зняти будь-які розмови із цього приводу».

Невже безкоштовні оздоровлення й житло, а також мегапенсії відійдуть у небуття, а депутатського містечка в Кончі-Заспі не будуватимуть? Сказання це — старе як світ, а точніше, як незалежна Україна. Хотілося би вірити, що цього разу все сказане — істина, якби не кілька «але».

Перше. Росіяни вже обрали шостий склад Державної думи. Гадаю, що заяви про скасування депутатських пільг в Україні — реакція на російські вибори, на яких популізм і хитрування були основою всієї кампанії. І пан Литвин як досвідчений політик, який експлуатує інтуїцію на всі 100 %, відчув, що базою української парламентської виборчої кампанії теж може стати популізм. Водночас, Володимирові Михайловичу буде нелегко, оскільки в цьому жанрі він гратиме не один. А мета — серйозна: переграти й Партію реґіонів, й інших претендентів на депутатські мандати.

Друге. Невже хтось думає, що нардепи власними руками заберуть у себе ж пільги і тим самим позбавлять себе не тільки додаткових благ, а й політичних козирів? Відмова від пільг і боротьба з корупцією — це питання, які можна вирішувати вічно. І якщо раптом пільги відмінять, а корупцію — переможуть, багато людей утратять привід іти в політику.

Третє. В Україні вже де-факто стартувала виборча кампанія. Це сталося того дня, коли було ухвалене нове виборче законодавство. Цей закон може бути ще переглянутий ближче до самих виборів у разі, якщо саміт Україна—ЄС матиме не ті результати, яких очікують в Україні, але виборчий процес уже запущено.

А ламати паркан під парламентом депутати, відстоюючи свої пільги, не будуть. Хоча… Вони можуть поголодувати в період виборчої кампанії, притому публічно, перед камерами. Але як тільки публіка піде, вибори пройдуть і «голодування» втратить для них сенс.

Висновок з усього вищесказаного й раніше почутого: політик в Україні продовжує жити сьогоднішнім днем. Йому головне — побільше пообіцяти, та так, щоб електорат повірив у сказане, а що буде завтра — це вже зовсім інша історія, яку можна буде знову й знову переписувати. Виборцю потрібно це чітко зрозуміти, і це допоможе знайти вихід із замкненого кола українських виборчих традицій.

 Володимир Цибулько, ForUm

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply