Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Не вірте фальшивим слугам!

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

Не вірте фальшивим слугам!

О, преподобнії! Я стовпотворіння собою умножати не хочу, доволі і вас, стовпів неотесаних, у храмі божому.
Григорій Сковорода

Всесвітньо відомий український філософ Григорій Сковорода вже понад 250 років тому по-філософському відповів на пропозицію ченців Києво-Печерської лаври стати «стовпом Церкви і прикрасою обителі». Та навіть сама цариця Катерина II запрошувала на постійне проживання при дворі. У відповідь філософ заявив: «Я не покину Батьківщини. Мені моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця».
А коли Сковороді запропонував «тепле місце» харківський губернатор, то отримав у відповідь сковородівське: «Шановний пане! Світ подібний до театру. Щоб грати в театрі з успіхом і похвалою, беруть ролі за здібностями. У театрі актора хвалять не за знатність діючої особи, а за те, як він вдало грає її. Я довго міркував про це і після великого випробування себе побачив, що не можу представляти в театрі світу жодної особи вдало, крім низької, простої, безтурботної, самітної. Я обрав собі цю роль — і задоволений».
У своїх філософських працях Сковорода обстоював ідею рівності між людьми, права кожного, незалежно від соціального становища, на щастя і волю, він вважав волю найвищим досягненням людини. Шлях до ідеального суспільства він бачив у вихованні нової людини через самопізнання, доступне їй завдяки розуму і внутрішньому чуттю. Таким був наш великий краянин, котрим могли і можуть пишатися українці.
А зараз придивіться до 44 кандидатів на президентство в Україні. Вони лізуть туди не задля того, щоб «брати ролі за здібностями» у світі, подібному до театру, а скоріше за все задля можливості збагатіти ще більше. Вже самі «програми» кандидатів вказують на те, що керуються вони не тим, як допомогти людям, як звільнити державу від корупції й окупації. Замість правди вони вдаються до брехні, щоб людей ввести в оману.
Задля прихованої брехні артистично заводять людей в оману. Більшість із кандидатів заговорила про те, що вони хочуть бути слугами народу і забувають людям сказати, що країна вже має «кузню» слуг в образі Верховної Ради, коли з більшості голопупенків «вилупилися» мільйонери. А з них багато хто сьогодні далі каже, що хоче стати «слугою». Та Україні потрібні не слуга, а провідник, котрий би впевнено тримав країну курсом розвитку демократії, реформ у судовій справі, в економічному розвитку, подоланні корупції та виборчих реформ.
Але ж як можна сподіватися від людей, котрі бачать себе слугами (бо на інше слово не здатні), що вони виявлять якості лідерів (слово, яке дехто в Україні дуже полюбляє, а українською це має бути провідник). Але ж провідник ніколи не скаже, що він готовий перед Путіним на колінах повзати, бо справжній провідник, скоріш за все, сам змусить Путіна на коліна стати (з яких той сам каже, що щойно піднявся).
Тому дуже важливо затямити, що бути слугою для понад 30 млн українців означає: заводити виборця в оману, бо ще такого в історії минулого та сучасного людства не було випадку, щоб хтось із мільйонерів був слугою якогось голопупенка, котрий дивиться, як зв’язати кінці з кінцями! Обіцянки перетворитися на слугу можуть давати хіба блазні, бо їм і при королях дозволяли все, їх не сприймали поважно, бо вони виконували розважальну роль.
Зокрема, варто уважно приглядатися до тих «хочу бути» кандидатів, які після п’яти років російської неоголошеної війни в Україні поширюють брехню про можливість звільнення окупованої української території. Росія досі не відпустила незаконно утримуваних військових полонених, над якими щодня знущається різними політичними процесами, вона не реагує на численні заклики найбільших країн Європи та світу, звільнити незаконно утримуваних полонених і захоплених у міжнародних водах українських кораблів.
Зрештою, і кількість кандидатів на посаду Президента є свідченням того, що гібридна війна у передвиборчій кампанії буде ще більше намагатися «каламутити воду», щоб легше було ловити рибку — поширювати несумісні ідеї про «добрих» російських вбивць, які, після забуття 13 тис. українських жертв, одразу ж перетворяться на «янголів», коли до Путіна підповзти на колінах (чого він уже п’ятий рік чекає).
А тим часом «зелені чоловічки», до яких сміливо можна зарахувати й Новинського та Медведчука, на повні оберти, безкарно займаються антидержавною пропаґандою. Згідно з повідомленнями, за минулий час Україна позбавила 5 тис. людей громадянства, але коли б Президент нарешті позбавив громадянства Новинського та Медведчука, то, я переконаний, у рейтинґу він би потрапив одразу на перше місце.
Число 44 кандидатів хтось може розцінювати як факт демократії, де мають однакові права клоуни, вуличні злодії (не ті, що на вулиці шапки з людей стягали, але ті, що літали до Швейцарії, щоб украсти) та такі, хто не встигли за час депутатства стати мільярдерами.
Отже, важливо, щоб усі виборці усвідомили, що обирати на посаду Президента потрібно провідника, котрий здатен ґарантувати країни реформи, економічний розвиток і зміцнення незалежности країни. Провідника, котрий здатен керувати країною, економікою та фахівцями для добра усіє країни, керівника, здатного керувати обороною країни.
Великий український мислитель Сковорода не дав себе спокусити «панством великим» задля «лакомства нещасного». Він із повним правом заповів написати на своїй могилі: «Світ ловив мене та не спіймав». У президентських виборах в Україні йдеться про волю, яку Сковорода вважав найвищим досягненням людини! Тому важливо, щоб нащадки великого філософа зберегли волю для себе та прийдешніх поколінь.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply