Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Назад — у Російську імперію?

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Друге «пришестя» Путіна на президентську посаду ознаменується намаганнями відродити Російську імперію. Нову спробу проштовхнути ідею «єдіной і нєдєлімой», але вже з бутафорською назвою «Євразійський Союз», запропонував Костянтин Затулін, російський політичний шарлатан. Українські ж народні обран­ці у відповідь мовчать і чекають на вказівки згори.

На офіційному сайті одного з вітчизняних політиків повідомляється: «Жителі Криму й України, що потрапляють під категорію російських співвітчизників, можуть отримати можливість набути громадянство Російської Федерації (РФ) без відмови від українського громадянства. Відповідний законопроект вніс у Дуржавну думу РФ депутат Костянтин Затулін». Подвійне громадянство, «подвійні вибори» президентів, утоплена нами ж українська пенсійна реформа та псевдопільги з боку РФ — чого ще очікувати?

Крім того, пан Затулін пропонує спрощену форму отримання російського громадянства — за заявою дієздатної особи, що досягла віку 18 років. Навряд чи слід довго пояснювати, які «блага» пропонуватимуть зацікавлені аґітатори задля досягнення своєї мети. Але це — лише невеличка частина великої гри.

Газета «Ізвестія» опублікувала статтю Володимира Путіна «Новий інтеґраційний проект для Євразії — майбутнє, що народжується сьогодні». Основні постулати публікації вже відомі: єдиний економічний простір, спільні інтереси держав, які ще не так давно були радянськими республіками.

На такі заяви український політикум мусить реаґувати негайно. Незважаючи на оприлюднену позицію Міністерства закордонних справ України, де зазначається, що «сьогодні не існує більш достойної альтернативи до Європейського Союзу, й курс України залишається незмінним», українські високочолі «кнопкодави» з парламенту воліють відмовчуватися в очікуванні вказівки від влади.

Позицію Української партії щодо цих подій висловив заступник її голови Олег Канівець. Він переконаний, що ідея Євразійського економічного простору, висловлена паном Путіним і піднята РФ на свої штандарти, свідчить про посилення імперсько-експансіоністських прагнень РФ і намагання повністю підпорядкувати собі Україну.

За словами пана Канівця, у статті нинішнього російського прем’єра про «новий інтеґраційний проект для Євразії» проглядається майбутній державний курс наступного президента Росії. І якщо під час перших президентських термінів пан Путін виконував завдання зі збереження територіальної цілісності РФ, то його друге пришестя на російський престол характеризуватиметься прагненням відродити імперію в новій іпостасі. Недаремно ж він заявляв, що розпад Радянського Союзу — це найбільша геополітична катастрофа ХХ ст.

«Методи, якими діятиме РФ, — відомі: спочатку втягнути Україну до Митного союзу, мотивуючи свої дії «спільністю інте­ресів», потім — до Єдиного економічного простору, а там постане й питання про військово-політичний блок і Євразійський економічний простір. Логічним завершенням процесу мала би стати єдина держава», — зазначив Олег Канівець.

Як голова Львівської крайової організації Української партії, пан Канівець також звернув увагу на різке посилення інтересу Росії до України. Це — і часті зустрічі російського керівництва з президентом України, остання з яких завершилася «суттєвим проґресом». Це також щораз частіші візити в українську державу російського патріарха Кирила, який тільки за півмісяця двічі відвідав Україну, із його ідеєю «Руского міра».

Зважаючи на наведені факти, Українська партія вимагає від президента й уряду країни при побудові відносин із РФ виходити суто з національних інтере­сів української держави, а не вести з північним сусідом гру в «піддавки», а крім того, максимально оприлюднювати дані про перебіг усіх перемовин між Україною та РФ. «Лише максимально поінформована й активна українська громадськість не допустить того, щоби ми несподівано опинилися в якомусь новому «союзі», — наголосив Олег Канівець.

 Максим Одарченко, ЗІК

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply