Кличуть не в Євразію, а в Азіопу
Треба сказати, що в Росії, на відміну від України, розмови про МС фактично не ведуться, хоча РФ начебто і є «двигуном» проекту, а Україна, навпаки, чемно, але дуже твердо утримується від участі в ньому. І все ж таки, хоча офіціоз, звичайно, повідомляє про тілорухи МС, але навіть Сергій Глазьєв, відповідальний секретар Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) майже зник із публічного простору, а ще ж недавно він був однією з найбільш згадуваних медійних персон у РФ.
Інша річ — Україна, де участь-неучасть у МС є одним із ключових моментів внутрішньої та зовнішньої політики. За великим рахунком, звичайно, МС — це прояв імперіалістичної політики Росії, так само як інші міжнародні фінансові й економічні інститути є проявами світового імперіалізму, на відміну від імперіалізму російського, що є імперіалізмом реґіональним, місцевим. Але за «маленьким рахунком», ця річ має й свої позитивні аспекти. Імперіалізм як остання стадія капіталізму, після якої для всього людства неминуче настане світле завтра, — значно приземленіший: відсутність кордонів, відкриття ринків, спрощення торгівлі, зрештою, просто стане легше їздити з однієї держави в іншу. Але кого хвилюють інтереси простої людини, коли йдеться про велику політику?
Звісно, Україна протягом багатьох років основним трендом своєї політики вважала євроінтеґрацію. До речі, РФ також прагнула до євроінтеґрації, але чомусь російська євроінтеґрація була абсолютно несумісна з євроінтеґрацією України. Такий ось парадокс. Але обидві євроінтеґрації, російська й українська, несподівано зійшлися в одній точці — неможливості тієї й іншої. Росії було відмовлено раніше, Україні — пізніше й набагато грубіше.
Навіть якось фантасмагорично виглядає те, що саме Юлія Тимошенко виявилася тією крапкою, яку поставили на процесі інтеґрації України в Європу. Хоча, звичайно, причина не в ній — вона просто зручний привід, не більше. Європа вміє посилати за відомою адресою й без жодних приводів: маємо приклад Туреччини, яка понад 20 років стукала в ЄС і отримала нещодавно недвозначну відповідь: тільки турків Європі й не вистачало.
Власне, МС — це і є союз знедолених, бо в Азії на членів МС не чекають так само, як і в Європі. Але це ще — і союз авторитарних режимів, де від демократичних імітацій твердо відмовляються, як від якогось непотребу, безглуздого в цій конфігурації.
Казахстан із «довічним» Назарбаєвим і його зятями-наступниками, які завжди змінюються, а також єдиною партією в парламенті — «Нур Отан», очолює котру, зрозуміло, сам Назарбаєв. Білорусь із незмінним «батьком» і наслідним принцом Колею. Росія, яка вже твердо стала на шлях Третього Риму — думається, що із часом Володимир Путін у РФ означатиме те ж саме, що Цезар — у Римі першому. На підході ще дві «чудові» демократії — Таджикистан і Киргизія.
І ось у такому товаристві опиняється Україна, яка широко відкрила свої кордони для Pax Romana… вибачте — Pax Rossiana. Як казав колись один міністр, не Євразія, а Азіопа. І, треба сказати, не лише економічна. Вигоди від МС — досить зрозумілі, майже очевидні. Але є й спокуса перейняти в «метрополії» політичну систему, фіктивну демократію, по суті, за римським імперським зразком, де навіть в епоху спадкових імператорів продовжував засідати якийсь «сенат», тільки означав він зовсім не те, що при республіці. Іноді, кажуть, серед сенаторів траплялися навіть коні.
Власне, цей вибір — між гуманітарними обставинами й питаннями триразового харчування — зробили для себе українські дівчата ще в 1990-х, масово залишивши дівочу честь удома та й пішовши на вулицю торгувати чим Бог дав. Це — жорсткий вибір, але він — саме такий. Швидше за все, Київ «повиламується» трохи та вступить до МС. Для російської (білоруської, казахстанської) опозиції це буде дуже поганим подарунком, оскільки він посилить режим у Кремлі.
Анатолій Баранов, ForUm
Які країни відчинені для українських заробітчан
Цікаво, а де ж інформація про країни, які відчинені для заробітчан?Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому са