Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Імперське рило пхається до ідентичности

Автор:

|

Березень 04, 2020

|

Рубрика:

Імперське рило пхається до ідентичности
Путін

Цьогорічна Мюнхенська конференція з безпеки про безпеку в Європі зробила Україні несподіванку у вигляді «12 кроків до миру в Україні», «спонсором» яких виявилася кремлівська пропаґанда. Письменниця Оксана Забужко звернула увагу на те, що будь-яку колоніальну війну ведуть за ідентичність, а для Росії завжди було: «Слав’янские ль ручьи сольются в русском море? Оно ль иссякнет? Вот вопрос» (тобто, якщо ти в мене не ввіллєшся, я «іссякну» — типове кредо вампіра).
Не буду вдаватися до аналізу тих сумнівних «12 кроків», їх вже розтлумачили українські й американські експерти. Андрій Картунов, директор Російської ради з міжнародних справ і співавтор документу, заявив, що один із кроків — національний діалог про українську ідентичність з Росією, Угорщиною та Польщею був би корисним для України».
На жаль, ні сусіди України, ні її стратегічні партнери (крім США) в НАТО й Європейському Союзі, «не збагнули» гібридної операції кремлівських пропаґандистів у Мюнхені. Дуже доречно було пригадати Мюнхенську угоду 1938 року, підписану урядами гітлерівської Німеччини, Великої Британії, Франції та Італії, яка дала Гітлерові можливість безкарно окупувати Чехо-Словаччину, з якої утворили Словацьку державу, приєднали судетських німців до Рейху та проголосили протекторатом Богемію і Моравію.
Якщо простежити за розвитком експансії сучасної Російської імперії, то виявимо дуже ретельне наслідування Путіним саме аґресії гітлерівської Німеччни. Окупація Донбасу й анексія Криму, немов проходили за скопійованим планом від Гітлера щодо Австрії та Чехо-Словаччини.
Та окупація території не знищила Україну, навпаки — про неї вперше заговорили у світі та в Організації Об’єднаних Націй як про міжнародний суб’єкт, представлений у різних міжнародних організаціях із визнаними світом кордонами. Оскільки російським військам не вдалося окупувати всю територію України, кремлівські пропаґандисти «згадали» слова «історика» Путіна щодо «сумнівного» існування українців. Теперішній володар Кремля не може ж сказати світові, що саме його імперія вкрала ідентичність України і досі видає її за свою лише тому, що була, є і залишається імперією. Адже відколи Московія стала імперією, вона не припиняє воєн за свою ідентичність.
Зараз мало знайдеться країн, які мали б проблеми з ідентичністю. Але кремлівська пропаґанда вирішила, що в боротьбі з Україною, вона може встромити своє імперське рило в ідентичність українців, щоб хоч понадкушувати, якщо не з’їсти українців. Існування «п’ятої колони» в Україні за сприянні кума Путіна, вже не дає бажаного успіху, а самі московити мають величезні проблеми зі власною ідентичністю. Тому кремлівські стратеги та пропаґандистські віртуози вирішили, що добрими помічниками їм були б угорці та поляки.
Варто зазначити, що ні угорці, ні поляки не мають проблеми з українською ідентичністю, але стосовно поляків, котрі довгий час входили до «ісконно російської імперії», «історик» Путін може знайти Петлюру, котрий «вигадав» поляків, котрі були «ісконно русскіми кріпаками».
Звісно, що можна вести мову не лише про національну ідентичність. Нагадаємо, що цей термін має кілька значень: ідентичність у філософії, психології, культурі, національна ідентичність, ґендерна та навіть цифрова. Наша ідентичність — це наше усвідомлення, тобто те, якою людиною ми є на власний розсуд. Недарма папа римський Франциск під час відвідин Арґентини 2019-го, промовляючи до учасників міжрелігійної молодіжної зустрічі, вів мову про джерела ідентичности та потребу збереження власного коріння.
У своїх роздумах про ідентичність понтифік керується любов’ю до ближнього, до людини, він переконаний, що «не можеш торгувати своєю ідентичністю з метою зустрітися з іншим, не можеш маскувати її, приховувати, бо життя — не карнавал, а щось дуже серйозне».
Святійший отець вважає, що ідентичність повинна сприяти порозумінню та толерантності між релігіями та між людьми. А кремлівські пропаґандисти хочуть використати сам термін задля виправдання своїх аґресивних дій проти сусідів і пробують його використати у своїй брудній гібридній війні проти України. Яструби Путіна своєю гібридною війною сподіваються, що зможуть залучити угорців та поляків, котрі часом висловлюють свої суб’єктивні погляди щодо вивчення державної мови, або питань героїв України. Якщо б це вдалося, то вже «споконвічна імперія» дасть собі раду і з рештою Європи.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply