Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Гуртом ворога бити

Автор:

|

Травень 15, 2022

|

Рубрика:

Гуртом ворога бити
Звільнена Буча

Ми приїхали в це село і стали займати оборону. Хлопці потроху копали… не шанці, звісно, а таке, щоб можна було впасти туди під час обстрілу. Не знаю, скільки хвилин минуло, та я отетерів від того, що побачив… Здебільшого, коли у людей городи починаються, всі прив’язують на ровер до рами лопати й їдуть щось садити. Тут була така сама картина, тільки їхало на мене на цих роверах майже все село. Чоловіки, жінки, всі… Пригнали і глипають на мене: «Командуй, синку, де копати». Мені аж мову відібрало. Стою, як телепень, витріщаюся. А вони бігом відкручують свої лопати від роверів… Я зібрався з духом, кажу, що нічого не треба, красно дякую, ми самі впораємось. Та мене вже ніхто не чув. Лопати пішли в хід…
За кілька днів суне на нас колона кацапської техніки. У мене необстріляні молоді хлопці лементують: «Танки йдуть». Тут я розвертаюсь, а до нас народ із села хмарою валить і волає: «Хлопці, танки кацапські йдуть, що робити? Кажіть, як помагати». На мене наче цеберце води крижаної перекинули. Дивлюсь на це і плачу… Ану, назад! Та мене знову ніхто не чує, кричу: «По хатах!» А вони пруть із голими руками. Я своїх кількох смикнув, кажу: розверніть бігом їх додому. Підбігає до мене 73-річний чолов’яга і каже: «Синку, дай мені гранату… Я все життя комунальником пропрацював і знаю, як комунікації під ліс ідуть. Зараз трубами на перехрестя вискочу, гранату кину і назад у трубу!». Я ледь не здурів від цих людей.
Бій тривав весь день. Арта крайню вулицю накрила. 25 хат палають, але, дяка Богу, всі живі. Ми ж ворожу техніку довбемо. Вони допетрали, що не прорвуться, тож пробують на нас із флангів. А ми палимо їхні танки, бронетранспортери, все, що бачимо. Розлітаються їхні Т-90, мої хлопці спрацювались, кришать на капусту… Під вечір інтенсивність падає… Відходять скотиняки. Мої кажуть, може, відпічнімо? Я собі думаю, потомилися хлопці, відпускаю їх. Дивлюся, а вони скидають броню, кидають зброю і гайда місцевим хати гасити. Я знову плачу. Не можу на це дивиться і сам біжу помагати.
Як повідомляв «Міст», знов Бандери голос чути в лісі.

Анатолій Шаман

About Author

Meest-Online