Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Хресні ходи РПЦвУ і Чорнобильська катастрофа

Автор:

|

Березень 31, 2021

|

Рубрика:

Хресні ходи РПЦвУ і Чорнобильська катастрофа
УПЦ МП заходами проти пандемії нехтує

Повідомлення про те, що, попри запровадження карантинних обмежень, Російська православна церква в Україні (РПЦвУ) організувала велелюдні хресні ходи в деяких містах країни, є не лише безвідповідальним вчинком, але й грішним! Безвідповідальним, бо московські попи ігнорують намагання української влади обмежити згуртовування людей, яке може привести до розповсюдження підступної вірусної хвороби, а грішним, тому, що попи російської Церкви не подбали хоч б про маски, які могли б охоронити людей від страшного вірусу.
Чи ці PR-акції Московського патріархату (МП) вплинули на рекордне збільшення захворюваности та смертности в Україні, довідаємося незабаром, але виправдати її словами любові до Господа було б лицемірством. Поведінку діячів московської Церкви, яка досі противиться законові зареєструватися такою, якою вона є — російською, можна прирівняти хіба до поведінки совєтських керманичів майже 35 років тому — 26 квітня 1986-го. Саме тоді сталася Чорнобильська техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами та подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.
Тоді безбожні комуністи приховали від людей небезпеку радіаційної небезпеки і на п’ятий день після вибуху вигнали людей прославляти партію на святкуванні привласненого комуністами свята — 1 травня! Скільки людей від цієї поведінки комуністичних керівників постраждали, вже ніколи не дізнаємося, але наслідки радіації українці відчувають і досі, хоча зараз вже їх будуть приписувати Covid-19. На тлі 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи дуже символічно виглядає порушення норм режиму карантину РПЦвУ.
Дуже активна діяльність в організації хресних ходів олігарха Новінського, котрий отримав українське громадянство з рук Януковича, вказує на те, що цій «гілці» гібридної війни Росії проти України йдеться не про «грішні душі православного стада», а про нагадування того, що антиукраїнська пропаґанда МП буде використовувати будь-яку нагоду, щоб боронити російську імперську політику щодо України. Дивує, що ні православна паства, ні її «пастирі» не переймаються тим, що їхні «православні брати» щодня беруть снайперські рушниці (декотрі — навіть посвячені російськими православними попами) і полюють та вбивають православних «братів».
А уявіть собі, якого ефекту могли б досягти захисники МП, якби хресну ходу провели не до якогось храму, а до фронтової лінії, де полюють на православних московські снайпери. Або ж, пригадується непристойна поведінка батюшок МП щодо захисників України, коли відмовлялися хоронити героїв. Зрештою, досі не було чути, щоб із Московського патріархату хтось долучився до капеланів, котрі дбають про душевний спокій захисників Батьківщини.
Після Об’єднавчого собору українських православних Церков 15 грудня 2018-го, відколи єдиною канонічною Православною церквою у євхаристичному спілкуванні з Вселенським православ’ям стала ПЦУ, канонічний статус РПЦвУ залишається нез’ясованим. За канонами Вселенського православ’я, після того, як Україна отримала томос від Константинопольського патріархату 6 січня 2019 року, РПЦвУ — самостійна в управлінні, самоврядна православна церква з особливим статусом, але у підпорядкуванні Російської православної церкви (РПЦ) і правами широкої автономії, є частиною РПЦ на території України.
«20 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову аґресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України», яким зобов’язала змінити назву церкви» — так воно звучить офіційно.
Відповідно до результатів релігієзнавчої експертизи, затвердженої Наказом Міністерства культури № 37 від 25 січня 2019 року Українська православна церква (УПЦ) МП має називатися Українська православна церква в єдності з Російською православною церквою. Отже, законодавчо, для російської Церкви в Україні визначене місце, але «справедливий» окружний адміністративний суд Києва 22 квітня 2019-го призупинив процес перейменування УПЦ МП, а «слуги народу» в Офісі президента України (ОПУ) й самі стали на бік цього суду.
Своє ставлення до російської Церкви президент Зеленський задокументував тим, що став на бік спонсорів цієї Церкви в Україні. 23 березня він увів в дію рішення Ради з національної безпеки й оборони, яким, зокрема, виключив зі списку санкцій Олексія та Дмитра Ананьєвих (спонсорів УПЦ МП). Обоє були власниками російського «Промсвязьбанку» (ПСБ). Санкції проти них запровадили 19 березня 2019-го терміном на три роки. В ОПУ повідомили, що «церква про це сама попросила», але не сказали котра.
Нагадаємо, що 24 березня російське видання «Комерсант», написало, що, за версією слідства, на початку грудня 2017 року брати Дмитро й Олексій Ананьєви (оголошені в міжнародний розшук), будучи головами правління і ради директорів ПСБ, створили організовану групу для розкрадання грошових коштів із банку, у зв’язку з тим що Центробанк Російської Федерації (РФ) у ході перевірки виявив численні порушення, пов’язані з кредитуванням.
У грудні 2020 року Окружний суд Лімасола (Кіпр) заарештував активи Дмитра й Олексія Ананьєвих, а також їхніх дружин Людмили і Дар’ї на суму до 267 млн EUR, пише російський Forbes. Отже, Зеленський «прислухався» до прохання РПЦвУ — зняв санкції з російських мільярдерів, а на виконання Наказу Міністерства культури № 37 — призупинення перейменування УПЦ — не звернув уваги, бо не фігурували мільйони (можна подумати).
Дуже можливо, що «ревні християни» брати Ананьєви спонсорували хресні походи, які в умовах щоденного зростання числа хворих і смертей є дуже ефективною допомогою у гібридній війні РФ проти України. Самі ж судіть: в багатьох країнах Європи запроваджують локдаун? А в Україні російська Церква демонструє поведінку не слухняної «християнки», а політичної пропаґандистки, щоб заявити про свою присутність. І саме це її наближає до безбожників Кремля 1986 року — тоді для них була комуністична пропаґанда важливішою, ніж здоров’я десятків тисяч людей, а зараз це показала філія РПЦ в Україні — не здоров’я турбує мужів у чорних рясах, але імперська пропаґанда РПЦ на службі Кремля.
Як повідомляв «Міст», ходу до річниці Хрещення Київської Русі скасували.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply