Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Говори до гори, а гора горою!

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

Говори до гори, а гора горою!

Рассмотрение жалобы на объединение двух уголовных дел против Н.Савченко

Такими словами можна назвати всі зусилля цивілізованого світу домогтися звільнення Надії Савченко. Боротьба мужньої героїні проти російського безправ’я досягла неймовірних масштаів. Її звільнення вимагають американський віце-президент, чеський віце-прем’єр, лауреати Нобелівської премії, парламенти різних країн із Європейським включно, уряди держав Європи та світу. Та всі зусилля натрапляють на російське НЕТ.
На жаль, українська влада досі не звернулася з проханням до президента США, королеви Великої Британії, президента Китаю, папи Франциска, до патріарха Варфоломія. Може, хоча б їхнє прохання звільнити невинну дівчину, котрій загрожує смерть, дійшло до «кремлівської гори».
Просто неймовірно, щоб у ХХІ ст. світ так спокійно реаґував на таку кричущу несправедливість, яку бачимо стосовно до української льотчиці. Весь світ знає, що її захопили в полон, протизаконно вивезли в Російську Федерацію (РФ), натомість звинуватили у «незаконному» перетині державного кордону (!) та вбивстві росіян, котрі загинули вже після того, як українку полонили.
Вона — військовополонена, хоча й РФ заперечує свою аґресію проти України. Тому її не можуть судити за вбивство, бо війна сама по собі — вбивство. Зрештою, якщо громадянин однієї держави вплутаний у вбивство, то його не переводять із мішком на голові у сусідню державу, бо суд над ним має відбутись у його країні. Але це лише, якщо йдеться про нормальні країни, а Росія — це щось інше.
Адвокати п. Савченко змогли довести цілковитий абсурд звинувачень проти неї. На жаль, російські суди не домагаються справедливості, а займаються політичним шантажем.
Дивує одне — якщо очільники української влади не здатні звернутися до світових авторитетів, то чому мовчать православні та греко-католики? Невже ж очільники цих Церков не можуть звернутися до своїх найвищих представників — врятуйте невинну хритиянську душу! Кілька тижнів тому було відбулося «порозуміння» між Папою Франциском і російським патріархом Кирилом. Невже ж немає відваги в українських християн звернутися до очільників своїх Церков, котрі мали б уболівати за кожну християнську душу?
Не менш пасивно поводяться й інші Церкви в Україні — автокефали, католики, протестанти й інші. А п’ята Заповідь Божа «не вбивай» — актуальна зараз не тільки на полі бою, але й у російському суді. Бо саме несправедливий російський суд над невинною жертвою Надією Савченко демонструє світові не тільки бездушність кремлівського режиму, а й безсердечність багатьох політиків і духовних провідників світу.
Голодна смерть Надії Савченко не зворушить Кремль, бо завдяки його діям лише в 1932-1933 рр. Україна втратила близько 7 млн невинних душ. Помилування від Кремля не дочекалися і десятки тисяч чеченців, понад 10 тис. жертв новітньої окупації східної України, тисячі вбитих російськими бомбами сирійців, серед котрих переважно були жінки та діти.
Очільники Церков в Україні мають нагоду продемонструвати, чи важлива для них п’ята заповідь Божа. А ми повинні докласти всіх зусиль, щоб не тільки політики знали про нечувану несправедливість сфабрикованого звинувачення проти українки, але й щоб про це знали й громадяни РФ.
Німеччина пройшла трансформацію від диктатури Гітлера до демократії і зараз є взірцем для світу, тільки тому, що змогла критично поставитися до свого минулого. Росія зробила б крок уперед, якщо б засудила диктатуру Сталіна. Алевихованці КГБ не здатні засудити те, до чого самі були причетними.
Те, що Кремль не дотримується жодних принципів, світ міг переконатися через порушення РФ свого ж «принципового» підпису під Будапештським меморандумом про ґарантії територіальної цілісності України. Світ мав би займатися не вимогами звільнення невинної української льотчиці, а судом над РФ, аґресором ХХІ ст. у Гаазі (Нідерланди).
Фейковий суд і вигадані звинувачення лише заводять світ в оману, щоб той забув про справжню причину теперішньої траґедії на сході України та в Криму — зухвалу аґресію, за яку доведеться відповідати. Для Кремля смерть людини — шлях до подовження свого панування, бо за дивних обставин загинув не тільки Борис Немцов, але й декотрі російські генерали. Й як довго ця влада зможе протриматися, коли навіть дівчина-солдат із сусідньої країни є для неї небезпекою?
На поведінку Кремля, не тільки щодо політичних українських в’язнів у РФ, але й до вирішенні ситуації на окупованих українських територіях, міг би вплинути звіт про збитий малайзійський літак. Затримка з його оприлюдненням свідчить про те, що кремлівські аґенти дуже інтенсивно працюють, аби він так і не з’явився, або з’явився пізніше, коли у декого й у пам’яті його не буде.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply