Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Двом господарям не можна служити

Автор:

|

Вересень 12, 2013

|

Рубрика:

Двом господарям не можна служити


Чергове геополітичне протистояння між Російською Федерацією й Україною є не лише випробуванням для українського народу, а й тестом на міцність та принциповість для президента Віктора Януковича, уряду України. Доречно поставити запитання до українських можновладців: яку країну ви залишите після себе? Із чим підете? Яку пам’ять по собі лишите?
Кожна влада має виступати передусім із позиції державотворення, бо саме це є її основним обов’язком. Влада повинна створити найкращі умови розвитку держави — як зсередини, так і зовні.
На зовнішньополітичній арені, де влада все-таки задекларувала європейський вибір, відбуваються негаразди, викликані бажанням Москви повернути нас до сфери своїх геополітичних інтересів. Чиниться брутальний тиск, здійснюється цинічний шантаж і залякування української владної верхівки, українського бізнесу, української громади.
Росія лукаво говорить про партнерство, але в міжнародній практиці партнер не може виступати аґресором, як то робить Росія. Вона ж і досі не готова визнати Україну ані партнером, ані самостійним суб’єктом міжнародних відносин. Українська влада мусить це розуміти.
Ми неодноразово наголошували на тому, що Росія у своєму шантажуванні України й експансивній політиці ігнорує міжнародні угоди, добросусідські відносини та права людини й нації. Увесь той час, що залишився до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Росія діятиме ще брутальніше та нахабніше. Путін і його команда вже розпочинають нову кампанію з дискредитації нашої держави та її політичної еліти.
У світлі цього влада й опозиція повинні рішуче засудити дії Кремля під проводом Путіна та недвозначно заявити, що Україна не піддасться брутальному тиску й, ставлячи на перше місце власні національні інтереси, буде їх боронити, будуючи власний, український світ.
Держава нарешті має дати чітку відповідь на питання, із ким буде Україна, куди рухатиметься та наскільки буде послідовною в цьому русі. Намагання Росії затягнути Україну до своєї орбіти — марні! Загравання з Росією неможливі за нинішніх умов — як не можна служити двом господарям, так не можна й запевняти, що Україна йде європейським шляхом розвитку, але при цьому може приєднуватися до окремих угод у рамках Митного Союзу.
Організація українських націоналістів (бандерівців) закликає владу засудити політику Кремля й дати чітку відповідь суспільству, наскільки послідовним є європейський курс нашої держави, закликає українських політиків діяти спільно, доки не буде підписана Угода про асоціацію з Європейським Союзом, а не вести подвійні ігри, зазираючи в 2015 рік, коли мають відбутися чергові вибори президента.
Стефан Романів, Голова ОУН (б)

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply