Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

Двадцять треті роздуми про націю та державу

Автор:

|

Серпень 21, 2014

|

Рубрика:

Двадцять треті роздуми про націю та державу

Незалежність

Мабуть, кожен українець, де би він не мешкав, хоч трохи думає про добро власної нації та держави, і перед святкуванням річниць незалежності в нього проявляються певні почуття та роздуми. Так і в мене появляються різні враження, прояви почуттів, аналізи та висновки. Напевно, усі вони заслужені та варті нашої уваги.

Як на мене, останній рік був для нашої нації та держави, мабуть, найнасиченішим — як позитивними, так негативними подіями. Українська нація збагатилися, але водночас зазнала важких втрат.
Відбулася третя революція (перша — студентська на граніті, друга — помаранчева), цього разу під назвою Євромайдан. Цьогоріч пройшли, мабуть, найдемократичніші вибори в історії молодої держави, однак сталося також і вороже зазіхання на територіальну цілісність держави. Сам Майдан назвали ще й Революцію гідності, бо це був прояв волі народу, а сам народ показав себе надзвичайно гідним, поміркованим, витривалим, але принциповим. На противагу цьому, вороги Майдану продемонстрували зовсім інше своє обличчя.
В економічній царині не було й не могло бути зростання, оскільки народ стояв на барикадах, а після цього треба було розбудувати занедбану, а то й знищену, оборону держави. На той час уже була запроваджена злісна політика бойкоту українських продуктів із боку Росії. Не можна не згадати й про безсовісне та нахабне розкрадання народного майна, символом якого стало «Межигір’я». Не знаю, чи зможуть вирівняти ці явища асоціація України з Європейським Союзом (ЄС), кредити Міжнародного валютного фонду та допомога країн – друзів України.
Ці вагомі події відбулися у 200-y річницю народження духовного батька нашої нації, котрий присвятив своє життя пробудженню свого народу. Велич Тараса Григоровича Шевченка — у його невмирущості й актуальності. Для багатьох учасників Майдану керівництвом до дії слугували слова пророка: «Борітеся, поборeте», а Україна у 23-ю річницю віщує, що остаточно з перемогою над московським наїзником вона буде «оновленою землею» без «врага і супостата».
На 23-му році незалежності Україна стає демократичною європейською державою, яка, однак, перебуває у стані війни. Українська нація скріпилася у своїй єдності, схід і захід стали одним цілим, народ змужнів і виріс, поборов корумпований і ворожий режим і впровадив народну владу з демократичним устроєм. Мандатом кожного українця є допомога в прагненні вигнати окупанта та зберегти Україну в її територіальній цілісності, якою вона була 24 серпня 1991 року.
Американський президент Джон Кеннеді у своїй першій президентській промові 1961-го звернувся до духовності американської нації. Він доручив своїм співгромадянам не питати в держави, що вона може дати їм, а радше спитати в себе, що американці можуть дати своїй державі.
Петро Порошенко у своїй першій президентській промові у червні ц. р. сказав: «Наш народ ніколи не був таким сильним, як тепер. Але свобода не дається раз і назавжди. За неї треба постійно боротися. Мир, якого ми сподіваємося досягти найближчим часом, не буде тривалим, якщо ми належним чином не зміцнимо нашу безпеку. Щоб мир став довготривалим, нам слід призвичаїтися до життя в умовах постійної бойової готовності. Ми повинні тримати порох сухим».
А завершив він свій виступ таким спостереженням: «Немає сумніву в тому, що ми здолаємо всі труднощі. Відстоїмо територіальну цілісність нашої держави, забезпечимо мир і спокій. Нас уже ніхто не оберне в рабів криміналу та бюрократії, в прислужників колоніальної влади. Нас підтримує цілий світ. Навколо ідеї незалежності, свободи, гідності, правової держави, європейської інтеграції об’єдналася вся Україна і все світове українство».
Слова обох президентів переконують нас, що всі українці, де би вони не жили, мають «призвичаїтись до життя в умовах постійної бойової готовності» – як психологічної, так фізичної. Україна буде такою державою, якою ми її зробимо. Не обдурюймо себе, що росіяни — наші друзі. Вони перестануть бути ворогами тільки тоді, коли ми будемо сильними. Ми не надіємось на окремі симпатії чи протекції інших держав. Наша мета — повна інтеграція в ЄС і повне членство в НАТО як єдиний захист від психопатів у Кремлі.
Усе, що має наша держава, здобуто українськими силами, кров’ю та потом за допомогою чесних і добрих друзів. Відзначення річниці незалежності — це ще одна нагода відновити свої національні зобов’язання перед Богом, нашим народом і його державою. Радіймо, що наш народ — вільний. Та не дозволяймо собі й іншим легковажити нашою важко здобутою незалежністю. Слава Україні!

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply