Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Державна зрада чи невігластво?

Автор:

|

Грудень 06, 2021

|

Рубрика:

Державна зрада чи невігластво?

Україна від її народження була обдарована Творцем корисними копалинами. За корисними копалинами вона є однією з найбагатших країн світу. Це стосується і рідкоземельних металів, і сировинної бази для виробництва напівпровідників і чіпів для сучасної високотехнологічної наукомісткої продукції.
Надзвичайно сприятливі умови для України в цьому плані виникають щодо можливої стратегічної співпраці зі США. У нещодавно прийнятому Конґресом США законі про бюджет 2022 йдеться про використання титану з України замість ресурсів з Китаю та Росії, від яких зараз залежні Сполучені Штати».
Інший приклад попиту на високотехнологічну продукцію — заява Apple. Там оцінили втрати від дефіциту чіпів у 6 млрд USD. Саме стільки за один рік втратила компанія у виробництві кінцевої продукції через нестачу елементної бази. Чому б не амбітна мета для українського уряду: зайняти цю нішу на світовому ринку?
Чому Кабінет Міністрів України не додумався створити держану програму й основи такого наукомісткого виробництва, наприклад, на нещодавно проданому Першому київському машинобудівному заводі? Адже це могло б врятувати підприємство.
Головне, що у столиці України є відповідний науковий і освітянський потенціал і високий показник мотивації для людського високопрофесійного капіталу, який може бути залучений до такого виробництва. А далі, це згодом можна було б поширити й на інші реґіони України.
Паралельно, в т. ч. за рахунок цього можна було б розпочати процес розробки, підготовки та створення, разом із іншими високотехнологічними підприємствами України, виробництва гіперзвукової ракетної зброї. Бо без неї у ХХІ ст. безпека будь-якої країни світу буде під загрозою.
Зазначу, що нещодавно США анонсували випробування гіперзвукових ракет наземного базування, а високопоставлений представник Пентаґону заявив, що випробування Китаєм аналогічної гіперзвукової зброї влітку цього року було «дуже тривожним» і що «воно привертає особливу увагу».
За цих умов відсутність Державної програми розвитку стратегічних напрямків відновлення технологічної й інноваційної потужності України та секторальних програм розвитку критичних для безпеки й оборони України виробництв є, на жаль, вироком Зе-влади в некомпетентності та професійному невігластві. А приватизація залишків промислової величі України і промислових баз видобутку корисних копалин для техніки ХХІ ст. в неконтрольовані руки (особливо іноземні), без створення системи контролю з боку держави як над новими власниками, так і над кінцевою продукцією, є на межі державної зради.

Ігор Смішко, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply