Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

«Да» Кремля — марне, а його аґресія реальна

Автор:

|

Серпень 16, 2022

|

Рубрика:

«Да» Кремля — марне, а його аґресія реальна

У межах повномасштабної війни Російської Федерації (РФ) проти України, блокада російським флотом чорноморських портів України не дозволила експортувати близько 20 млн т українського зерна до країн, що його потребують, попри те, що Продовольча та сільськогосподарська організація Організації Об’єднаних Націй (ООН) і Всесвітня продовольча програма оприлюднили таке тривожне попередження: «найвища за весь час кількість — до 49 млн людей у 46 країнах зараз може опинитися під загрозою голоду або подібних до нього умов, якщо вони не отримають негайної допомоги з порятунку життя та засобів існування».
22 липня ц. р. під час офіційної церемонії у палаці Долмабахче у Стамбулі (Туреччина) Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України, та Сергій Шойгу, міністр оборони РФ, підписали Чорноморську зернову угоду. Її досягнули за посередництва та підтримки генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Угода передбачала, що не буде жодних нападів на порти Чорного моря України, щоб дозволити експорт українського зерна та запобігти глобальній продовольчій кризі.
За даними ООН, 2021 року на Україну припадало 10 % світового експорту пшениці, і саме тому генеральний секретар ООН заявив: «З початку війни я наголошував, що неможливо вирішити глобальну продовольчу кризу без забезпечення повного глобального доступу до українських продуктів харчування […]. Сьогодні в Чорному морі є маяк надії. […] Всеохоплююча Чорноморська зернова угода, укладена в Стамбулі, є великим кроком вперед у подоланні глобальної продовольчої кризи, яка зараз охоплює весь світ».
Цей слабкий «маяк надії» проіснував менше, ніж 24 години, коли 23 липня 2022 року дві російські ракети влучили в Одеський морський порт, один із найбільших морських портів України, пошкодивши його інфраструктуру, а ще дві російські ракети, що прямували в цьому напрямку, були знищені Збройними силами України.
Кая Каллас, прем’єр-міністерка Естонії, правильно підсумувала цей обурливий вчинок Кремля, написавши у Twitter: «Це все, що вам потрібно знати про угоди з Росією».
Справді, напад РФ на український Одеський порт через день після підписання Чорноморської зернової угоди — це ще один пункт до довгого списку кричущих порушень Кремлем його міжнародних угод — багато з яких відбулися ще до того, як висохло чорнило.
Жозеп Боррель Фонтельєс, високий представник Європейського Союзу, засудив цей напад і заявив: «Атакувати ціль, важливу для експорту зерна, через день після підписання Стамбульських угод є особливо осудним і знову демонструє повне ігнорування Росією міжнародного права та зобов’язань».
Кремль вчиняє геноцид в Україні та посилює свою гібридну аґресію проти Заходу, використовуючи як зброю біженців, продовольство, газ та інформацію. Тож усім Західним лідерам давно пора визнати цю сувору реальність і негайно вжити необхідних заходів, аби зупинити імперіалістичні плани Кремля.
Є лише один спосіб зупинити ескалаційну гібридну аґресію РФ проти Заходу, — допомогти Україні швидко відновити її територіальну цілісність. Ключ до досягнення цієї похвальної мети зовсім не складний. Україні потрібна зброя, щоб забезпечити заборонену для польотів зону та відтіснити російську армію до своїх кордонів, у той час як Росія має перебувати під ефективними санкціями, щоб Західна валюта не фінансувала геноцидну війну РФ проти України та гібридну аґресію проти Заходу.
Час має вирішальне значення, позаяк кожен день вагань приносить із собою нові спустошення в Україні та посилює неґативні людські та фінансові наслідки триваючої гібридної аґресії Росії проти Заходу.
Як повідомляв «Міст», Кремль ухвалив рішення про напад на Молдову.

Евген Чолій

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply