Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Чи нагадав Папа Путіну про невинну християнку Савченко?

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Чи нагадав Папа Путіну про невинну християнку Савченко?
Путін і Папа: диявол і священик

Путін і Папа: диявол і священик

Саме в той час, коли члени промислово розвинених держав (G7) заявили, що доки Росія не відмовиться від аґресії, то їй нема місця серед них, Папа Римський Франциск вирішив продемонструвати свою лояльність до Путіна. Якщо би це був диктатор Північної Кореї чи кубинський або венесуельський президент, котрий приймає російського колегу, це не привернуло б уваги. Але вчинок Папи має насторожити саме українців греко-католиків.
Массімо Франко, італійський письменник та оглядач газети Corrire della Sera, в інтерв’ю «Радіо «Свобода» на запитання, чому Папа не визнає Путіна аґресором, а вітає його на аудієнції, пояснив: «Папа переймається тим, аби запобігти новій «холодній» війні між Заходом і Росією, бо нова «холодна» війна призведе до релігійної «холодної» війни». З цього можна зробити висновок, що у Ватикані не знають про те, що в Україні Росія вже другий рік веде «гарячу» війну, яка забрала вже тисячі життів.
Можливо, у Ватикані аж так переймаються «холодною» війною, що не помітили справжньої війни проти України, де живе понад 5,5 млн греко-католиків, котрі на кожній Службі Божій моляться за Папу Римського? А може, українськими католиками можна пожертвувати задля «глобальних зацікавлень»? У будь-якому разі, відвідинами Рима та Ватикану Путіну вдалося «прорвати» свою ізоляцію від цивілізованого світу.
Українці мали би пригадати Папі Франциску, що вже понад 100 років тому церковний велет греко-католицької церкви митрополит Андрей Шептицький (1865-1944), котрий очолював її майже 50 років, намагався зблизитися з Російською православною церквою. Замість співпраці царський режим 1914-го його заарештував і відправив у заслання до Суздальського Спасо-Євфімієвого монастиря, де той пробув до 1917 року. Більшовики, які замінили царський режим, були ще брутальнішими, бо від рук НКВД загинули брат митрополита Леон із дружиною (1939), а Греко-католицьку церкву, взагалі, заборонили. Не кращими були й нацисти, бо від кулі гестапівця загинув брат митрополита Олександр (1941).
Ставлення Ватикану до анексії Криму та російської війни проти України має показати українцям, що вони й надалі будуть змушені покладатися на власні сили. Саме це вказує на правильний шлях Української православної церкви Київського патріархату й Української автокефальної православної церкви, які постановили об’єднатись, і цим шляхом повинні піти й Українська православна церква Московського патріархату й Українська греко-католицька церква, бо спільно могли би створити потужну Помісну українську церкву, яка була би не залежною від Москви та Ватикану.
Врешті, Ватиканові не завадило б ознайомитись з планами «руского міра», які анітрохи не збігаються з надіями та візією католиків Ватикану.
Лицемірство кремлівської верхівки, яка говорить про мир, а тимчасом провадить аґресивну війну, повторюють російські суди, які розводяться про справедливість, а самі засуджують до ув’язнення невинних. Це наочно продемонстрували Путін, котрий відвідав Папу Франциска, і Московський суд, який того ж дня продовжив арешт українській льотчиці Надії Савченко до 30 вересня ц. р.
Кілька днів тому «засвітився» на російському телевізійному екрані інший російський політик і голова одної з політичних партій — Жириновський. Оскільки цивілізований світ сприймає його, як політичного клоуна, то й не дуже зважає його «вимоги» та «пропозиції» щодо провадження російської політики стосовно Європи та США. Але не слід інґнорувати його висловлювань, що досягають вух мільйонів російських (і не тільки) глядачів, зокрема молодих, до яких Жириновський звертався з телеекранів.
«Знищити європейські столиці та розстріляти або повісити Надію Савченко» — хіба це не поважний заклик із боку Жириновського до насильства, до злочину? І тут російський суд міг би сказати своє слово. Та марно чекати дій від суду, який вже майже рік утримує в ув’язненні дівчину, котра не скоїла жодного злочину, але яку силоміць, з мішком на голові, привезли в Росію, звинуватили в убивстві, що насправді відбулося вже після її захоплення й далеко від місця її перебування.
Слід пригадати собі, що після безпрецедентного загарбання Росією української території Криму, після брутального нападу на миролюбну Україну на Донбасі російська верхівка брехню оголосила своєю державною ідеолоґією. Кажуть, що коли хтось бреше, то повинен мати добру пам’ять, аби вміти цю брехню повторити. Російські засоби масової інформації (ЗМІ), які стали поширювачами брехні, про це не думають, бо у них та брехня цілковито замінила правду.
Цивілізований світ вперше зустрічається з такою країною, де не тільки лицемірять очільники та політики, але де й ЗМІ та суди не здатні відрізнити правду від брехні, бо 24 години брехні щодоби не залишають місця для правди. Тому нашим обов’язком є вжити усіх засобів — політичних, дипломатичних, протестних акцій — на оборону невинної Надії Савченко, бо московський суд іще раз став свідченням того, що жириновських у Росії — більше, ніж один.
Ідеться не тільки про долю Надії, але й про завоювання цивілізації, характерними ознаками якої є інтелектуальні, естетичні, технологічні та духовні властивості народу. Суд над невинною Надією Савченко засвідчив те, що саме за роки існування «імперії зла», як її назвав американський президент Рейґан, цивілізаційний процес не просто гальмувався, а й прямував у зворотний бік. Саме тому можливі такі цивілізаційні «звихнення» в Росії, які демонструють потребу декомунізації й там. В іншому разі будуть місяцями, а то й роками судити невинних, убивати близьких, сусідів і друзів, будуть віддалятися від цивілізаційних надбань і гуманітарних досягнень людства.
Тому процес над Надією Савченко й іншими українськими громадянами повинен заохотити нас до протесту, до висловлення свого «ні» лицемірним судам Москви над невинними людьми. Ми маємо вимагати: «Звільніть жертв брехні!»

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply