Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Чи чули в Росії щось про військову етику?

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

Чи чули в Росії щось про військову етику?

Якщо придивитися до того, що вже п’ять років триває війна Російської Федерації (РФ) проти України і на Донбасі російські терористи щодня порушують так звану тишу, то можна виснувати, що для Москви такого поняття, як військова етика не існує. Безбожне бомбардування чеченської столиці Грозний і зрівняння з землею сирійських міст, в яких перебували опозиціонери Асада, безпрецедентна аґресія РФ проти України на сході держави та захоплення Криму — це докази того, що поняття військової етики для російських військ не існує!
Нещодавня збройна сутичка між двома сусідами — Індією і Пакистаном, — яких у Кашмірі ділить «лінія контролю», а не якийсь визнаний державний кордон, закінчилася збиванням двох індійських військових літаків. В одному загинув пілот, а з другого пілот потрапив у полон. За кілька днів Пакистан передав полоненого Індії. Імран Хан, прем’єр-міністр Пакистану, зі звільненням пілота запропонував деескалацію конфлікту і провести перемовини. А також додав, що Індія та Пакистан повинні жити в мирі.
Пакистанські медіа підкреслювали, що з полоненим поводилися згідно з військовою етикою. Полоненому індійському пілотові пощастило, що Пакистан — не Росія, бо в РФ вже б його поставили перед суд і вивезли до Москви, де можна було б із ним вчиняти різноманітну пропаґанду.
І як тут не порівняти випадок полоненого, котрий бомбив територію, контрольовану пакистанцями, з нападом російського флоту на три українські кораблі наприкінці минулого року. Українських моряків атакували і захопили в міжнародних водах і досі тримають ув’язненими. Вони не здійснили жодного пострілу проти російських нападників, але їх все одно захопили і не відпускають.
Перед виборами Президента України це надає великий арґумент тим, хто вказує на справжнє імперське обличчя Росії. Саме знущання над українськими полоненими є свідченням того, що очікувати від Путіна якихось змін у його ставленні до України не варто. А якщо хтось забув ставлення колись «братерської» Росії до України, то йому краще пригадати не лише Сенцова, Гриба, Кольченка та десятки інших бранців Кремля, але й отих полонених 24 моряків, котрі не зробили жодного аґресивного вчинку і були поранені зі стрілецької зброї та захоплені з порушенням міжнародного права в міжнародних територіальних водах.
Пакистанські військові з індійським військовополоненим не вигадували якогось «порушення території», а відразу, згідно з Женевською конвенцією, визнали його статус. Прикро, що країна, яка пхається у родичі до українців, навіть не знає, що таке військова етика, бо коли б це знала, то українські військовослужбовці вже давно були б удома. Але ж як очікувати військової етики від армії, яка порушує не лише міжнародні закони, а й елементарні людські права, задокументовані викраданням людей, як це було зі Савченко, Грибом і десятками інших, котрих російська окупаційна влада в Криму чи на сході України ув’язнює, порушуючи основні людські права.
Хвалитися великими літераторами та культурою і порушувати основні принципи міжнародного права та ладу, елементарні людські права є нічим іншим, як одурманюванням світу, щоб виправдати свою фашистсько-імперську політику щодо своїх сусідів! Пакистан не хвалиться своїми полоненими, він демонструє світові щось інше — військову етику та використання полоненого задля деескалації напруги між обома країнами, а кремлівський карлик робить усе навпаки, бо ж він тримається свого місця лише завдяки тому, що збільшує напругу. Хіба щоденні обстріли українських солдатів і мирного населення московськими та промосковськими терористами на Донбасі не є найкращим доказом того, що Москва прагне не миру, але війни?! Хіба полювання терористичних російських снайперів на українських солдатів на Донеччині та Луганщині не є свідченням того, що вороги України не знають не тільки, що таке військова етика, а й далекі від християнської моралі, порушуючи п’яту Заповідь Божу — не вбий!

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply