Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Чому «воскрес» перемовник Медведчук, або Дивні не Твої діла, Господи!

Автор:

|

Січень 09, 2019

|

Рубрика:

Чому «воскрес» перемовник Медведчук, або Дивні не Твої діла, Господи!

Віктор Медведчук

Дивною новиною стала інформація на сторінках «Української правди» про те, що телеканал «Росія 1» оприлюднив заяву Віктора Медведчука стосовно своєї зустрічі з Путіним. А ще дивнішим було те, що в Україні ніхто і словом не згадав про те, що цього чоловіка хтось уповноважував на зустріч із його кумом. А справа поважна, бо ж, згідно з інформацією «Росії 1», Медведчук літав до Путіна «з варіантами обміну українських моряків».
Лідер проросійського «Українського вибору» уточнив, що йдеться не про обмін, а про «конкретний процес щодо звільнення українських моряків, який може розпочатися лише після завершення слідства у судових процедур», як це було з Надією Савченко. Дивним в цьому випадку є ще й те, що колись офіційний перемовник чомусь полетів до свого кума в час його щорічної пропаґандистської прес-конференції. Найдивнішим є те, що юрист Медведчук порівняв полонених моряків до «викраденої» Савченко.
Річ у тім, що правник мав би знати різницю між захопленням Надії Савченко терористами і передаванням її Росії та між аґресією російських військових, котрі 25 листопада 2018-го захопила в полон українських військовослужбовців. Отже, якщо у випадку Савченко вони заперечували пряму аґресію проти України, то в Керченській протоці вони її продемонстрували. Дивує, що такий досвідчений юрист, як Медведчук не звернув увагу своєму кумові на те, що з полоненими треба поводитись згідно з Женевською конвенцією, а не з бажанням аґресора.
Дуже можливо, що Путін хоче допомогти кумові «блиснути успіхами» перед виборами Президента України. Ще недавно Євген Марчук, котрий замінив Леоніда Кучму в Мінську, твердив, що Медведчук вже не бере участі в перемовинах, а Андрій Садовий, мер Львова, запропонував обміняти Медведчука на українських політичних в’язнів у Росії. Згодом з’явилася інформація про вимогу створення комісії, яка б зайнялася розслідуванням антидержавної діяльності проросійського політика Медведчука.
Отже, раптова поява кума Путіна перед російськими камерами не була пов’язана з його бажанням допомогти звільнити українських військовослужбовців, чи політичних в’язнів, скоріш за все володар Кремля вирішив «засвітити» його перед виборами, показати його вплив на недоімператора. А той, своєю чергою, дуже хоче зустрічі з Трампом, котрий заявив, що не зустрінеться з Путіним доки не звільнять українських моряків і кораблі! Та й решта цивілізованого світу вимагає негайного звільнення українських полонених, яких чомусь завезли аж до Москви і готують їм судові процеси.
У Москві вважають, що коли безкарно знехтували будапештськими «гарантіями» Україні, то можуть знехтувати і Женевською конвенцією про військовополонених, але в цьому їм не допоможе навіть досвід Медведчука. А щодо ідеї п. Садового, то варто було б повернутися до неї, бо ідеться не лише про українського оліґарха, але й російського, бо ж дружині Медведчука належать великі родовища нафти та ґазу в Росії. В цьому розумінні вартість одного перевершує десятки, а то і сотні невинних політичних в’язнів, котрі поневолені лише за те, що вони українці.
Можливо, що міжнародний тиск на Кремль звільнити українських військовослужбовців кремлівський бос планує записати на рахунок кума Медведчука, котрому можна не лише задавати запитання, але й вимагати покарання згідно з українським законодавством. Виступ Медведчука на російському телебаченні був лише пропаґандистською вправою, бо сам факт, що в Україні ніхто про «місію» Медведчука навіть не згадав, викликає багато запитань, з яких головне: він літав туди, як уповноважений від України, чи як призначений Путіном губернатор Малоросії?

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply