Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Члени ООН мають сприяти виконанню РФ рішення суду

Автор:

|

Квітень 02, 2022

|

Рубрика:

Члени ООН мають сприяти виконанню РФ рішення суду

26 лютого ц. р. Україна порушила справу проти РФ у Міжнародному суді в Гаазі (Нідерланди) і попросила вжити певних тимчасових заходів для захисту прав України у зв’язку з розпочатим тотальним жорстоким і неспровокованим військовим вторгненням Росії в Україну двома днями раніше.
Міжнародний суд заснували 1945-го згідно зі Статутом ООН як її головний судовий орган. 16 березня ц. р. він видав рішення, якого просила Україна:
1) РФ має негайно припинити військові операції, які розпочала 24 лютого 2022 року на території України;
2) РФ має забезпечити, щоб будь-які військові або нерегулярні збройні формування, які можуть спрямовуватися чи підтримуватися нею, а також будь-які організації й особи, які можуть підлягати її контролю чи керівництву, не здійснювали жодних кроків для підтримки військових операцій зазначених в пункті 1 вище.
Як член ООН РФ зобов’язана цим рішенням, оскільки ст. 94 Статуту Організації Об’єднаних Націй передбачає, що «кожен член Організації зобов’язується виконати рішення Міжнародного суду у будь-якій справі, в якій він є стороною».
Попри рішення Міжнародного суду від 16 березня ц. р. та зобов’язання РФ виконати його, Росія невпинно проводить жорстокі бомбардування цивільного населення й інфраструктури України, в т. ч. знищує лікарні та школи, і щодня вчиняє численні військові злочини.
У такому разі ст. 94 Статуту Організації Об’єднаних Націй також каже: «У випадку, якщо якась сторона у справі не виконає зобов’язання, покладене на неї рішенням Суду, інша сторона може звернутися в Раду Безпеки (РБ), що може, якщо визнає це за необхідне, надати рекомендації або ухвалити рішення про вжиття заходів для приведення рішення у виконання».
На жаль, цей шлях нічого не вирішить, адже РФ є постійним членом РБ ООН із правом вето, навіть у випадках перебування в явному конфлікті інтересів, коли її власну суперечливу поведінку розглядає РБ. Проте для України та міжнародного співтовариства є ще один доступний варіант для приведення рішення Міжнародного суду у виконання — ст. 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй, яка передбачає: «Цей Статут жодним чином не зачіпає невід’ємного права на індивідуальну або колективну самооборону, якщо відбудеться збройний напад на члена Організації, доти, доки РБ не вдасться до заходів, необхідних для дотримання міжнародного миру та безпеки».
Це положення зберігає фундаментальне та невід’ємне право на індивідуальну та колективну самооборону членів ООН у разі збройного нападу на члена ООН, такого як Україна, доки РБ ООН не здійснить необхідних заходів для підтримання миру та безпеки.
Тому міжнародне співтовариство має негайно надати Україні необхідне озброєння протиповітряної оборони, щоб Україна могла запровадити заборонену для польотів зону над своїм повітряним простором і зупинити РФ від скоєння жахливих військових злочинів, обстрілюючи Україну без розбору, вбиваючи та ранячи цивільних, у т. ч. невинних дітей, і масово руйнуючи цивільну інфраструктуру, щоб змусити Україну капітулювати.
Жодної такої капітуляції не буде, Україна переможе. А міжнародне співтовариство тепер має вирішити, за яку додаткову ціну, а потім нести це на своїй совісті назавжди.
Як повідомляв «Міст», СКУ закликав призупинити членство РФ у РБ ООН.

Евген Чолій

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply