Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Час розпочати очищення судів

Автор:

|

Квітень 10, 2021

|

Рубрика:

Час розпочати очищення судів
Олександр Тупицький на відпочинку

Звільнення провідників Конституційного суду України (КСУ) варто сприймати як початок очищення судів України від радянської практики судівництва, коли вироки виносили на догоду владі. Показовою є позиція адвоката Віктора Медведчука на суді проти Василя Стуса, котрий не тільки не захищав підсудного, а й підтримував звинувачення.
У ті часи я працював у редакції обласної газеті «Черкаська правда», з якої і мене вигнали саме за пошуки справедливості 1974 року, коли проводили «велику чистку». За час роботи в редакції я став свідком ряду подібних псевдосудів в Україні. Ось кілька прикладів. Коли на Черкащині районний відділ торгівлі очолив Омельченко, то він закрив доступ до «спеціального забезпечення» прокурорам, працівникам КДБ і міліції. Його негайно заарештували. Нібито підлеглі подарували йому пляшку коньяку на день народження. Нібито він покарав, але не звільнив продавчиню за те, що вона продала пляшку горілки після сьомої години вечора, коли вже діяла заборона. Прокурор вважав, що це хабарі. У вироку було сказано, що хабар не доведено, але «за внутрішнім переконанням судді, він мав місце». Омельченко сів за ґрати на сім років.
Великий будівельний трест створив нелегальний готель для своїх гостей, у якому поставили господарювати молоду жінку-робітницю тресту. Увечері гості вимагали горілки, а жінка грошей не мала, то її керівник порадив не записувати всі плати за ночівлю, щоб мати гроші на горілку. Коли це виявили, керівник відмовився від своїх «порад», а жінку засудили.
Люди сідали до автобуса з Черкас до Сміли і член бюро обласного комітету Комуністичної партії Василь Резник вдарив молодого чоловіка, котрий заходив першим, перед ним. Той відповів. Перший секретар обласного комітету партії Іван Лутак звелів засудити молодика на максимальний термін, що й було зроблено. Залишилися без годувальника молода дружина та малий син.
Тепер КСУ часто-густо діє взагалі проти усієї України. Інформаційна аґенція «БізнесЦензор» подала дослідження про суддів КСУ й їхні декларації, подані 2020-го, а також про судові рішення. Ось лише кілька прикладів «діяльности» КСУ.
За поданням Віктора Медведчука положення Закону України «Про запобігання корупції», що стосуються електронних декларацій державних службовців, визнали неконституційними. КСУ запланував розгляд рішення про скасування земельної реформи. Ініціатором розгляду стала Юлія Тимошенко. Земельна реформа — ключове рішення для співпраці України з Міжнародним валютним фондом. За її скасування виступають прокремлівські сили.
КСУ розглядав конституційність закону про мову. Цей закон прийняли 25 квітня 2019 року. Він передбачає, що володіння українською мовою обов’язкове для великого кола службовців — від президента до вчителів і лікарів. 51 депутат із оточення Медведчука оскаржив його в КСУ.
КСУ заходився розглядати закон «Про гарантування вкладів фізичних осіб». Якщо цей закон визнати неконституційним, то всі рішення Фонду гарантування щодо збанкрутілих із 2014 року банків анулюють. Після цього власники банків у судах зможуть вимагати компенсацію від держави. Передусім це торкнеться націоналізації «ПриватБанку», з якого Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели 5 млрд. USD.
27 жовтня 2020-го КСУ прийняв рішення щодо основних положень антикорупційної реформи України. Це рішення скасовує низку положень антикорупційного законодавства без жодних обґрунтувань у мотиваційній частині. При прийнятті цього рішення КСУ вийшов за межі конституційного подання та фактично порушив Конституцію України.
«БізнесЦензор» також розповів про суддів КСУ, які атакували антикорупційне законодавство. Олександра Тупицького Янукович призначив у травні 2013 року. Перед цим призначенням той працював суддею в Донецьку. 2012-го збудував собі будинок на околиці Ялти, 2018 року розширив володіння в Криму й приховав цю подію. У Києві Тупицький орендує будинок в Будинку відпочинку «Конча-Заспа», має квартиру в комплексі «Новопечерські Липки», зареєстровану на 80-річну матір, яка й досі проживає в селі на Черкащині. Матері належать і два паркомісця по 30-37 тис. USD. Садибу у Василькові Тупицький придбав у серпні 2019-го. Дружині судді належать 67 % капіталу компанії Vega Financial у США. Голосував за рішення КСУ, яким визнали неконституційною статтю Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.
Віктор Городовенко був призначений до КСУ 13 листопада 2017 року. В деклараціях за 2013 і 2014 роки не вказав право користування автомобілем Mitsubishi Pajero Wagon, придбаний 2010-го. Восени 2019 року «Автомайдан» подав заяву про вчинення Городовенком корупційних злочинів у період, коли працював суддею в Запоріжжі. 2019-го Державне бюро розслідувань за рішенням суду було зобов’язане розпочати розслідування щодо цього судді. Останній вимагав хабар у 100 тис. USD за призначення І. Ушатого на посаду глави Токмацького районного суду Запорізької області. Також він примусово саджав людей із інвалідністю у психлікарню та відбирав у них житло.
У деклараціях Ірини Завгородньої за 2018 і 2019 роки виявили недостовірні дані на 1,4 млн. грн. Сергій Завгородній, її чоловік, має громадянство Росії. У липні 2020-го він купив квартиру в престижному комплексі «Новопечерські Липки», орієнтовна вартість якої без ремонту — майже 13 млн грн. 2018 року С. Завгородній уже купував квартиру в «Новопечерських Липках», яка коштувала 1,3 млн грн., а Національна аґенція з питань запобігання корупції встановила, що у нього не було необхідних для цього відповідно задекларованих коштів. Крім цього, С. Завгородній придбав наприкінці 2019 року новий автомобіль BMW X4 за 1,6 млн грн. При цьому російська пенсія С. Завгороднього за 2019 рік склала лише 75 тис. грн. Також Ірині Завгородній нібито подарувала майже 3 млн. грн. її 81-річна матір-пенсіонерка Марія Романчак, котра 2007-го стала власницею квартири у Києві площею 87 кв. м, а 2008 року — земельної ділянки під Києвом. Суддя Завгородня також голосувала за рішення КСУ, яким визнали неконституційною статтю Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.
Олександр Касмінін у вересні 2013 року також призначив Янукович. Йому надали в користування службову квартиру в одному з найдорожчих житлових комплексів Києва, а вже у травні 2014-го цей суддя домігся виведення цих апартаментів з переліку службових і приватизував. Його дружина має у власності багато земельних ділянок великої площі в Полтаві та у Полтавській області за очевидно заниженою ціною. Суддя також голосував проти кримінальної відповідальности за незаконне збагачення, виступав проти законопроєкту щодо членства в Європейському Союзі та НАТО.
Віктор Кривенко має у власності багато елітної нерухомості у Києві та Карпатах, зокрема, дві квартири у Києві, 44 земельні ділянки, котедж для сімейного відпочинку в Буковелі, мініготель на гірськолижному курорті Драгобрат. Голосував проти кримінальної відповідальности за незаконне збагачення.
Олександр Литвинов — суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, «права рука» Тупицького. Вони разом працювали в судах у Донецьку та були призначені до КСУ після приходу до влади Януковича. З 2014 року оселився на державній дачі в Кончі-Заспі. 2017-го приватизував квартиру в Києві. Того ж року дружина судді придбала квартиру за 2 млн грн. 2019-го вони продали державну квартиру за 690 тис. грн.
Сергій Сас із дружиною набув у Кіровоградській області кілька земельних ділянок сукупною площею як 12 футбольних полів. Петро Філюк безкоштовно отримав шість земельних ділянок під Луцьком. Зараз на цій землі розміщений маєток судді — три будинки, альтанка та щось на кшталт величезного погребу. Офіційним власником будинку є його батько. Син Андрій працював прокурором відділу військової прокуратури до грудня 2019-го. Відповідно до декларації за 2018 рік у нього та дружини квартира в Харкові, три гаражі у Харкові, квартира у Києві, частка у спільній власності на квартиру у Луцьку та вищезгаданому будинку на Волині, дві автівки BMW 535, а також Land Cruiser Prado 2011 року. У липні 2019-го син судді продав майно на 580 тис. грн. та придбав Mercedes-Benz ML350 2013 року випуску за 356 355 грн. При цьому ринкова вартість такого позашляховика — вдвічі вища.
Цікавою є й декларація Сергія Головатого, заступника голови КСУ. За 2020 рік він задекларував житловий будинок під Києвом, квартири в столиці, земельні ділянки, а також… храм неіснуючої Української православної церкви Київського патріархату площею 201 кв. м. у с Вільшана Звенигородського району Черкаської області. У цьому ж селищі він також орендує земельну ділянку в 15 соток.

Левко Хмельковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply