Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Брехуни та підбрехачі

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

Брехуни та підбрехачі

Бреши, бреши, та знай міру!
Народна приказка

Путін

Ця фраза виникла ще колись, мабуть, коли хтось вдавався до брехні, яка перевершувала не лише спроможність і здібності хвалька, але й була абсурдною. Але все змінилося, бо розвиток електроніки не лише запобігає брехні, але й дає можливість використовувати високотехнологічну техніку для її поширення.
Чи не найкращим доказом маніпуляцій брехнею є інтерв’ю Путіна Оліверові Стоуну. Російські брехуни завели в оману й відомого американського режисера. Путін хизувався високими технологічними досягненнями змонтованим відео російських гелікоптерів Мі-28 у Сирії, зі звукорядом перемовин українських пілотів, котрі завдали ударів по російсько-терористичних військах під час атаки на Донецький аеропорт 26 травня 2014 року. 2017-го стався «курйоз» — виявилося, що «російські» гвинтокрили насправді були американськими гелікоптерами AH-64 Apache, які 2009-го атакували позиції талібів в Афґаністані.
Путін уже давно довів, наскільки полюбляє поширювати різні побрехеньки і велику брехню, але на екранах його брехню одним із перших показав американський режисер Олівер Стоун. Він — великий прихильник Путіна, у 2015-2017 рр. записав 30 годин розмови з російським президентом, про якого створив документальний чотирисерійний фільм під назвою «Знай свого ворога». Саме в цій стрічці володар Кремля продемонстрував усьому світові, яким «акробатом» він є, коли йдеться про вигадки, твердження, чи безсоромну брехню. Саме в цьому інтерв’ю Путін посилався на фейковий матеріал пропаґандистського телевізійного каналу Russia Today про іспанського диспетчера Карлоса, котрий виявив український бойовий літак поблизу малайзійського літака, щоб спростувати, що його збила ракета війська, яким командує Путін.
Цей фільм російський «Перший канал» придбав за 3,5 млн USD, і під назвою «Путін» показували не лише в Російській Федерації, але й у країнах Співдружності Незалежних Держав, Великій Британії, Франції, Німеччині, Італії й інших країнах. У США прем’єра відбулася 2017-го, 2018 року цей фільм показували перед президентськими виборами в РФ, що виявилося порушенням виборчого порядку, тому показ четвертої серії довелося затримати.
Звісно, що брехливі заполонили весь фільм Стоуна — перекручення історичних та інших фактів аж до відомого «іх там нєт» (тобто — в Криму та на Донбасі). Цю стрічку можна використати для спростування приказки «Брехня має короткі ноги. Адже брехня Путіна вже не раз облетіла світ» і знову повертається ще з більшою нахабністю.
Успіх Стоуна вирішив повторити Андрій Ванденко, журналіст російської інформаційної аґенції ТАСС, своїм проєктом «20 запитань Володимиру Путіну», присвяченим 20-літтю президентства кремлівського диктатора, яке святкуватимуть у відновленій «імперії зла» 26 березня ц. р. (співзасновник нової пропутінської партії «За правду» О. Казаков оголосив, що «Россия из века в век была, есть и будет империей»). Тому для «всенародного святкування» задумали підвищити роль володаря Кремля у формуванні імперії, якій буде потрібна й нова конституція, яка мала б запровадити повноваження імператора.
Андрій Ванденко розповів своїм колегам, що готувався до цього інтерв’ю ще з кінця минулого літа і двічі зустрічався з Путіним. Над цим проєктом працювали близько сотні людей під особистим керівництвом С. Михайлова, генерального директора ТАСС. «Це інтерв’ю Володимира Путіна, проведене спеціально для Інтернету і за законами Інтернету, з дуже високою якістю картинки, з використанням доповнюючої графіки. На мою думку, це майже історична подія — коли проєкти телевізійного масштабу з’являються і живуть у цифровому середовищі», — пояснив він.
Посадовець повідомив, що записи проводили двічі по чотири години й їх подаватимуть у 20 окремих міні-інтерв’ю, бо ж відповіді Путіна, можна припустити, такі «змістовні», що кожна відповідь майбутнього можливого імператора може мати «велику історичну вартість».
Варто зазначити, що коло «фахових знань» Путіна дуже поширилося з того часу, коли його відповіді записував американський режисер. Зрештою, у 20 серіях слухачі, вочевидь, матимуть змогу більше дізнатися про «суперракети», якими російський президент вже залякував світ, про його «геніальність» щодо розбудови щасливої імперії, «потрібних» поправок до Конституції РФ, а також про фальшиві знання з історії не лише України, але й Російської імперії, про нові «теорії» філологічного й етнографічного характеру, про цілковиту необізнаність із історією православної церкви Росії та її філією в Україні.
Зрештою, як колишній офіцер КДБ, він безсоромно звинувачує Австрійську службу безпеки, що та підживлювала український націоналізм, аби відірвати Україну від Росії. Цікаво, що Путін так і не назвав члена габсбурзької імператорської родини Вільґельма — відомого українського військового офіцера і поета Василя Вишиваного — буржуазним націоналістом і бандерівцем (либонь, не чув про нього, бо той загинув у київському КДБ 1947 року).
Необхідно й зазначити, що зразок царя-імператора перебрали комуністи, створивши посаду Генерального секретаря, роль якого зразково виконав Джуґашвілі-Сталін, котрий був при владі значно довше, ніж Путін. Покоління 40-45-літніх не знало часів, коли без згадки Сталіна не з’являлося жодної наукової праці, щоб не було десь фрази, висловленої «вождем народів». Нові поезії починалися прославлянням Сталіна, йому приписували цитати у фізиці, математиці, літературі та мовознавстві. «Геніальна універсальність» Путіна у згаданих інтерв’ю Стоуна та Ванденка нагадує «геніальність» кривавого диктатора Кремля, на совісті якого є десятки мільйонів життів так званих совєтських людей, котрі не від чужинських аґресій вмирали, а від режиму комуністичної імперії — у в’язницях, концтаборах та від голодоморів.
На руках президента РФ також уже присохла кров десятків тисяч чеченців, грузинів, українців, росіян і сирійців, про яких дізнається світ. Брехлива пропаґандистська машина Кремля щодня вигадує фейкові новини не задля поінформованості народу, а задля заведення його в оману, щоб зміцнити імперію.
Продукція про «мудрого та неповторного» вождя народу, котрий знає відповідь на будь-яке запитання (якщо воно узгоджене з адміністрацією президента), викликає враження, що для «ґенія-президента-всезнайка» готують не стільки «всенародне свято» з його «інтронізацією», скільки нову посаду після закінчення 20-річного періоду правління, щоб не втратити таку «вартісну» постать, яка хоче оновити історію російської імперії за рахунок своїх сусідів.
Історії імперій, які існували до Російської і після неї, закінчилися розвалом. Найкращим прикладом є Британська імперія, в якій сонце не заходило — такою великою вона була! А тепер вона навіть не впевнена, що з неї не вийде Шотландія. Чи може бути російська імперія винятком? Двічі розпад уже затримували, чекатимемо на третій раз.
Серіал ТАСС «20 запитань Володимиру Путіну» розпочинається в російських засобах масової інформації (ЗМІ) з України і твердження Путіна про те, що українці та росіяни — один народ, мають одну мову та релігію. Це запитання вже знайшло дуже фахову відповідь Бі-Бі-Сі Кирила Галушки й Андрія Зубова, українського та російського істориків відповідно. Твердження «релігієзнавця» Путіна про «вільну і самостійну» православну церкву Московського патріархату (МП) в Україні викликає враження, що володар Кремля не здатен відрізнити інтереси імперії від Церкви, бо для цього потрібно зрозуміти, що таке томос, якого Російська православна церква (РПЦ) так ніколи і не отримала.
Виходячи з історичних джерел, історики пояснили, що московити й українці ніколи не були одним народом, але вони не згадали на найважливіший доказ сучасності, який це підтверджує — війну, яку «теоретик» Путін розпочав, за його переконанням, проти свого ж народу! Саме війна проти України 2014 року, окупація Криму та східних районів України є незаперечним підтвердженням того, що йдеться про два окремі та самобутні народи — один бажає самостійного існування та розвитку, а інший — відновлення імперії.
Отже, спільна для всіх слов’ян книжна церковнослов’янська мова не може бути ознакою спільної національности, так само, як і латинська мова не була ознакою національности для англійців, французів, німців та інших народів Європи.
Стосовно ж РПЦ та її патріархату в Україні й існування канонічної Православної церкви України (ПЦУ) з томосом, то вже саме ставлення цих Церков до воюючих християн на Донбасі є доказом самостійности та незалежности ПЦУ. Якщо Православна церква України допомагає воюючим оборонцям Батьківщини капеланами, гуманітарними вчинками та волонтерами і закликає до припинення війни, то РПЦ і МП в Україні допомагає російському війську та найманцям на Донбасі тим, що посвячує гармати, які стріляють і вбивають «братів» — згідно з версією Путіна, того самого народу і одновірців. А відмова МП хоронити захисників України лише зайвий раз підтверджує, що ця Церква не те, що не українська, але й сумнівно християнська. Путін, мабуть, вважає, що він як президент має право втручатися і в питання існування незалежної Церкви в Україні, бо так було в царській імперії, коли цар був головою російської церкви.
Шкода, що сучасні технології здатні миттєво поширювати брехню і, на жаль, інтерв’ю К. Ванденка та його висвітлення у ЗМІ поширюють і в Україні, тим самим поширюючи і цілковиті фантазії російського президента про українську історію, мову, Церкву й ідентичність, а це аж ніяк не вписується в роль ЗМІ бути об’єктивним і правдивим джерелом інформації, чого так бракує в РФ.
ХХ ст. вже зазнало масованої брехні від відомого пропаґандиста Ґеббельса. Тепер кремлівські пропаґандисти використовують тактику та стратегію фашистського брехуна, але забувають, що 1 травня 1945 року він вчинив самогубство, забравши зі собою дружину та шістьох дітей.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply