Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

Безкровний вибух світової «бомби»

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

Безкровний вибух світової «бомби»

Петро Порошенко

Працівникам відомої німецької газети Suddeutsche Zeitung вдалося зібрати найповнішу досі інформацію про офшори на основі документів панамської юридичної компанії Massack Fonseca. Йдеться про розслідування багатьох офшорних компаній, відомих під назвою Panama Papers.
Мова йде про 2,6 терабайтів інформації, що містять 11,5 млн даних про президентів, політиків, відомих діячів спорту та культури, а також злочинців.
Не обійшлося тут і без українських політиків — соратник Януковича Іванющенко, син Азарова, Лазаренко та багато інших, котрі через родинні зв’язки потрапили у списки власнків офшорних компаній. Серед них виділяється Азаров-млодший, котрий під час головування його батька в українському уряді заснував на Британських Вірґінських островах аж 26 фірм! На жаль, серед імен президентів у Panamа Papers опинилося і прізвище Петра Порошенка. «Ставши Президентом, я відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. Очікую, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси», — повідомив глава Української держави у Facebook українською та англійською мовами.
Речник п. Порошенка заявив, що створення трасту та пов’язаних із ним компаній не мало жодного стосунку до політичних і воєнних подій в Україні, і що три офшорні компанії, про які йдеться в документах Panama Papers, не мали жодних активів та були частиною корпоративної реструктуризації, що мала сприяти продажу компанії Roshen. Чому такі компанії потрібно було створювати аж на Британських Вірґінських островах, речник не пояснив.
Політики та кримінальники використовували ту саму канцелярію в Панамі для приховування коштів, цінних предметів і документів. 150 журналістів із США, Сангану, Австралії, Близького Сходу, Африки, кожен на власну руку, впродовж десятків років розслідували діяльність офшорних фірм та їхніх засновників. Зараз понад 400 журналістів досліджують дані за допомогою понад сотні медійних засобів у цілому світі. До диспозиції журналістів — уся клієнтура фірми Mossack Ponseca — багатих, сильних і кримінальних елементів із цього світу.
Українців не може потішити той факт, що значна частина цього досліження розкриває таємниці Путіна та його найближчого оточення. Нас же найбільше цікавить, яким чином українські оліґархи могли десятиліттями вивозити капітал і не сплачувати податки у той час, коли життєвий рівень в Україні неухильно знижувався.
Сподіваємося, що у ВРУ буде негайно створено параламентський комітет для дослідження не тільки українських офшорних фірм із Panama Papers, бо малих і «незалежних» островів-держав багато у світі, а оліґархи — винахідливій народ.
Будемо сподіватися, що від вибуху «бомби» з Панами постраждають винні, а не ті, хто щодня потерпає через те, що мільярди постійно «відпливають» у офшорні зони на фіктивні фірми, рахунками яких заправляють уже реальні особи.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply