Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Журналіст попросив притулку в Литві

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Журналіст попросив притулку в Литві

Київський журналіст Анатолій Шарій попросив притулку в Литві, з огляду на переслідування з боку українських правоохоронних органів. «Якщо я повернуся в Україну, мене закриють, а там — придушать, і ніхто жодного слова не скаже. Я буду проходити процедуру надання притулку до кінця, а повернуся, коли братію Януковича почнуть розвішувати на стовпах. Я допоможу, буду мотузки милом натирати», — сказав п. Шарій.

За його словами, кілька місяців тому він виїхав до РФ, потім вирушив у Нідерланди, де попросив притулку. Та оскільки в паспорті Анатолія Шарія стояла литовська віза, згідно з Дублінською угодою, нідерландська влада скерувала його до Литви.

Причиною свого рішення журналіст називає переслідування з боку правоохоронних органів. «Я не відокремлюю української влади від Міністерства внутрішніх справ (МВС). Це — влада беззаконня й бандитів. Ці люди, прикриваючись законом, можуть посадити кожного», — заявив він. Проти п. Шарія в Україні було порушено дві карні справи, які він уважає сфабрикованими. «Сфабрикували одну справу щодо стрілянини в McDonald’s. Чоловік напав на мою дружину, яка перебуває в декретній відпустці, поводився неадекватно, запрошував «на вихід». У підсумку, отримав дві кулі з гумостріла та легкі тілесні ушкодження», — розповів журналіст.

Анатолій Шарій уважає, що інцидент у McDonald’s — не випадковість, оскільки якраз перед тим він почав досліджувати тему наркоторгівлі, що «покривається, а якщо говорити прямо — очолюваної МВС». За словами журналіста, міліція провела розслідування в справі про стрілянину в McDonald’s за чотири дні, «зліпила» проти нього справу та передала її в суд. Він також повідомив, що зараз його справа про одержання притулку в Литві перебуває на стадії розгляду, а правову допомогу йому надав колишній міністр економіки Богдан Данилишин, який уже отримав притулок у Чехії.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply