Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

ЗСУ прийняли на озброєння «Дозор-Б»

Автор:

|

Серпень 02, 2020

|

Рубрика:

ЗСУ прийняли на озброєння «Дозор-Б»
Панцерник «Дозор-Б»

За результатами державних випробувань і підконтрольної експлуатації тактичну бойову колісну машину «Дозор-Б» прийняли на озброєння Збройних силам України (ЗСУ). Перша партія панцерників пройшла випробування безпосередньо на фронті ще 2016 року. Після цього машину доопрацювали та покращили, провели підконтрольну експлуатацію з позитивними результатами. «Прийняття на озброєння підвищує експортний потенціал цієї бронемашини», — зауважив Айварас Абромавичус, генеральний директор «Укроборонпрому».
Тактичну бойову колісну машину «Дозор-Б» розробили з нуля фахівці Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О. Морозова (ХКБМ). У червні 2016-го на основі конструкторської документації ХКБМ фахівці Львівського бронетанкового заводу виготовили першу партію з десяти одиниць машин «Дозор-Б» та передали їх ЗСУ для підконтрольної експлуатації. Після цього доопрацюваннями та покращенням технічних характеристик машини займалися вже харківські конструктори.
Тактична бойова колісна машина «Дозор-Б» — повнопривідний панцерник, створений як багатоцільовий захищений транспортний засіб для перевезення особового складу, озброєння та військового обладнання масою до 2 т. Машина призначена для використання в підрозділах сухопутних військ, військової поліції, розвідувальних і тилових підрозділах. Залежно від призначення передбачається різне виконання: бронетранспортер (БТР), санітарна, командно-штабна, розвідувально-дозорна й інші спеціальні машини.
Перший демонстраційний взірець бронемашини «Дозор-Б» був представлений на збройовій виставці «Зброя та безпека-2004», але згадали про цю розробку лише 2014-го, коли забракло справної бронетехніки. 2016-го постачання тактичної бойової машини «Дозор-Б» до ЗСУ зірвалося, бо в зоні розташування двигуна в корпусах двох БТР виявили тріщини в броні.
Як повідомляв «Міст», раніше замість українських «Дозорів» Міністерство оборони України купувало польські аналоги.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply