Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

ЗСУ могли 2014-го взяти під контроль стратегічні об’єкти в Криму

Автор:

|

Березень 27, 2021

|

Рубрика:

ЗСУ могли 2014-го взяти під контроль стратегічні об’єкти в Криму
Віктор Назаров

Під час окупації Російською Федерацією (РФ) Автономної Республіки Крим (АРК) 2014 року українське військо планувало взяти під контроль та утримувати кримські летовища й інші стратегічні об’єкти, однак план скасували. Про це розповів Віктор Назаров, перший заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу (ГШ) Збройних сил України (ЗСУ), котрий тоді був у складі військової делегації на півострів. «Ті задуми передбачали наше силове втручання в Криму. Ми розуміли, що завдання достатньо складне і навряд чи може бути виконане на 100 %. Але тим не менш, взяти під контроль ключові аеродроми, ключові об’єкти, як потім було на Донбасі, було реально. Я досі аналізую і роблю висновок, що це завдання було реальним», — зазначив він.
«Планували взяти під контроль важливі критичні об’єкти військової інфраструктури на території півострова. Й усі важливі летовища, аеродром РФ у Новогвардійському, місця дислокації наших військ, перешийки. І боєготових частин було більш ніж достатньо для того, щоб не тільки чинити опір, але і застосовувати його», — поділився генерал. — Затвердили те, що треба підготувати сили і засоби. Перший ешелон — це були високомобільні десантні війська. Вони мали прибути з кількох аеродромів — Дніпро, Львів, Озерне, завантажитися на Іл-76 і АН-26. Літакам наказали злетіти, і вони почали рухатися за вказаним маршрутом на летовища. Гвинтокрилам звеліли доправити командування сухопутних військ. Підрозділи мали прибути на аеродроми, наближені до Криму: Кульбакіно Миколаївської області, Мелітополь, Херсон. І вже звідти перекидатися на територію АРК, на летовища Саки, Бельбек, Кіровськ, Джанкой. Другий ешелон, мав рухатися по перешийку, брати його під контроль.
За словами посадовця, відповідний план на початку березня 2014 року розглядав ГШ ЗСУ, однак пізніше його скасував Михайло Куцин, начальник генштабу. «Арґументація прозвучала так, що ситуація і так дуже напружена, не треба її напружувати ще більше. «Все, давайте команду «відставити», всіх повертати, і нікого не відправляйте, літаки на аеродроми, підрозділи — в казарми, і на цьому закінчуємо», — поділився Віктор Назаров.
Як повідомляв «Міст», у боях за Крим зупинили «Третій Рим», але нічому не навчилися.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply