Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

ЗСУ атакують, а нові «рекрути» в РФ відмовляються воювати

Автор:

|

Вересень 22, 2022

|

Рубрика:

ЗСУ атакують, а нові «рекрути» в РФ відмовляються воювати
Українські воїни хоча й трохи втомлені, але налаштовані рішуче

Збройні сили України (ЗСУ) деокупували більшу частину захоплених російськими окупантами територій у Харківській області та вийшли на кордон із Російською Федерацією (РФ). Український бліцкриг вразив як самих українців, так і окупантів, які втікають, кидаючи свої танки, склади озброєння та лазарети з пораненими солдатами. Міністерство оборони РФ визнало втечу своїх військ і назвало його «перегрупуванням». Укотре усвідомивши своє безсилля проти української армії, окупанти завдали удару по енергетичній інфраструктурі України.

Переламний момент
Військовий експерт Олег Жданов запевняє, що початок контрнаступу ЗСУ на Харківському напрямку є переламним моментом у війні, тобто розпочалася її третя стадія. До цього все літо українська армія вела позиційну війну. «Це буде не так швидко, як хочеться, поступово, але ми вже почали вирішувати питання з розгрому російських військ і звільнення нашої території», — зазначив він і наголосив, що через українські контрнаступальні дії російська армія переходить до тактики терористичних дій щодо мирного населення. «Зокрема, у с. Велика Олександрівка окупанти використовували людей як «живий щит». Таким чином намагаються завадити українським військам проводити штурмові дії», — додав фахівець.
Однак Михайло Подоляк, радник глави Офісу президента України, вважає, що переламний момент у російсько-українській війні відбудеться, коли ЗСУ деокупують Луганськ і Донецьк. Коли це трапиться, росіяни самі підуть і з Криму. «Деблокада Херсону дозволить розраховувати на певні дії з блокування коридору на півострів — ну, і відповідно з проведення спеціальних операцій вже в Криму. Їх опрацьовують, ми зараз цим займаємося», — повідомив він і назвав також важливим і Луганський напрямок.
Крім цього, чиновник зазначив, що мирні перемовини між Україною та РФ можуть розпочатися лише після успішних територіальних досягнень ЗСУ. Тоді Київ виставить свої ультимативні, дуже жорсткі вимоги. «Гадаю, до цього часу відбудеться певне оновлення політичної еліти в Російській Федерації, і думаю, що ці вимоги шокують Росію», — спрогнозував він.
Водночас зараз по всій лінії фронту ще діють 110 батальйонних тактичних груп Збройних сил (ЗС) РФ. Про це повідомив Вадим Скибіцький, представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ). За його словами, це близько 170 тис. людей. «Ми ясно розуміємо, як вони формують резерви та проводять мобілізаційні заходи: це так звані добровольці, патріотичні батальйони, резервісти Бойового армійського резерву країни, приватні військові компанії (ПВК), — перелічив експерт і додав: — Аби відновити свої сили, росіяни мають намір рекрутувати до війська близько 90 тис. осіб».
Також він розповів, що в РФ залишилося менше, ніж 200 «Іскандерів», тому їх бережуть, натомість випускають по Україні старі ракети С-300. «Вони перебувають на зберіганні довше ніж 30 років. Їх необхідно виводити з бойового складу. Тож замість того, щоб витрачати кошти на утилізацію, їх просто випускають по українській території. Їх є близько 7 тис., вистачить ще на три роки. Ракети «Калібр» могли б виробляти по 150-180 на рік, але близько 70 % деталей до них — не російського виробництва», — поінформував фахівець.
А в американському Інституті вивчення війни заявили, що після успішного контрнаступу ЗСУ в Харківській області окупанти не в змозі зміцнити нову лінію фронту.

Успіхи українців
Становище на фронті оцінив Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США. «Ми бачимо реальні та відчутні переваги від того, як Україна застосовує американські системи озброєнь. До прикладу, Україна знищила ракетами HIMARS уже більше 400 цілей, і це мало руйнівний ефект», — заявив він і наголосив, що попри відсутність переваги у вогневих засобах і кількості особового складу, українці продемонстрували високий рівень тактичної ефективності та неперевершену волю боротися за власну країну, боротися за свободу. «Крім того, українці ефективно поєднують можливості систем озброєння, якими ми їх забезпечили, зі загальновійськовими маневрами, чудовим командуванням для досягнення бажаного ефекту». Генерал наголосив, що США й інші країни, які входять до контактної групи у форматі «Рамштайн», налаштовані на забезпечення оборонною допомогою України не лише зараз, а й у майбутньому.
Свою чергою, Саша Бейкер, заступник міністра оборони США із політики, вважає, що український контрнаступ на півдні держави демонструє «обнадійливі ознаки». За його словами, українці демонструють «креатин», поєднуючи у своїх діях озброєння, надане різними країнами. «Втім, росіяни — грізний супротивник і має бути тривала боротьба», — зазначив урядовець. Це був перший випадок використання терміну «контрнаступ» щодо дій ЗСУ Пентаґоном. Досі міністр оборони Ллойд Остін і Марк Міллі уникали вживання цього слова.
Успіхи на північному сході, зокрема, повернення Ізюму, є найважливішими досягненнями України, але наразі не ясно, яке стратегічне значення матимуть ці успіхи. Про це пише The New York Times. Теперішні та колишні офіційні особи США високо оцінили витонченість української підготовки до контрнаступу. Газета повідомляє, що рішення рекламувати свій контрнаступ на півдні, перш ніж завдати удару на північному сході, є стандартним прийомом дезорієнтації, який використовують американські «зелені берети», які тренують українців із моменту окупації Криму 2014-го. Влітку ж ц. р. Київ активізував обмін розвідувальними даними зі Вашинґтоном, коли ЗСУ почали планувати контрнаступ.
Бен Годжес, колишній командувач Армії США в Європі, поділився, що нещодавній успіх вказує на те, що зусилля України щодо повернення земель на півдні та сході можуть розвиватися швидше, ніж він передбачав раніше, і навіть підготувати ґрунт для спроби відвоювати Крим наступного року.
Інші експерти погодилися, що ситуація для України може змінитися. Мік Малрой, колишній аґент ЦРУ, вважає, що контрнаступ українських військових просувається навіть швидше, ніж очікувалося, і що зараз настав час для української армії використовувати будь-яку нагоду, щоб послабити та знищити боєздатність РФ.
Для продовження успішного наступу Україна просить у Сполучених Штатів тактичні ракетні системи ATACMS дальністю 300 км. Про це пише The Wall Street Journal. Документ, на який посилається видання, підготував уряд України, його передали американським конґресменам. У переліку зазначені 29 видів систем озброєння та боєприпасів. Серед них — танки, безпілотні літальні апарати, артилерійські системи, протикорабельні ракети Harpoon і 2 тис. ракет для реактивних систем залпового вогню HIMARS.

Агонія Путіна
У ГУР МОУ повідомили, що в РФ готують чергову ротацію новобранців, що складатиметься головно з жителів Далекого Сходу та Камчатки. «Вони краще адаптовані до життя в умовах низьких температур і мають бути ефективнішими у зимовий період. Також ці військовослужбовці не привчені до комфорту і легко переживають відсутність налагодженого побуту», — озвучили в українські розвідці плани Кремля. Вербувальникам вдалося залучити певну частину населення північних реґіонів обіцянками високих виплат. Самі новобранці стверджують, що їм стільки не заробити й за все життя. «Втім, цей особовий склад має дуже низький рівень підготовки та практично нічого не знає про реальний стан справ щодо бойових дій в Україні», — заявили в ГУР. Також у РФ оголосили акцію збирання коштів на придбання зимової форми для окупаційного контингенту, який іще перебуває в Україні. Таким чином Кремль визнав, що не має достатньо бюджетних коштів, аби забезпечити своїх солдатів усім необхідним.
Однак військове командування РФ припиняє відправляти на територію України нові вже сформовані підрозділи. Адже поточна ситуація у театрі бойових дій і недовіра до вищого командування змушують добровольців категорично відмовлятися від перспективи служби у бойових умовах. На ситуацію впливає й інформація про справжню кількість втрат.
Джерела в Кремлі стверджують, що Путін розчарувався у власній армії. Він вирішив знову змінити командування західної групи військ. Новим командувачем став генерал-полковник Олександр Лапін. Втім, він не продемонстрував жодних ознак того, що має намір змінити свою поточну обмежену наступальну кампанію.
Тоді володар Кремля наказав російським олігархам створювати свої приватні військові кампанії (ПВК) для «нового етапу війни», який начебто має відбутися у жовтні. Про це повідомив Христо Грозєва, керівник Bellingcat. Він повідомив, що й державним корпораціям наказали створити власні ПВК.
Як повідомляв «Міст», орду можна перемогти лише потужною зброєю.

Євген Клен

About Author

Meest-Online