Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Зміни за стандартами НАТО

Автор:

|

Лютий 19, 2020

|

Рубрика:

Зміни за стандартами НАТО
Українські воїни

Збройні сили України (ЗСУ) продовжують підганяти під стандарти НАТО. Тепер там створили нові командування і призначили їхніх командувачів. Перебудова структури війська спрямована на досягнення чіткого розмежування повноважень між усіма органами військового управління. «На виконання загальних директив Міністерства оборони України (МОУ) та Генерального штабу (ГШ) ЗСУ завершився перший етап реформування Збройних сил України», — повідомила пресслужба ГШ.
Зокрема, командування об’єднаних сил ЗСУ очолив генерал-лейтенант Сергій Наєв, командування сил підтримки ЗСУ — полковник Микола Жирнов, командування військ зв’язку та кібернетичної безпеки ЗСУ — генерал-майор Євген Степаненко.
Також уперше в Україні створили Командування медичних сил ЗСУ. Його очолив генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко. Формування нової структури передбачає об’єднання медичної служби під єдине керівництво командувача медичних сил, яке підпорядковане головнокомандувачу ЗСУ. За словами генерала Хоменка, створення Командування медичних сил планували 2021 року, проте керівництво і МОУ, і ГШ ініціювало прискорення проведення реформ, у т. ч. щодо створення єдиного керівництва.
Крім цього, Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроєкт № 2466 про визнання таким, що втратив чинність, закон «Про Стройовий статут Збройних сил України». За нього проголосували 278 депутатів. «Цей законопроєкт спрямований на впровадження стандартів НАТО в усіх сферах військової діяльності з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в Організації Північноатлантичного договору», — йдеться в пояснювальній записці.
Прийнятий закон Також дозволить привести нормативно-правові акти України у відповідність до євроатлантичних норм і критеріїв членства в НАТО шляхом внесення змін до відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів України з питань, які регулює Стройовий статут ЗСУ.
Закон передбачає, що Кабінет Міністрів України до 1 березня ц. р. має внести свої нормативно-правові акти, передбачивши повноваження МОУ визначати стройові прийоми та рухи військовослужбовців без зброї і зі зброєю; строї підрозділів та військових частин у пішому порядку і на транспорті; порядок виконання військового вітання, проведення стройового огляду, місце Бойового прапора військової частини у строю, порядок його внесення і винесення; обов’язки військовослужбовців перед шикуванням і в шерензі та вимоги до стройового навчання. Закон набуде чинності 1 березня 2020-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply