Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Замість українських «Дозорів» МОУ купує польські аналоги

Автор:

|

Серпень 21, 2019

|

Рубрика:

Замість українських «Дозорів» МОУ купує польські аналоги
«Дозор-Б» й Oncilla

Міністерство оборони України (МОУ) замість українських бронемашин «Дозор-Б» закуповує їхній польський аналог Oncilla. У відомстві повідомили, що за період із 2017-го по 2019 рік не закупили жодної української бронемашини «Дозор-Б» через не названі недоліки, виявлені під час експлуатації.
А Віктор Андрощук, директор Львівського бронетанкового заводу, повідомив, що його підприємство більше не виробляє «Дозор-Б», бо «після 2016 року замовлень не було».
Свою чергою, Руслан Джалілов, голова Асоціації виробників озброєння та військової техніки України, зазначив: «За оцінкою військових, які експлуатували Oncilla, машина зібрана якісніше, (має) більш просторе компонування всередині. Машина не галаслива всередині, гальмівна система задовольняє, заряджання відбувається зсередини».
Тактична бойова колісна машина «Дозор-Б» — це розробка «Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова». Збирали панцерник на Львівському бронетанковому заводі, що входить до складу «Укроборонпром». Український «Дозор» уперше репрезентували 2004-го. 2016 року до Збройних сил передали першу і наразі єдину партію з десяти бронемашин.
У липні 2017-го тодішній президент України заявляв, що на Львівському бронетанковому зберуть 20 нових бронемашин «Дозор», а отримані 920 млн грн завод спрямує на танки, пожежні машини та нові «Дозори». У серпні того ж року Петро Порошенко казав, що завод виготовляє шість машин, аби виправити виявлені під час випробувань недоліки, а МОУ замовлення на них скоротило.
За ваги 8,5 т «Дозор» розвиває швидкість до 100 км/год. Крім екіпажу, машина вміщує ще шістьох осіб. Броня автомобіля витримує удари зі стрілецької зброї калібром 7,62. «Дозор» оснащений дистанційно керованим великокаліберним кулеметом. Польський панцерник Oncilla зовні схожий із «Дозором», адже його створювали на основі української розробки. Для цього Польща купила в України ліцензію на виробництво. Першу Oncilla представили 2013 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply