Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Українські БПЛА готові атакувати

Автор:

|

Грудень 28, 2022

|

Рубрика:

Українські БПЛА готові атакувати
Апарат «Кронос»

Державний концерн «Укроборонпром» перейшов до фінальної стадії випробувань українського ударного безпілотного літального апарату (БПЛА) з бойовою частиною у 75 кг та дальністю польоту до 1 тис. км. Як розповіла Наталія Сад, речниця «Укроборонпрому», низка етапів випробувань уже позаду.
«Успішних випробувань. І ми переходимо до етапу випробування під дією засобів радіоелектронна боротьби (РЕБ) на виконання доручення начальника Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ). Після того, як ми успішно випробуємо БПЛА під дією РЕБ, ми сподіваємось, що зможемо перевірити його в бойовому застосуванні», — поінформувала вона.
А тим часом три військові аеродроми, у т. ч. в Саратовській області РФ, на відстані щонайменше 600 км від України, були вражені українськими БПЛА. Таким чином Київ продемонстрував, що може завдавати дальніх ударів навіть без західного обладнання. «Україна тепер зможе вразити всі цілі на території Росії, у т. ч. Сибіру, — написала The Financial Times із посиланням на джерела в українському уряді. «В Україні ми знаємо, як важко захищатися від таких атак з повітря. Незабаром і Росія не матиме безпечних зон», — зазначив співрозмовник видання.
Удари ЗСУ пробили російську систему протиповітряної оборони та вразили стратегічні військові бази, які раніше вважалися невразливими. Одним із довготермінових результатів атак може стати розосередження Росією своїх військ усередині країни, що допоможе захистити їх, але ускладнить військові операції. У РФ заявили, що Україна просто модернізувала радянські БПЛА Ту-141, проте українські інженери з цим не зовсім згодні. Зокрема, фахівці зазначили, що дрони, які атакували летовища, могли рухатися зі швидкістю, близькою до швидкості звуку.
Радник із питань оборони заявив, що ці БПЛА не є ні моделями «Укроборонпрому», ні модифікованими радянськими, а швидше спільною ініціативою українського уряду та приватного сектору. За його словами, БПЛА використали інерційні навігаційні системи для пошуку своїх цілей. Хоча дрони на такі точні, як GPS, вони не вимагають супутникового з’єднання, тому їх неможливо заглушити.
Крім цього, українські інженери створили унікальний електричний підводний БПЛА. Компанія Highland Systems, заснована українцями, створила новий електричний самозарядний, безпілотний підводний човен під назвою «Кронос», озброєний торпедами. Це гібридне судно, що має унікальну конструкцію корпусу з використанням технології Stealth, що дозволяє значно знизити витрати палива, збільшити максимальну швидкість човна та забезпечує чудову стійкість.
Такий підводний човен можна активно застосовувати в бойових місіях. За бажанням замовника на човен можна встановити до шести торпед малих розмірів — причому замовник сам може вибрати, які торпеди встановлювати. Зараз компанія веде перемовини щодо встановлення на підводний БПЛА шести торпед Black Scorpion від компанії Leonardo.
Тактико-технічні характеристики підводної субмарини «Кронос»: ширина — 7,4 м, довжина — 9 м, висота — 2,2 м, швидкість на воді — 80 км/год., швидкість під водою — 50 км/год., робоча глибина — 150 м, критична глибина занурення — 250 м. Час перебування під водою — 36 годин у режимі батареї, 18 годин — у режимі генератора, у гібридному режимі — 54 години.
Як повідомляв «Міст», дрони діють і на суходолі, і на морі.

About Author

Meest-Online