Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Україна виробляє військову техніку з НАТО

Автор:

|

Грудень 13, 2022

|

Рубрика:

Україна виробляє військову техніку з НАТО
Українські снаряди

Україна вироблятиме військову техніку та важке озброєння щонайменше з шістьма країнами-членами НАТО. Це — Польща, Чехія, Франція, Данія та ще кілька, укладені договори з якими не дозволяють розголошувати подробиці. «Ми створюємо спільні оборонні підприємства, будуємо лінії виробництва боєприпасів замкнутого циклу, спільно виробляємо броньовану техніку та реактивні системи залпового вогню та розробляємо нові високотехнологічні зразки озброєння. Для цього використовуємо як наявні потужності, так і нові у безпечних місцях, — заявили в «Укроборонпромі».
Однією з останніх угод став договір про створення спільного оборонного кластера, який підписали президент України та прем’єр-міністр Чехії Петро Фіала. Він передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів, побудову сервісних хабів із обслуговування та ремонту техніки й озброєння, а також співпрацю в сфері високих технологій.
В «Укроборонпромі» підтвердили, що вже налагодили виробництво боєприпасів калібру 122 та 155 мм, а також мін калібру 120 мм. Засоби влучення пройшли успішні випробування, їх виробляють за технологією НАТО вже не перший місяць у різних місцях, зокрема, й у країнах-партнерах. Ці боєприпаси мають зменшити залежність української артилерії від закордонних поставок, де запаси снарядів і мін радянських калібрів поступово вичерпуються.
Перші світлини з «привітами» для російських окупантів уже з’явилися в соціальних мережах. Зокрема, відповідну фотографію одного з них показала парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра), колишня полонена. «У нас тут перемога: перший серійний вітчизняного виробництва, із чим я щиро вітаю усіх», — підписала вона світлину. Також своє послання окупантам на боєприпасі залишив Іван Леньо, лідер гурту Kozak System.
«Гарні хлопці з «Укроборонпрому», які налагодили нове виробництво 152 та 122 калібрів, запропонували після обстрілу Дніпра допомогу. Кажуть: «Давай зробимо добру традицію, щоразу будемо відповідати особисто», — зазначив Борис Філатов, мер міста.
Водночас група «Метінвест» розробила новий спосіб виробництва панцерної сталі. Про це повідомив Юрій Риженков, генеральний директор об’єднання. «З перших днів повномасштабного вторгнення наші акціонери вирішили, що компанія має підтримувати ЗСУ. Ми розробили нові способи виробництва броньованої сталі, яку зараз використовують у бронежилетах, і передали українській армії та територіальній обороні більш ніж 150 тис. бронежилетів. Ми також розробили нові сталеві мобільні укриття, які можна використовувати в польових умовах для обігріву та захисту військових від обстрілів», — розповів він.
Посадовець додав, що наразі працюють лише два металургійні заводи компанії, які завантажені на 50-60 %, проте «Метінвест» усе одно знаходить можливості допомагати ЗСУ. «Ми передаємо те, що потрібно силам оборони України в польових умовах — автомобілі, бронетехніку, тепловізори, рації тощо», — поділився він.
Як повідомляв «Міст», постачання Україні зброї та фінансова підтримка триватимуть.

Ольга Дем’янчук, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply