Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Україна вперше взяла участь у засіданні комітету НАТО

Автор:

|

Листопад 09, 2021

|

Рубрика:

Україна вперше взяла участь у засіданні комітету НАТО
Єнс Столтенберґ

Під головуванням Єнса Столтенберґа, генерального Секретаря НАТО, минулого тижня в Брюсселі (Бельгія) відбулося засідання вищого дорадчого комітету Північноатлантичної ради Альянсу з питань озброєнь — Конференції національних директорів озброєнь.
«Вперше за понад пів століття діяльності Комітету представника України запросили до участі у питаннях, які раніше були прерогативою винятково країн-членів НАТО», — йдеться у повідомленні Міністерство оборони України. Під час конференції у штаб-квартирі НАТО українську державу репрезентував Олександр Носов, заступник міністра оборони. За його словами, Україну й раніше залучали до участі у засіданнях Конференції, але цього разу залучили до планів із інновації в оборонно-технічній сфері, трансформації у взаємодії з наукою й оборонно-промисловим комплексом і досягнення оптимального співвідношення воєнних потреб і бюджетних можливостей НАТО.
Заступник міністра наголосив на тому, що Конференція національних директорів озброєнь Альянсу проходила одразу після того, як міністри оборони країн НАТО затвердили новий план оборони союзу під час конфліктів і криз, із метою планування негайного формування сил Альянсу у потрібний час і в потрібному місці. У Брюсселі також відбулися двосторонні зустрічі представника України з національними директорами з озброєння держав-членів НАТО.
Конференція національних директорів із озброєння з 1996 року є вищим дорадчим Комітетом Північноатлантичної ради Альянсу з питань озброєнь. Вона координує реалізацію політики НАТО у сфері розвитку озброєння та військової техніки. До роботи Конференції залучають керівників національних відомств або відповідних підрозділів відомств, які відповідають за формування та реалізацію політики у сфері озброєння та військової техніки.
Як повідомляв «Міст», Кремль відреагував на можливість вступу України до НАТО.

Павло Дак, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply