Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Труднощі при достачанні західної зброї на передову

Автор:

|

Серпень 12, 2022

|

Рубрика:

Труднощі при достачанні західної зброї на передову
РСЗВ HIMARS

Україна зіштовхнулася з труднощами через те, що західна зброя різниться між собою, їй потрібні різні боєприпаси і немає запчастин для цього обладнання. Зараз у бій в Україні вступає сучасніше й ефективніше західне озброєння, особливо далекобійні артилерійські гармати, які вже змінюють ситуацію на фронті, дозволяючи завдавати точкових ударів по важливих складах боєприпасів, інфраструктурі проти повітряної оборони та командних центрах РФ глибоко в запіллі.
Однак освоєння цього нового обладнання, що по крихтах надходить із різних західних країн, виявляється серйозною проблемою. «Цьогорічний підхід, за якого кожна країна передає батарею зброї частинами, швидко перетворюється на логістичне жахіття для українських сил, оскільки для кожної батареї потрібна окрема система навчання, обслуговування та логістики», — повідомили в Лондонському королівському інституті об’єднаних озброєнь».
Зокрема, Україна отримує від Заходу буксировані гаубиці M777 зі США, Австралії та Канади, а також самохідні гаубиці Caesar із Франції, Panzerhaubitze 2000 або PzH 2000 із ФРН, а також американські M109 та AHS Krab із Польщі. «Ці системи не мають між собою нічого спільного. Боєприпаси мають бути взаємозамінними тощо. Але це не так», — пояснює експерт Джек Вотлінґ.
НАТО спробувало стандартизувати боєприпаси, щоб вони стали взаємозамінними між країнами, але ці зусилля мали обмежений ефект. «Україні дали не просто різні види зброї. Її збройні сили також повинні навчитися поводитися з західною зброєю та обслуговувати її», — зазначає Скотт Бостон, старший оборонний аналітик Rand Corp.
За словами п. Вотлінґа, це неповний перелік проблем, із якими має справу Україна під час поводження з різними артилерійськими системами. Деякі мають калібр 39, а деякі — 52. У них різні запасні частини та вимоги до технічного обслуговування, різні механізми завантаження та різні заряди.
Також є різні вимоги до навчання для експлуатації й обслуговування систем, а також різні ланцюжки постачання запчастин. Через те, що деякі з цих систем поставляють у такій невеликій кількості, бракує частин, які можна переміщати на лінію фронту та назад для обслуговування. Тому їх доводиться вилучати, коли ламаються. Тож іншою проблемою є відсутність запчастин для західного обладнання.
Водночас Олексій Рєзников закликав партнерів України тестувати нове озброєння на полі бою проти окупантів. «Гадаю, для наших партнерів у Польщі, США, Франції, ФРН або для наших турецьких партнерів це хороший шанс тестувати їхнє озброєння. Тому давайте нам інструменти, ми закінчимо роботу, й у вас буде нова інформація. Багато зброї зараз тестують у реальних умовах бою проти російської армії, яка має багато своїх сучасних систем. Вони мають інтелектуальні засоби радіоелектронної боротьби та зв’язку, засоби протиповітряної оборони, крилаті та балістичні ракети, а також інше обладнання. Ми ділимося всією інформацією та досвідом із нашими партнерами. Ми зацікавлені у тестуванні сучасних систем у бою проти ворога», — заявив він. За словами міністра, Україні для ефективного захисту нам потрібно близько 50 HIMARS і РСЗВ М270. Наразі Україна використовує, принаймні, вісім HIMARS. При цьому для контрнаступу Україні треба приблизно 100 HIMARS і додаткові бронетранспортери, бойові машини піхоти та розвідувальні дрони.
Як повідомляв «Міст», РСЗВ HIMARS знищують склади боєрипасів у запіллі ворога.

Олена Мазуренко, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply