Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Строкову службу можна буде проходити в теробороні

Автор:

|

Грудень 30, 2020

|

Рубрика:

Строкову службу можна буде проходити в теробороні
Сергій Кривонос

Сергій Кривонос, заступник секретаря Ради з національної безпеки й оборони (РНБО), запропонував закріпити в законі можливість для призовників проходити строкову службу не в армії, а в батальйонах територіальної оборони без відриву від місця проживання.
За його словами, зараз використання строкової служби в Збройних силах — це переважно «служба рабів». «Залежить, звісно, від командирів. Декотрі командири зацікавлені, а деякі — ні: прибирайте територію, ходіть у наряди, але не вчіться як військові фахівці», — запевняє генерал-майор.
Замість цього він пропонує дозволити чоловікам призовного віку служити в батальйонах територіальної оборони без відриву від дому та роботи, проходити підготовку у вихідні дні. Крім цього, у законопроєкті мають передбачити право чоловіків, котрі пройшли відповідну військову підготовку і служать у батальйонах територіальної оборони, тримати вдома зброю.
Членам тероборони пропонують роздати 80 тис. одиниць вогнепальної зброї. Посадовець наголосив, що законопроєкт № 4504 вже обговорювали з профільним комітетом Верховної Ради і з представниками силових відомств. У його основу закладена необхідність ефективного реагування на зовнішні загрози. Того, що зброю зберігатимуть удома членів тероборони, Сергій Кривонос не боїться. Він зазначив, що в громадян і так є більше мільйона одиниць зброї на руках.
«Упродовж перших трьох років людина, котра не має абсолютно ніякої підготовки, проходить навчання [в батальйоні територіальної оборони за місцем проживання у вихідні дні] й отримує наприкінці військово-облікову професію, а потім ще два роки він знову ж за рахунок своїх вихідних — 45-48 діб на рік — проходить службу, віддає те, що в нього вкладено. Це нормально? Нормально. Тому що ми повинні отримати від такої людини віддачу. Це достатньо мотивує людей», — наголосив він. Однак зброю мають зберігати у сейфах під сигналізацією відповідно до вимог чинного законодавства. Законопроєкт планують розглянути в парламенті в лютому-березні 2021 року.
Свою чергою, Володимир Зеленський заявив, що якщо Російська Федерація (РФ) вирішить напасти на Україну з боку окупованого Криму, тоді будуть мобілізовані всі — і чоловіки, і жінки. На думку генерала Кривоноса, така ідея — нереалістична, адже більшість українців не готові до цього ідеологічно і не навчені. «Це жахлива ситуація, навіть не хочу її представляти. Я проти цього. Будемо сподіватися, що це неможливо. Інакше буде велика війна. Ми нікуди не підемо, ми всі будемо воювати, всі будуть мобілізовані — і чоловіки, і жінки», — зазначив він.
За даними чиновника, оточення президента переконує його, що реалізувати ідею такої мобілізації можливо. «Це оточення розповідає, що вони це здатні зробити. А ми, хто це пройшли і бачили це в свої реаліях, розуміємо, що навіть якщо теоретично зможемо мобілізувати жінок і чоловіків — чи навчені ці люди тримати зброю в руках? Ні. Чи хочуть ці люди це робити? Ні», — заявив він.
За словами генерал-майора, в Україні патріотизм «не підтримується на рівні держави», а мобілізаційний резерв потрібно виховувати, зокрема, й ідеологічно. Він нагадав, що 2014 рік показав, що величезна кількість мобілізованих йшли воювати, але ще більша кількість — утікали від мобілізації. «Тому держава повинна виховувати цей мобілізаційний резерв, й ідеологічно також. Цього не за рік досягається. Це по-перше. По-друге, ми повинні розуміти, що навіть мобілізувавши людей, ми їх повинні ще навчити. Тому що ми ж не воюємо м’ясом, не кидаємо людей десятками тисяч. З іншого боку, подивіться на досвід азербайджансько- вірменської війни. Вона показала, що невелика кількість особового складу у взаємодії з технікою за правильно спланованих операцій дозволяє досягти високих результатів. Тому величезна кількість мобілізованих людей не вирішить питання здатності протидіяти ворогові», — запевнив посадовець.
Як повідомляв «Міст», Генеральний штаб Збройних сил України планує зменшити кількість рекрутів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply