Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

США передали Україні партію ракет Javelin

Автор:

|

Червень 26, 2020

|

Рубрика:

США передали Україні партію ракет Javelin

Управління оборонної співпраці Посольства США в Україні минулого тижня отримало військове обладнання на понад 60 млн USD, у т. ч. протитанкові ракети Javelin. Його вже передали ЗСУ. Американські дипломати також опублікували світлин з аеродрому, де відбувалося розвантаження цього обладнання та боєприпасів. У посольстві наголосили, що США наполегливо стоять на боці України в підтримці її суверенітету та територіальної цілісності перед обличчям російської аґресії.
Нагадаємо, що вперше Київ отримав ракети Javelin у квітні 2018-го на загальну суму 47 млн USD. Це були 37 пускових установок і 210 протитанкових керованих ракет до них. У січні ц. р. стало відомо, що Україна вперше безпосередньо закупила у США комплекси Javelin на суму в 36,5 млн USD. А в лютому — що Міністерство оборони США підписало контракт із групою компаній Raytheon-Lockheed Martin на виробництво комплексів Javelin для низки країн, у т. ч. України на суму 18,4 млн USD. Цього тижня їх передали ЗСУ.
Також американська влада США затвердила продаж Україні 16 патрульних катерів Mark VI, супутніх озброєнь і військової техніки на загальну суму близько 600 млн USD. Про це 17 червня повідомила Аґенція з оборонної співпраці та безпеки США, що входить у структуру Пентаґону. Відповідно до національного законодавства дозвіл на можливу поставку видав Державний департамент США й американська адміністрація офіційно повідомила про це Конґрес.
Український уряд зробив запит на придбання 16 патрульних катерів Mark VI; 32 легких гармат MSI Seahawk A2; 20 оптико-електронних та інфрачервоних радарів; 40 гармат MK44, засобів зв’язку тощо. У Пентаґоні наголосили, що виконання контракту відповідає інтересам зовнішньої політики і національної безпеки Сполучених Штатів і додали, що Україна є партнером США, який сприяє політичній стабільності та економічному прогресу в Європі, а пропонована угода зміцнить здатність країни відбивати поточні і майбутні загрози. Завдяки цим катерам Україна отримає можливість краще захищати територіальні води й інші інтереси на морі. У Міністерстві оборони США впевнені, що ця угода не змінить базовий військовий баланс у реґіоні.
Як повідомляв «Міст», у США розпочали виробництво нової моделі Javelin.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply