Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Шлях до перемоги буде тернистим, але обов’язково успішним

Автор:

|

Вересень 27, 2022

|

Рубрика:

Шлях до перемоги буде тернистим, але обов’язково успішним
Саме зараз відбувається справжнє визволення України

Перемога над Російською Федерацією (РФ) буде нелегкою, але сама війна не триватиме роками. Про це заявив Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України. За його словами, Україна має зробити так, аби Росія вже не мала жодного бажання атакувати знову. Він також заявив, що у низці реґіонів РФ назріває невдоволення режимом Путіна. Українська влада отримала дані соціологічних опитувань, які провели російські спецслужби. З відповідей випливає, що в Росії починають з’являтися території, готові звільнятися від колоніального гніту. Самі ж росіяни знають про проблеми у низці реґіонів і в разі їхнього наростання все може закінчитися розвалом Росії. На першому місці серед них — Татарстан, на другому — Чечня.

Коли звільнять Херсон?
Домінік Трінкван, колишній глава військової місії Франції при Організації Об’єднаних Націй, вважає, що контрнаступ України на півдні розгортається успішно, й якщо не станеться несподіваних поворотів, українські сили вже до жовтня можуть деокупувати Херсонщину. Він зауважив, що Україна методично готувалася до контрнаступу, що можна побачити з її попередніх дій: знищення складів і командних пунктів російських військ за допомогою далекобійної зброї, а також діяльності партизанського руху. «Росіяни, схоже, здивовані використаними методами. Руйнування складів боєприпасів і логістичних пунктів, передусім залізниці, суттєво їх похитнуло. Тепер, якщо війська, розміщені на захід від Дніпра, не отримуватимуть снарядів, вони не зможуть боронитися. Якщо вони більше не отримують припасів, для деяких підрозділів це критично», — зазначив генерал.
Він також вважає, що багато російських солдатів віддають перевагу втечі з поля бою, ніж опору, позаяк деякі з них перебувають на полі бою чотири-п’ять місяців, не були замінені і, вочевидь, перебувають у кепській формі. «Зараз у росіян величезна проблема з людськими ресурсами. Вони намагаються набрати багато людей, але Путін, який не хоче оголошувати війну, не може видати указ про мобілізацію. Він хоче й надалі справляти враження, що все йде нормально», — стверджує французький військовий. На його думку, до зими українці можуть взяти під контроль весь правий берег Дніпра і місто Херсон. «Не забуваймо, що це місто швидко захопили внаслідок раптового нападу на початку березня, але населення від російської окупації не в захваті», — пояснив Трінкван.
Свою чергою, американські й українські чиновники розповіли журналістам CNN, що українські захисники прагнуть звільнити окуповану Херсонську область до кінця року, адже досягли успіхів на півдні. Сполучені Штати спостерігали, як українські сили досягли успіху в атаці на російські лінії постачання з наміром відрізати й ізолювати російські війська, які зараз дислокуються на захід від річки Дніпро. Тепер Україна має на меті відвоювати всю територію на північ чи захід від Дніпра, не лише Херсон, а й Нову Каховку, місце розташування важливої гідроелектростанції, а також канал, який постачає до Криму воду.
Офіційні особи США заявили, що українські війська посилили атаки на сході України, щоб завадити російсько-терористичним військам перекинути сили на південь, аби спробувати відбити там український контрнаступ. Американські чиновники визнають, що українська мета повернути Херсон до кінця 2022 року є амбітною, але можливою, якщо Україна продовжить досягати прогресу в своїх поточних операціях.
Однак Київ закликали обмежити операцію як за її цілями, так і за географією, щоб уникнути надмірного розтягування та застрягання на кількох фронтах. Українці спершу розглядали можливість ширшого контрнаступу, але потім звузили свою місію на Херсонський напрямок.

Загнаний звір огризається
За успіхи ЗСУ на фронті російські окупанти можуть посилити ракетні обстріли, піти на черговий шантаж і відступити. Так вважає Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень. За його словами, попри успішні дії ЗСУ, тішитися зарано, адже війна ще не закінчилася, й окупанти точно спробують відповісти.
Експерт називає три варіанти того, як окупанти реагуватимуть на свій провал. Згідно з першим, росіяни почнуть брехати та городити маячню, що відступ із Харківщини — це «тактичний маневр», «хитрий хід», а вони готують ударні групи в інших місцях. Крім того, варвари однозначно посилять ракетні обстріли території України. «У цей час залишки військ, які хоча б на щось спроможні на сході та півдні, переведуть у глуху ешелоновану оборону. Це, якщо їм взагалі вдасться це зробити, бо може і не вдатися. Також вони спробують нашкребти хоча б якісь резерви в РФ, щоб перекидати їх до України», — пояснив експерт.
На його думку, другий варіант полягає в тому, що крім посилення ракетних ударів і спроби назбирати резерви, Путін і його посіпаки можуть знову почати погрожувати тактичними ядерними ударами. Третій сценарій — найменш імовірний. Росія може визнати реальну ситуацію й ухвалити рішення про відступ. «Путіна атакують із двох боків. Перші — «яструби», які вимагають активніших і більших дій щодо війни, а він не може їх продемонструвати. Другі — так зване ліберальне крило, яке пропонує звинуватити Путіна у державній зраді та відправити у відставку.

Після перемоги
Через шість місяців дуже тяжкого періоду війни Україна почала переходити в контрнаступ, і російське вторгнення можна розглядати лише як провал. Про це заявив Вільям Бернс, директор ЦРУ. Він наголосив, що Путін дуже недооцінив мужність і військовий потенціал українців. «Попри те, що останній розділ війни в Україні ще не написаний, важко розглядати хід військової кампанії Путіна як щось інше, крім провалу», — зазначив головний розвідник Америки.
За його словами, російський лідер оточений радниками, які не наважувалися озвучити йому альтернативну думку, тож диктатор хибно вважав, що затяжний конфлікт підірве рішучість Європи та послабить увагу США до України. «Зараз Путін робить ставку на те, що він буде жорсткішим, ніж українці, європейці й американці. Я і мої колеги з ЦРУ вважають, що Путін настільки ж помиляється щодо цього, наскільки глибоко не мав рації в своїх припущеннях, зроблених ще у лютому минулого року про готовність України до спротиву», — зазначив директор ЦРУ. — Цей новий прорахунок матиме далекосяжні наслідки, позаяк не лише показує слабкість російської армії, а й гарантує довготривалу шкоду для російської економіки та поколінь росіян».
Своєю чергою, Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента України, вважає, що так звана російська еліта буде по-звірячому боятися покарання за злочини проти України. «Щоб побачити обличчя людей, які будуть фантастично налякані, за це треба воювати. Щоб усі ці люди, це ірраціональне зло, були покарані в прямому етері. Так само, як у прямому етері світ зараз дивиться, як убивають українців, наших дітей. Треба подивитися, як ці люди боятимуться відповідальності й розумітимуть, що відповідальність точно їх дістане, — зазначив він. — Чому я хочу, щоб одна з ключових поразок була в Донецьку та Луганську? Росія буде зовсім інакше сприймати те, що відбувається й наші вимоги. А серед наших вимог буде ультимативна вимога видати нам усіх людей, незалежно від того, громадянами якої країни вони є, які коїли злочини, зокрема, юридичного характеру».
А Егілс Левітс, президент Латвії, заявив, що після перемоги у війні з Росією Україна стане однією з найпотужніших націй і важливою складовою європейської спільноти. Але свій внесок у цю перемогу має зробити й Європа. Він зауважив, що майбутній мир має бути укладений лише на умовах України та ґрунтуватися на міжнародному праві. «Це наш спільний тягар», — наголосив латвійський лідер.
Він також вважає, що міцний і тривалий мир може настати лише ґрунтуючись на міжнародно визнаних цінностях і правах. Тому партнери не повинні підштовхувати Київ до якихось перемовин чи компромісу з Москвою. «Я б не підтримував реальну політику в поганому розумінні, тобто політику капітулянства, поразки. Бо вона не веде до справжнього миру», — додав п. Левітс.
Як повідомляв «Міст», ЗСУ атакують, а нові «рекрути» в РФ відмовляються воювати.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply