Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Що нового розробили для оборони України

Автор:

|

Грудень 23, 2020

|

Рубрика:

Що нового розробили для оборони України
Українські воїни біля комплексу «Нептун»

В Україні поступово модернізують військову техніку та створюють нові взірці озброєння. Деякі з них проходять випробування, а деякі вже довели свою ефективність і можуть розроблятися для оснащення української армії.
В «Укроборонпромі» повідомили, що за підсумками десяти місяців ц. р. виготовили озброєння та військової техніки, а також надали послуг із їхнього ремонту й обслуговування на 14 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Загальний обсяг виробництва склав 25,2 млрд грн, що на 3 млрд грн більше, ніж за січень-жовтень 2019-го. Обсяг виготовленої продукції (послуг) підприємств бронетанкової галузі склав 180 % порівняно з аналогічним періодом 2019 року та становить 4,9 млрд грн (2,7 млрд грн 2019-го відповідно). Обсяг виробництва суднобудівних і судноремонтних підприємств концерну становить 177 % або 3,7 млрд грн (2 млрд грн 2019-го відповідно). Обсяг виготовленої продукції та наданих послуг на підприємствах радіолокації, радіозв’язку та спеціального приладобудування склав — 102 % або 2,1 млрд грн.
У липні ц. р. Збройні сили України (ЗСУ) прийняли на озброєння тактичну бойову колісну машину «Дозор-Б». Це повнопривідний панцерник із колісною формулою 4 х 4. Створений, як багатоцільовий захищений транспортний засіб для перевезення особового складу, озброєння та військового обладнання масою до 2 т. Машина призначена для використання в підрозділах сухопутних військ, військової поліції, розвідувальних і тилових підрозділах. Залежно від призначення передбачається різне виконання при виробництві: бронетранспортер, санітарна, командно-штабна, розвідувально-дозорна й інші спеціальні машини.
У серпні ц. р. ЗСУ прийняли на озброєння береговий ракетний комплекс 360МЦ «Нептун». Олексій Неїжпапа, командувач Військово-морських сил України (ВМСУ), повідомив, що комплекс поставлять на чергування 2021-го. Черговий етап випробувань ракетного комплексу провели на державному випробувальному полігоні «Алібей» у травні та червні ц. р.
Дальність пуску ракети комплексу «Нептун» може сягати до 280 км. Цього достатньо для дієвого стримування агресивних дій противника на морі. Швидкість польоту ракети становить до 1000 км/год., при цьому під час руху ракета може кілька разів самостійно змінювати свій польотний шлях. Кожна ракета оснащена головкою самонаведення, яка має надвисокі кути огляду. Крім цього, вона стійка до радіолокаційних завад, що необхідно для проходження систем радіолокаційної боротьби кораблів супротивника.
Комплекс крилатих ракет наземного базування «Нептун» призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів і транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, а також берегових радіоконтрастних цілей, у простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби та року, за активної вогневої та радіоелектронної протидії ворога.
У червні ц. р. вперше передали військовим безпілотний літальний апарат (БПЛА) Spectator-M1. Він прийшов випробування та був прийнятий на озброєння ЗСУ. Призначений для розвідки місцевості, може бути використаний для моніторингу державного кордону, пошуково-рятувальних операцій, моніторингу водних і лісових масивів тощо.
Завдяки вдалій аеродинаміці один такий безпілотник може перебувати в повітрі понад дві години й охоплювати зону радіусом до 30 км. Повторний запуск БПЛА займає до десяти хвилин і не потребує спеціальних злітних майданчиків чи додаткового аеродромного устаткування для експлуатації.
У жовтні ц. р. підприємство «Артем» виготовило першу партію некерованих реактивних снарядів РС-80. Вони призначені для ураження броньованих цілей, танків, бронетранспортерів, самохідних артилерійський установок, а також неброньованих наземних цілей, ракет, пускових установок, радіолокаційних станцій, літаків на стоянках, живої сили супротивника, фортифікаційних споруд тощо. Ракети РС-80 можна застосовувати не лише для комплектації авіації, а також у складі озброєння перспективних наземних платформ, і навіть на десантно-штурмових катерах.

До слова
Міністерство оборони України (МОУ) перерозподілило кошти у межах державного оборонного замовлення, що дозволить закупити для ЗСУ новітній ракетний комплекс «Нептун». Озброєнні цим комплексом дивізіони розмістять у південних областях України. Про це повідомив Андрій Таран, міністр оборони України. «Рішенням про закупівлю комплексу в межах фінансових можливостей ми демонструємо свою беззаперечну зацікавленість мати якомога швидше «Нептун» у бойовому порядку війська. Необхідні кошти для закупівлі вже є. Відбулися всі передбачені процедури», — наголосив він. Найближчим часом МОУ сформує офіційне замовлення щодо кількості та термінів постачання ракетних комплексів. «Ми знайшли кошти, які спрямують на подальшу реалізацію ракетно-реактивної програми, адже «Нептун» добре продемонстрував бойові можливості під час державних випробувань. Він стане потужним інструментом стримування аґресивних дій ворога на морі», — додав міністр. За його словами, дивізіони, озброєні цим комплексом, розмістять у південних областях України, які мають вихід до узбережжя Чорного й Азовського морів. Після цього у МОУ розраховують на створення корабельного варіанту «Нептуна». Генерал Таран також наголосив, що ракетні катери, які проєктують для потреб ВМСУ, повинні бути адаптованими для використання протикорабельної ракети, що входить до складу «Нептуна».
Як повідомляв «Міст», український «Нептун» узяв під приціл Севастополь.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply