Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

СБУ також воює на передовій

Автор:

|

Червень 29, 2020

|

Рубрика:

СБУ також воює на передовій
Агент ЛНР

У той час, коли Збройні сили України (ЗСУ) воюють із російсько-терористичними військами безпосередньо на фронті, Служба безпеки України (СБУ) діє в запіллі. Зокрема, СБУ заблокувала на Львівщині діяльність розгалуженої мережі «ботоферм», якими керували з території Російської Федерації (РФ). Оперативники спецслужби встановили, що організатори керували електронними поштовими скриньками й обліковими записами у соціальних мережах із використанням фейкових персональних даних. Реєстрацію таких акаунтів в Інтернеті здійснювали за допомогою SIM-карток українських і російських операторів зв’язку.
«Зловмисники зареєстрували кілька тисяч активних акаунтів для поширення у соцмережах недостовірної інформації про ситуацію в Україні, продовження гібридної війни проти нашої держави та здійснення впливу на свідомість людей із метою поширення неґативного настрою в суспільстві та дискредитації української влади», — йдеться у повідомленні СБУ.
Під час проведення обшуків виявили та вилучили комп’ютерну техніку та спеціальне обладнання, понад 15 тисяч SIM-карток операторів мобільного зв’язку України та РФ. Діяльність схожих груп припинили також у Києві, Сумах, Чернігові й Одесі.
Крім цього, контррозвідка СБУ повідомила, що при спробі передати оборонні відомості спецслужбам РФ викрили командира українського бойового корабля. Останній без дозволу свого командування виїхав на територію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Там налагодив розпочав співпрацю зі спецслужбами РФ та отримав російське громадянство.
«Після цього капітан 2-го рангу повернувся до місця дислокації свого екіпажу й узявся приховано збирати інформацію з обмеженим доступом. Її фігурант планував передати іноземним кураторам після виїзду на постійне місце проживання до анексованого півострова», — повідомили в пресцентрі СБУ.
За даними оперативників спецслужби, для цього він найближчим часом збирався звільнитися з лав ЗСУ. У фігуранта вилучили носії інформації з обмеженим доступом, які він намірявся передати країні-аґресору. Військовослужбовця усунуто від займаної посади, скасували допуск до державної таємниці і розпочали кримінальне провадження.
Також контррозвідка СБУ затримала колишнього працівника міліції, котрий працював на ворожі спецслужби в Луганській області. «У районі проведення операції Об’єднаних сил (ООС) контррозвідка спільно зі слідчими СБУ викрили аґента терористичної організації «Луганська народна республіка» (ЛНР)», — йдеться в повідомленні пресцентру СБУ.
Колишнього працівника Дебальцевського міського відділу міліції завербував представник «розвідки народної міліції» ЛНР. За завданням кураторів фігурант збирав актуальну інформацію про сили і засоби українських військових формувань із району проведення ООС, а також чисельність, особовий склад і маршрути пересування цих підрозділів. Для цього налагоджував знайомства з військовими з метою вербування. Звіти зловмисник мав відправляти кураторам електронними каналами зв’язку. Викрили чоловіка у Світлодарську. Слідчі повідомили йому про підозру й узяли під варту.
СБУ викрила та припинила й діяльність в Україні неонацистського радикального осередку. Його очолював громадянин РФ. Учасники групи є послідовниками ідеології австралійського терориста Брентона Тарранта. Зловмисники виготовляли та розповсюджували екстремістську літературу. Заборонені видання і нацистську символіку друкували у власній підпільній друкарні в Дарницькому районі Києва та в Харкові. Під час обшуків за адресами проживання організатора осередку і в місцях виготовлення поліграфії вилучили понад 300 примірників нацистських видань, прапори «Третього Рейху», зброю, набої та вибухові пристрої.
Брентон Гаррісон Таррант — австралійський масовий вбивця, котрий пропагує етнічний і культурний геноцид, закликає до терактів і масових вбивств. 15 березня 2019 року він влаштував стрілянину в мечетях Крайстчерча (Нова Зеландія), в результаті якої загинув 51 мусульманин, а 49 було поранено.
Крім цього, СБУ викрила у Чернігівській області гендляра зброєю, котрий намагався налагодити збут бойових засобів ураження представникам кримінальних кіл реґіону. Він зберігав зброю в спеціально обладнаних криївках у лісосмузі. Своїх клієнтів шукав через особисті зв’язки. СБУ затримала колишнього військового при спробі збуту 50 бойових гранат. Вилучені засоби ураження віддали на експертизу.

Ольга Гринько, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply