Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

РСЗВ HIMARS знищують склади боєрипасів у запіллі ворога

Автор:

|

Липень 28, 2022

|

Рубрика:

РСЗВ HIMARS знищують склади боєрипасів у запіллі ворога
РСЗВ HIMARS

Останнім часом Збройні сили України (ЗСУ) завдають щораз більше точних ударів по складах боєприпасів і військових базах російсько-терористичних військ на захоплених українських територіях. В цьому дуже допомагають американські ракетні системи залпового вогню (РСЗВ) та далекобійна західна артилерія.

Не кількістю, а якістю
Українські сили завдавали ударів об’єктам ворога на окупованих територіях у п’яти областях: Херсонській, Харківській, Луганській, Донецькій і Запорізькій. Інформацію та відеодокази розповсюджували в соціальних мережах очевидці, військові журналісти та блогери з обох боків, а також місцеві чиновники.
Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, заявив, що кількісні переваги російської армії нівелюються українською ракетно-артилерійською точністю. «Західна зброя для ЗСУ вже змінює перебіг війни. І це ми ще не розпочинали!», — потролив він Путіна, який погрожував, що вони війну ще й не починали.
На думку секретаря РНБО, наслідком останніх ударів української армії високоточною зброєю по командних пунктах, техніці та складах боєприпасів рашистів стали їхня «деморалізація, демілітаризація та деокупація».
ЗСУ вже знищили дуже багато військових баз і складів боєприпасів у запіллі російсько-окупаційних військ. Йдеться насамперед про удари на відстані 5-75 км від лінії фронту.
Інформацію та відео збирають із відкритих джерел, серед яких — ролики очевидців, повідомлення військових кореспондентів, блогерів і місцевих чиновників. Деякі випадки вибухів підтвердили управління стратегічних комунікацій ЗСУ. Генеральний штаб ЗСУ та Міністерство оборони (МО) Російської Федерації (РФ) офіційно ці випадки не коментують.

Будуть проблеми з постачанням
28 червня стало відомо про вибухи у Новій Каховці Херсонської області. Це стратегічно важливе для російських окупантів місто на півдні України, яке вони захопили першого ж дня вторгнення. Поруч із ним розташована Каховська гідроелектростанція та гідротехнічні споруди Північнокримського каналу, що постачає дніпровську воду до Криму. Російські війська використовують місто як тилову базу та логістичний центр. До лінії фронту звідти — щонайменше 40-50 км.
Того ж дня стало відомо про вибух на російській базі у Перевальську на Луганщині. Це місто окуповане з 2014 року бандою «Луганська народна республіка» і зараз воно розташоване за 45-50 км від фронту.
2 липня надзвичайно потужний вибух пролунав у Попасній Луганської області. Це місто російські війська захопили на початку травня ц. р. та розмістили там арсенал для постачання боєприпасів для своєї ударної групи.
3 липня палало вже у Мелітополі. Це місто у Запоріжжі війська РФ взяли під контроль на початку березня та створили там тилову базу. По ній завдали серію ракетних ударів, ще одного завдали по базі окупантів у селищі Мирне під Мелітополем. Це глибоке запілля, до лінії фронту — 65-75 км.
Наступного удару по складах боєприпасів ворога ЗСУ завдали 4 липня у місті Сніжне Донецької області, майже за 70 км від лінії розмежування, яке було окуповане 2014-го. Наступного дня потужні вибухи на базах РФ зафіксували у Донецьку та Кадіївці, це близько 35-40 км від лінії фронту на Луганщині.
6 липня горіли тилові бази російської армії у місті Великий Бурлук Харківської області (30-35 км від фронту), Херсоні та Макіївці (Донецька область, 20-25 км від лінії фронту).
7 та 8 липня з’явилася інформація про підрив нафтобази у Донецьку та пожежу на складі боєприпасів у Шахтарську, а також про вибух на складі боєкомплекту знову у Новій Каховці.
Українські військові завдали удару по позиціях російських військових у Таврійську на Херсонщині. Знищили пересувний командний пункт ворога, військову техніка, радари й антени, засоби протиповітряної оборони (ППО), та живу силу ворога.
13 липня — ще шість російських складів: Нова Каховка — склад із боєкомплектом; Мелітопольський район — військова частина; село Чарівне Херсонської області — склад із боєкомплектом; Ленінський район Донецька — склад із боєкомплектом; Петровський район Донецька — склад із боєкомплектом на території заводу; Кіровський район Донецька — склад із боєкомплектом.
Тепер практично щодня приходять повідомлення про успішні дії ЗСУ: 14 липня знищили склади з боєкомплектами в Луганську, Чорнобаївці та в районі Чаплинки Херсонської області, а також Макіївці та Горлівці Донецької області; 15 липня — польовий склад боєприпасів; 16 липня — польовий склад боєприпасів; 17 липня — два склади боєприпасів; 18 липня командно-спостережний пункт роти; 19 липня — склад боєприпасів.

Наслідки
Військовий експерт Петро Черник вважає, що такими точними ударами Україна знижує можливості вогневого впливу РФ, адже немає снарядів — немає й важких артилерійських ударів. За його словами, це правильна стратегія та тактика. «Вести полювання на окремі дивізіони доволі складно та затратно — все рухоме, ніхто на місці не стоїть. Немає значення, яка артилерія — причіпна, колісна, гусенична чи вона на автомобільному шасі: залп зробили — перемістилися, залп зробили — перемістилися. Так само роблять і ЗСУ. І нарешті є засоби, щоб знищувати боєкомплекти ворога на великих відстанях», — додав фахівець.
А військовий експерт Михайло Самусь назвав таку стратегію «новим розділом війни проти РФ». «Росія тепер не може збирати у склади свої боєприпаси, не може створювати командні пункти на території України», — зазначив він і припустив, що надалі така тактика ЗСУ посилюватиметься, а знищення ворожих ліній постачань, командних пунктів і систем управління гальмуватиме наступальні дії РФ, у т. ч. на Донбасі.
Відтак російські війська страждають від нестачі снарядів. Британська газета The Telegraph процитувала російських військових блогерів, які лютують і звинувачують командування РФ у недбалості. Зокрема, Ігор Гіркін, колишній ватажок банди «Донецька народна республіка», обурився тим, що російська ППО неефективна проти РСЗВ HIMARS.
«Що далі, то більше в окупантів горітимуть склади боєприпасів та командні пункти», — заявив Віталій Кім, голова Миколаївської обласної військової адміністрації. — Бачите останні новини? Горять склади окупантів, горять яскраво, багато. Дякуємо нашим партизанам за якісну роботу, за протидію колаборантам. Росіяни нічим розумніші не могли відповісти, як знову обстріляти житлові квартали і наші, і Харкова. Я вже мовчу про села, які знищують».
Він нагадав, що Володимир Зеленський наказав звільнити південь. «Передавайте росіянам в окопах, що й до них черга дійде, що вони не відсидяться десь у чужому будинку з краденим холодильником, — пригрозив чиновник. — «Нагорода» знайде кожного «героя».

Як не це реагують у Кремлі
Леонід Волков, російський політик і громадський діяч, пояснив, у чому полягає нова стратегія Путіна. На полі бою російсько-терористичні війська показали все, на що здатні. Після проваленого бліцкригу і невдач із «тактикою малих котлів» у розпорядженні РФ залишилася лише тактика випаленої землі.
Вона полягає у використанні переваги в артилерії, яка ще зберігаються. Укріплений район ЗСУ зазнає потужного руйнівного обстрілу. Потім туди запускають гарматне м’ясо з «волонтерів», «ваґнерівців», «денеерівців», національних менших, яких МО РФ не вважає за людей і не враховує у своїй статистиці втрат; якщо їх зустрічають вогнем у відповідь, — відходять, а артилерійський обстріл триває доти, доки ЗСУ не покинуть укріплений район, стертий із лиця землі.
Такий підхід дозволяє повільно просуватися й уникати значних втрат у кадровій армії, але зараз розклад сил різко змінюють РСЗВ HIMARS. Ефективно знищуючи склади зброї в глибині окупованих територій, вони створюють великі проблеми в логістиці та постачанні для ЗС РФ.
Тому Путіну відчайдушно потрібне перемир’я. Не лише для того, щоб підтягнути резерви (бо резерви підтягне і Україна), не лише для того, щоб дати військам перепочинок (перепочинком скористається й Україна) — а насамперед для того, щоб зафіксувати статус-кво.
Перемир’я та припинення вогню означають, що виникла якась лінія розмежування, і вона визначатиме політичну реальність на роки вперед. І річ не лише в тому, що РФ окопається, зміцниться вздовж цієї лінії. Річ, передусім, у тому, що як тільки домовляться перемир’я, в Європі переможе партія «поганий мир кращий за хорошу війну».
Політики прийдуть до виборців із добрими новинами. «Ми змогли зупинити війну», — скажуть вони. Зараз не стріляють, зупинився потік біженців, знижуються ціни на пальне — всі ці наслідки перемир’я негайно капіталізують європейські політики.
А щодо відкладених наслідків… Путін нікуди не подінеться і знову накопичуватиме сили і злість для наступної смертоносної та кривавої атаки за кілька років; величезні території України залишаться під окупацією, мільйони їхніх мешканців — у статусі переміщених осіб. Зло не буде покаране і в разі заморожування конфлікту з ним буде розбиратися вже наступне покоління.
Зараз Україна має значну підтримку Заходу. Але якщо лінію на мапі намалюють і запанує «поганий мир», ситуація зміниться радикально. Почати бойові дії знову, коли європейські виборці вже видихнули з полегшенням від того, що війна закінчилася, і повернулися до своїх звичних рутинних справ, зализуючи рани та знову накопичуючи жирок, буде складно.
Це чудово розуміють у Києві, але й у Москві теж розуміють. Наступна велика ставка Путіна в українській війні — спецоперація з примусу до перемир’я, яка дозволить оформити анексію, дасть павзу на кілька років для підготовки наступного етапу війни.
Як повідомляв «Міст», США нарешті нададуть Україні ЗРК Patriot і РСЗВ HIMARS.

Євген Клен

About Author

Meest-Online