Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Розведення сил чи відступ?

Автор:

|

Жовтень 30, 2019

|

Рубрика:

Розведення сил чи відступ?
Вадим Пристайко

Вадим Пристайко, міністр закордонних справ України, 29 жовтня оголосив про початок відведення військ у Золотому Луганської області. Про це він повідомив на інвестиційному форумі в Маріуполі. «Розведення в Золотому відбувається прямо зараз. Ми стартуємо зі сьогоднішнього дня. Ми затрималися, бо це не просто відведення, воно мало бути підготовленим і проконтрольованим із боку Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). Ми дали їм час на підготовку. У Золотому, як запевняють у місії ОБСЄ, останній обстріл був 18-го числа — це десять днів тому. Далі буде Петрівське», — заявив він.
Міністр також повідомив, що є попередня дата по зустрічі в нормандському форматі. «По Нормандії вже є попередня дата. Ми не хочемо зірвати домовленість. Сподіваюся, що вона буде до кінця наступного місяця», — повідомив міністр. Нагадаємо, про розведення військ у Петрівському та Золотому домовилися 1 жовтня ц. р.
Цього ж дня під Офіс президента України прийшли націоналісти, котрі виступають проти розведення сил на Донбасі. Вони скандували «Ні — капітуляції». Учасники акції назвали розведення військ біля Золотого відступом, а не відведенням.
30 жовтня прес-центр операції Об’єднаних сил повідомив, в напрямку населеного пункту Золоте-4 учасники незаконних збройних формувань здійснили обстріл зі застосуванням стрілецької зброї, обстрілявши житлові будинки. Мобільна група української сторони Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) обстріли зафіксувала. Постраждалих немає.
Зокрема, приватний будинок на вулиці Горіховій отримав пошкодження від стрілецької зброї калібру 7,62 мм. На місці обстрілу групою додатково опитали місцевих жителів і за їхньою допомогою виявили отвори в пластиковому облицюванні будинку.
Також і приватний будинок на вулиці Довженка зазнав ушкоджень від стрілецької зброї калібру 7,62 мм. На місці обстрілу представники групи також опитали місцевих жителів і за їхньою допомогою виявили три отвори в покрівлі будинку.
Назвати це припиненням вогню вкрай важко, але обстріли з боку ворога теперішня українська влада вперто «не помічає». Тому добровольці вирішили не покидати позиції, які звільняють підрозділи Збройних сил України (ЗСУ). Вони зазначають, що кожного дня в населений пункт заходять диверсійні групи сепаратистів. При цьому добровольці зазначили, що вся зброя, яка є у них зараз, легальна і зберігається відповідно до закону.
Натомість бойовики не хочуть залишати вигідні для себе позиції на горі князя Ігоря. Про це повідомив генерал-майор Борис Кременецький, керівник української сторони СЦКК. А Михайло Бондар, депутат парламентської фракції «Європейська солідарність», заявив, що місцеві мешканці виступають проти відступу підрозділів ЗСУ зі займаних позицій і надіслали відповідні звернення до президента Зеленського. Тож говорити, що місцеві хочуть, щоб українські військові відступили не можна. Накази залишити позиції, які з 2014 року з боями та втратами завойовували українські військові, які зараз їм віддають, народний депутат назвав злочинними. Він також наголосив, що рішення про відведення підрозділів ЗСУ у чисте поле, на непідготовлені позиції є ганебним.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply