Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Російська аґресія в Україні цього року навряд чи закінчиться

Автор:

|

Серпень 29, 2022

|

Рубрика:

Російська аґресія в Україні цього року навряд чи закінчиться

Хоча оцінки російсько-української війни різняться в деталях, загалом вони сходяться до одного — швидко перемогти колоса на глиняних ногах не вдасться.

Цей дощ надовго
Цього року ні Російська Федерація (РФ), ні Україна, швидше за все, не досягнуть значних військових успіхів. Так вважає Джим Гокенголл, голова військової розвідки Великої Британії. Він наголосив, що його відомство уважно стежить за потенційним використанням Кремлем ядерної зброї. «Нам треба остерігатися думати в бінарних термінах — що люди виграють або програють — або думати, що це глухий кут», — зазначив генерал.
Водночас за даними британської розвідки, між російським політичним і військовим класом не вистачає довіри, а ось сила західної єдності й український спротив перевершили очікування. «Так само перевершили очікування й невдачі російської армії, чиє командування, контроль і логістика були «поганими», — припускає він.
Російська армія також постраждала від політичного втручання: від стратегічного до тактичного рівня, додає керівник розвідки. Він здивований тим, що Москва зазнала всіх цих проблем одночасно.
За словами генерала, РФ явно намагається збільшити сили після значних втрат на полі бою. «Росії доводиться передислокувати частину своїх військ із Донбасу на південь, де вона зазнає значного тиску з боку українських сил у Херсоні та навколо нього», — стверджує він. — Нереалістично чекати на вирішальний зсув на півдні в найближчі місяці. Розвідник зазначає, що хоч і будуть контратаки та контрнаступи, проте він не вірить, що якась зі сторін цього року вдасться до рішучих дій. Тому очікує, що війна в Україні буде тривалою.
«Будь-яка воєнна операція має кілька важливих фаз, — пояснює військовий експерт Петро Черник. — Початок, розвиток успіху, закріплення успіху та завершення фази операції. На мій погляд, ми, українці, перебуваємо у фазі закріплення успіху в частині стримування «другої армії» на нашій території. Історичний феномен полягає в тому, що 22-га армія світу, тобто українці, а насправді вся консолідована нація, яка стала до бою, зупинила чи не найбільшого монстра сучасності, який існує у природі. До завершення цієї війни ще далеко. На мій погляд, все переходить до стадії затяжної війни». За його словами, справжній перелом на війні може статися з ленд-лізом, коли Україна отримає достойну, справжню авіацію — F-15 і F-16 американського виробництва. «Тоді зміниться баланс сил на лінії розмежування», — резюмував фахівець.

«Вікна» та «сіра зона»
Олексій Арестович, радник керівника Офісу президента України (ОПУ), вважає, що російсько-терористичні війська зараз потребують «вікон», адже їхні сили вичерпуються. Першим таким вікном стала «зернова угода», а другим — захоплення Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС). «Аґресія хороша тоді, коли вона відбувається за 22 дні, але якщо вона перевалила за місяць, чи за два, вона вже не вдалася, вона провалилася», — зазначив він і додав, що ідеальна війна — це як ідеальний газ, абстрактне поняття, якого не існує в природі. «Ніколи війна не ведеться на всі 100 %. Навіть СРСР у Другій світовій війні, коли йшлося про його виживання, використав 85 % своїх ресурсів. А тепер ми вже бачимо ознаки нездатності російської армії продовжувати наступ», — зазначив чиновник.
Свою чергою, Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, заявив, що РФ хоче створити «сіру зону» не лише у Запорізькій області ядерним шантажем на ЗАЕС, а і з усієї України. «У них є проєкт, який має назву «острів Росія». Його мета дуже проста — Росію омиває або вода, або країни-васали. Жодних інших сценаріїв вони розглядати наміру не мають. Єдиний виняток — Китай, із яким вони хочуть приятелювати», — наголосив він.
Чиновник додав, що колонізацію росіяни проводять вже дуже давно. Але вів упевнений, що втілити мету цього проєкту російським окупантам не вдасться ніколи, адже у їхніх планах відсутній спротив. Крім того, за словами секретаря РНБО, росіяни втратили наступальний потенціал, тож ситуація на полі бою вже зараз починає кардинально змінюватися.

Відчайдушні заходи
Одним із засобів колонізації є так звана паспортизація поневолених. Однак Михайло Подоляк, ще один радник керівника ОПУ, наголошує, що усі намагання терористів паспортизувати захоплені українські населені пункти провалюються. «Український паспорт — символ свободи, відкритих кордонів, поваги. А російський паспорт — це мітка вбивці, квиток до в’язниці народів, за залізну завісу, до трудового табору, товариства німих і безправних ізгоїв. Вибір очевидний», — зазначив він.
Водночас провали на суходолі змушують окупантів посилювати обстріли мирних українських міст. Тож в Україні найближчими тижнями потрібно реагувати на сирени повітряних тривог. Про це нагадує військовий експерт Олег Жданов. «Росія намагається перевести війну в стадію позиційної. Вони, як я розумію, взяли тактику оборонної операції. Зараз вони будуть окопуватись», — прогнозує він.
Зокрема, рашисти готують масований ракетний удар по Україні з території Білорусі. На військовий аеродром «Зябровка» вони завезли 14 зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) C-400, 10-14 комплексів С-400, не менше двох ЗРК «Панцир», а також три радіолокаційні станції «Каста-2Е2» і «48Я6 Підлет». Крім того, на летовищі зосереджують боєприпаси, а в Гомель постійно прилітають російські Іл-76, які привозять ракети для ЗРК.

Перемога буде за нами
Екстрасенс Роман Шептицький запевняє, що вибухи в тимчасово окупованому Криму дуже прискорять перемогу України над російськими окупантами. «Ворог обов’язково намагатиметься помститися за допомогою Запорізької АЕС. Але в цій війні обов’язково переможе Україна», — прогнозує він.
А Олексій Арестович не сумнівається, що після програшу у війні проти України в РФ варто очікувати на потрясіння — може статися бунт і Путін втратить владу. «Катастрофа такого масштабу запускає процес потрясіння у самій Росії. А воно неминуче. Сценарій, у якому путінська Росія програє війну, і при цьому всередині цієї країни нічого не станеться — не буде суспільних потрясінь, бунтів, переворотів — неможливий. Режими змінюють військові дії. А провалені Військові авантюри завжди запускають певні механізми. Війна проти України — це грандіозний провал. Це катастрофа. Це все ламатиме Росію зсередини — фрустрація, депресія, втрати, а російський бунт — безпощадний», — вважає чиновник.
Своє чергою, Олексій Рєзников, міністр оборони України, заявив, що територіальний компроміс із РФ — це вихід України на кордони 1991 року. За його словами, Україні потрібно стабілізувати фронт, аби Генеральний штаб міг обрати найсприятливіші шляхи та напрямки для контрнаступу. «Контрнаступ нам необхідний для звільнення територій, саме тому ми його анонсували як факт. Наші люди та партнери чекають на активні дії, наші партнери мають знати, що нам для активних дій потрібно більше зброї. Наша головна мета — це звільнення всіх тимчасово окупованих територій у межах 1991 року. Включно з Херсоном, Маріуполем, Бердянськом, Луганськом, Донецьком і, звісно, Кримом», — перелічив керівник українського оборонного відомства.
Він також зазначив, що питання «компромісів» із РФ можна допускати тільки тоді, коли Україна матиме стабільну підтримку союзників і розуміння архітектури безпеки на роки наперед. «Компроміс можливий, тільки коли росіяни виведуть війська з території України й обговорюватиметься питання сусідства між країнами після звільнення територій. Вони муситимуть заплатити репарації за всю зруйновану інфраструктуру й усіх убитих українців — за вбивства, зґвалтування, тортури й усі злочини», — наголосив міністр.
Як повідомляв «Міст», кримінальне покарання стало вагомим арґументом на війні.

Євген Клен

До слова
Військовий експерт Олег Жданов упевнений, що знищити Кримський міст можна ракетами до HIMARS типу ATACMS, якщо вони надійдуть Україні на озброєння від США. Він наголосив, що для успішного результату ракетний удар по Керченському мосту, який сполучає український півострів Крим із РФ, має бути груповим. «Необов’язково його руйнувати, головне — вивести з ладу, порушити дорожнє покриття, унеможливити прохід техніки. А на залізничному мосту порушити справність або цілісність колії», — радить експерт. Водночас він висловив упевненість, що в разі руйнування Кримського мосту росіяни зможуть знайти альтернативу. До прикладу, повернутися до паромної переправи, яку використовували до того, як збудували міст через Керченську протоку. За словами фахівця, що ці пороми справді десь стоять, і окупанти потенційно можуть розраховувати на них, як на «запасний варіант». Однак можна припустити, що цей транспорт зараз перебуває не в найкращому технічному стані.

About Author

Meest-Online