Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Реакція Кремля на можливість вступу України до НАТО

Автор:

|

Жовтень 30, 2021

|

Рубрика:

Реакція Кремля на можливість вступу України до НАТО
Дмитро Пєсков

Єнс Столтенберґ, генеральний секретар НАТО, заявив, що на наступному саміті НАТО, який має відбутися 2022 року у Мадриді (Іспанія), лідери країн-учасниць Альянсу висловлять подальшу підтримку найближчим партнерам, якими є Україна та Грузія. «Зараз дещо зарано виносити судження, якого роду рішення лідери НАТО будуть приймати на саміті наступного року. Але я абсолютно впевнений, що союзники продовжать дотримуватися того, про що заявляли раніше: ми повністю підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет Грузії й України. Ми також дотримуємося наших рішень, коли йдеться про їхнє прагнення приєднатися до НАТО, і ми будемо продовжувати надавати їм практичну та політичну підтримку, щоб вони могли продовжувати рух до подальшої євроатлантичної інтеграції», — зазначив він.
У Кремлі після цього сталася істерика. «Існування розділеної Європи не відповідає інтересам Росії, а вступ України до НАТО став би найгіршим сценарієм, — заявив Дмитро Пєсков, речник президента РФ. Це сценарій, який виходить за «червоні лінії» національних інтересів Росії. Це той сценарій, який може змусити Росію вжити активних заходів для власної безпеки». А переміщення російських військ до кордонів України він пояснив масованими навчаннями НАТО біля російського кордону.
У відповідь Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, нагадав, що РФ не має права голосу в питанні вступу України до НАТО. «А найгірший сценарій уже відбувся: напад РФ на Україну, окупація наших земель і вбивство наших громадян. Тому нас не цікавить думка РФ щодо вступу України до НАТО. Росія не має права голосу у дискусії про майбутнє членство України в Альянсі», — зазначив він.
Своєю чергою, Ллойд Остін, міністр оборони США, заявив, що жодна третя країна не має права вето на вступ України до НАТО, яка має право визначати своє майбутнє без зовнішнього втручання. «Україна сама має право вирішувати свою майбутню зовнішню політику без зовнішнього втручання. А наша підтримка українського суверенітету є непохитною, і ми будемо продовжувати працювати разом для того, щоб запевнити, що ми в правильному місці, і Україна може себе захистити», — запевнив він.
Як повідомляв «Міст», Україна в НАТО — найгірше жахіття Путіна.

Олена Вус, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply